"שלם עם עצמי", לסרי. צילום: מאיר לסרי
"שלם עם עצמי", לסרי. צילום: מאיר לסרי

ריאיון מיוחד עם לסרי: "בעזרת השם אנצח"

בריאיון שהעניק לגיליון הקיץ המיוחד של כאן דרום, ד”ר יחיאל לסרי מגלה מה הביא לפיתוח סל האירועים והפעילויות בחופש הגדול, מדבר על הבחירות הקרובות, עוקץ את יריביו בלי להזכיר שמות, מפרט את המשימות שעוד יש לו לבצע ואפילו מתפייט על כדורגל

פורסם בתאריך: 28.6.18 16:56

ד”ר יחיאל לסרי מאוד אוהב כדורגל. בצעירותו גם שיחק, והיום הוא אוהב לצפות. כשיש מונדיאל, הוא בדרך כלל דבוק למסך. הפעם זה קצת שונה.

הכדור הוא עגול

“מונדיאל בשבילי זו חגיגה גדולה, ובאופן מסורתי אני אוהד את ברזיל. אבל לומר את האמת, זה המונדיאל הראשון שאני לא כולי איתו, והחלטתי שרק בשמינית הגמר אכנס ממש לעניינים, כי אני מאוד עסוק”, הוא אומר. “יש עבודה, יש מערכת בחירות, ובכל שבוע ממוצע אני הולך לקרוב ל-10 אירועים כמו חתונות, בריתות ואחרים. יש כמובן גם אירועים עירוניים. עד שבוע שעבר היו טקסי סיום של כיתות י”ב, והלכתי כמעט מדי ערב. השבוע חנכנו את בית יהודי אתיופיה”.

לסרי מקפיץ. צילום: שמואל דוד

לסרי מקפיץ. צילום: שמואל דוד

אתה הולך לכל השמחות שמזמינים אותך?

“ברגע שמגיעה הזמנה ללשכה, אני עושה הכול כדי להגיע, אפילו לכמה דקות. לפני שבוע היה לי ערב עם חמישה אירועים: אזכרה, שתי מסיבות סיום של האולפנה ומקיף ו’, ערב מוזיקה צרפתית, מסיבת ברית יצחק ללידת נכדו של גבי כנפו וגם חתונה בסוף הערב, שאליה כבר לא הספקתי להגיע, אז שלחתי את בוריס הנהג להביא את המתנה”.

בוא נדבר על הקיץ שמצפה לתושבי העיר.

“אין הבדל בין הקיץ הזה לבין הקיצים הקודמים. בנינו מודל ייחודי ברמה הארצית שהופך את הקיץ לחגיגה אחת גדולה עם מטרה חברתית משני היבטים מרכזיים: הראשון, תעסוקת הילדים והנוער, ודרך זה הפחתת שוטטות, ונדליזם, הקמות רעש, תאונות והסתבכויות. ההיבט השני הוא הנגשה של תרבות ופנאי לציבור בזול ובתדירות גדולה, איכות חיים גבוהה גם למי שידו אינה משגת.

פסטיבל חלון לים התיכון. צילום: עיריית אשדוד

פסטיבל חלון לים התיכון. צילום: עיריית אשדוד

עם העקרונות האלה בנינו כאמור מודל שחוזר מדי שנה. אגב, המודל פותח בעקבות דיון שהיה אצלי בלשכה לפני כמה שנים סביב הסוגיה של הפחתת ונדליזם בקרב בני נוער. מי שהוביל את הדיון היו הרשות למניעת התמכרויות ואלימות בראשות סימונה מורלי בהשתתפות מנכ”ל העירייה וכל הנוגעים בתחום הנוער בעיר.

בדיון הזה עלה הרעיון שאיתו אנחנו הולכים מאז, ולפיו במקום לרדוף אחרי בני הנוער ולהגביל אותם בכל מיני חוקים ותקנות — לתת להם אלטרנטיבה, לתת להם תעסוקה. וכך התחלנו להציע להם פעילויות חיוביות. במבט לאחור הצלחנו בצורה יוצאת מהכלל טובה. הפחתנו ב-80 אחוז את התלונות על רעש, הפחתנו בעשרות אחוזים תלונות על פשיעת נוער. זה לא קורה מאליו. אני מייחס את המגמה הזו למכלול שבנינו שנותן להם אלטרנטיבה.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

רוצים להתעדכן ראשונים? להורדת היישומון (אפליקציה) של כאן דרום אשדוד:

להורדה באנדרואיד

להורדה באייפון


בנינו רוטינה שכוללת קולנוע בחוף, נניח בכל יום רביעי, בחמישי אחר הצהריים בכיכר ומדרחוב רוגוזין, בימים מסוימים בשבוע מופעי ילדים בפארקים עם כוכבי ילדים וכך הלאה. חוץ מתקופת תשעה באב, בכל יום יש מה לעשות בעיר.

בני נוער שעובדים במיזם חופיקס. צילום: שמואל דוד

בני נוער שעובדים במיזם חופיקס. צילום: שמואל דוד

"חוץ מזה, יש גם מה שקראנו לו 'קיץ ישראלי 10' בשבועיים האחרונים של החופש: בנינו מוקדים ברחבי העיר שכל כניסה לכל אירוע עולה 10 שקלים. ובנוסף ישנם הפסטיבלים: מדיטרנה, היפ הופ, מרחבי יצירה ברבעים, פסטיבל המחול אשדוד דאנס, תוצרת הארץ עם הזמרים הכי גדולים וכמובן חלון לים התיכון, ממשיך אחר כך לפסטיבל הבירה ועד לפסטיבל היין בסוכות. ועוד לא דיברנו על המופעים השגרתיים במשכן, באמפי, ביד לבנים, במונארט, באולם נעים ובמתנ”ס דיונה.

אשדוד היא מעצמת תרבות, מטפלת ביוקר המחיה בעולם התרבות, העיר נותנת לתושביה מהקופה הציבורית בשווי של מיליוני שקלים אפשרות ליהנות מאירועי תרבות מגוונים ועשירים לכל הגילים בחינם בדרך כלל או במחירים מסובסדים מאוד. אני חושב שזה מעשה חברתי ותרבותי מדרגה ראשונה”.

אתם מעסיקים בקיץ הרבה בני נוער במסגרות עירוניות.

“נכון, אחת הדוגמאות היא החופיקס שבמסגרתו עובדים בני נוער בחופים, ועוד לא דיברנו על הקייטנות שלנו שהן הכי זולות בארץ, קייטנות איכותיות במחירים נמוכים. מנכ”ל העירייה הציג את המודל האשדודי בוועדת הפנים של הכנסת, ושר הפנים שיבח אותנו. כל המנגנון הזה של הפעילויות בקיץ כרוך בהשקעה כספית עצומה, והסכום הזה אינו שונה השנה משנים קודמות”.

בוחר לעשות

התכנסנו כאן, אמנם בשיחת טלפון, כדי לדבר על ההיערכות לפעילויות הקיץ, אבל אי אפשר בלי כמה מילים על הבחירות. זה נראה שעד עכשיו הקמפיין שלך ושל רשימתך 'אשדוד בתנופה' הוא על אש מאוד נמוכה. יש פה טקטיקה של הרדמת השטח?

“מה שתיארתי בפניך מקודם זה לו”ז של ראש עיר מהעמוסים ביותר במדינת ישראל. איך אני יכול להתעסק גם בבחירות?”

לסרי שותה בירה עם חברו מוטי מלכא בפסטיבל מדיטרנה. צילום: גיל לוי לפוטו דויד אסייג

לסרי שותה בירה עם חברו מוטי מלכא בפסטיבל מדיטרנה. צילום: גיל לוי לפוטו דויד אסייג

מה תאמר לאלה שטוענים שאתה לא בא הרבה ללשכה ושמי שלמעשה מנהל פה את העניינים זה מנכ”ל העירייה?

“במילה אחת: הבלים. הלו”ז שלי שקוף, רואים אותי בכל מקום, אני מאוד עסוק ואני מנהל את העיר. קח את הפייסבוק שלי ותראה מה אני עושה, יש שם דיווחים יום-יומיים על מה שנעשה בעיר. והעשייה היא בלתי רגילה, לא ניתן לשנת בחירות לבלבל אותנו ולהפריע לנו. צריך להיבחר שוב, ואנחנו עושים את המאמצים כדי להיבחר שוב. בחירות הן לא רק שלטים וכנסים, זו גם עשייה, זה גם קבלות”.

זאת אומרת שקמפיין הבחירות שלך הוא בעצם העשייה שלך.

“נכון, כך נהגתי גם בבחירות הקודמות, וכך אני נוהג גם כעת. אני מציג את העשייה שלי, את החזון שלי ואת התוצאות. אני חושב שלאף אחד מהטוענים לכתר אין יכולת אפילו להתמודד עם סדר גודל כזה של עשייה. אין תחום שלא עשינו בו מהפכה. אין תחום שלא שינינו אותו מהיסוד ב-10 השנים האחרונות. אשדוד היום היא לא אותה עיר שהייתה לפני 10 שנים, היא עיר אחרת לגמרי מכל בחינה שהיא. אשדוד נמצאת היום בשורה הראשונה, בקדמת הבמה במדינת ישראל.

"אין פרס שלא הבאנו לעיר, בכל תחום, תגיד מה שאתה רוצה: מדד חינוכי-יישובי הגבוה בישראל, העיר היפה ביותר בתחרות המועצה לישראל יפה. מחר נקבל את המקום הראשון בתחרות איכות סביבה, על ספורט אין מה לדבר בכלל, מהפכת התרבות האדירה שנעשתה כאן, בית החולים שקם, הנמל החדש שנבנה, פרויקט התחבורה הציבורית, הנחנו אבן פינה לאקדמיה, החופים הכי טובים, הסכם הגג שייתן מענה לזוגות צעירים עם 100 אחוז מחיר למשתכן, המלונאות והתיירות, אתמול חנכנו את תחנת האוטובוס המתקדמת ביותר בישראל ובעולם, הראשונה, מול בית החולים. תחנה עם מסך מגע ולקבל כל מידע והכוונה וגם לדבר עם המוקד דרך מצלמה. להסית, לספר סיפורים, להבטיח הבטחות שווא ולמכור פנטזיות — זה כולם יכולים לעשות”.

יחיאל לסרי מחבק את אמו, זהרי, בפתיחתו הרשמית של בית החולים באשדוד. צילום: אורי קריספין

יחיאל לסרי מחבק את אמו, זהרי, בפתיחתו הרשמית של בית החולים באשדוד. צילום: אורי קריספין

אתה הולך לנצח בבחירות?

“בעזרת השם”.

אתה בטוח בעצמך?

“אני אף פעם לא בטוח במאת האחוזים. צריך לעבוד קשה, לשכנע, הרבה אנשים בעיר לא מכירים את העובדות. הפייק ניוז שנעשה על ידי המתחרים שלנו הוא ברמה לאומית. בזה הם מצטיינים. הולכת השולל, אין לה תקדים ורע בשלטון המקומי במדינה.

"אני עובד למען התושבים, אני קם בבוקר בשביל אלה שקשה להם ועושה הכול כדי להעניק לתושבי אשדוד ובהצלחה גדולה את איכות החיים הגבוהה ביותר. אין תחום שאשדוד לא מובילה בו. אז מה המתחרים שלנו יכולים לעשות חוץ מלספר סיפורים?”

אתה אחד מראשי הערים הטובים בישראל?

“קטונתי, שאחרים יגידו. אני יכול להגיד שאשדוד היא מהערים המובילות בישראל”.

לסרי מצביע בבחירות הקודמות - 22.10.13. צילום: דור גפני

לסרי מצביע בבחירות הקודמות – 22.10.13. צילום: דור גפני

לפי ההישגים שמנית, היית צריך לזכות ב-90 אחוז כמו דנילוביץ’ בבאר שבע. איך אתה מסביר שרבים מהאשדודים מתנגדים ומבקרים?

“אני טוען שהסיבה היא אחת: פייק ניוז. יש לנו תושבים נהדרים, אנשים טובים שמכירים תודה ומכירים טוב, אבל הייתה אופוזיציה רעה שעשתה עבודה מדהימה והוליכה שולל את התושבים”.

במבט לאחור אתה חושב ש”חלמתם” והפקרתם את ההסברה ואת הזירה הדיגיטלית, בפייסבוקים, ברשתות?

“זו סיבה נוספת. לא השקענו ביחסי ציבור כמו שצריך, זה כישלון. התעוררנו מאוחר לעולם של הרשתות החברתיות. תראה כמה עמודי פייסבוק יש שמאכילים את התושבים לוקשים, ואנחנו צריכים לרדוף אחריהם ולהוכיח שזה לא נכון. ועוד לא דיברנו על הפרופילים המזויפים והמפוברקים”.

אתה מעריך שבסופו של דבר בחירות הקרובות יעמוד מולך מועמד אחד או יותר?

“אין לי מושג”.

 

“שלם במאת האחוזים”

לסרי סירב להשיב לשאלות פרסונליות על יריביו, אך בסביבתו מתעקשים שהוא מעדיף שיהיו מולו יותר ממועמד אחד ושגם הלן גלבר תמשיך במרוץ. אף שהפנינו אליו שאלות, הוא לא היה מוכן להתייחס גם לפרשת ההקלטות שלה.

איך אתה מעריך שהבחירות יסתיימו?

“אני סומך על תבונתם של תושבי אשדוד, ואני משוכנע שיעניקו לי את הזכות להמשיך ולשרת אותם. זו התשובה שלי לפייק ניוז”.

עבודות בכביש במסגרת תכנית התחבורה באשדוד. צילום: דור גפני

עבודות בכביש במסגרת תכנית התחבורה באשדוד. צילום: דור גפני

אולי גם יש משקל לעובדה שהנחתת על התושבים מהפכות כמו התחבורה והסכם הגג. אנשים מטבעם דבקים במה שמוכר להם ולא חפצים בשינויים.

“אני חושב שהתושבים רוצים לגור בעיר תוססת, ומרביתם כן מעוניינים במהפכות, בשינויים ובתמורות שהעיר עוברת”.

אתה שלם עם כל ההחלטות והמהפכות הגדולות שלך?

“שלם, שלם, שלם במאת האחוזים”.

במבט לאחור אתה שלם עם ההחלטה שלך מלפני שנים רבות לרוץ לראשות העיר או שאתה אומר לעצמך לפעמים, "בשביל מה הייתי צריך את זה"?

“שלם לגמרי, הסיפוק הוא עצום, ידעתי בדיוק לקראת מה אני הולך וידעתי מה מצפה לי. אלה חייו של מנהיג, זו הדרך שמנהיג עובר בדרך להגשת חזונו ומטרותיו. אני יכול להגיד שאני מופתע מגודל ההצלחה שלי. היה לי חזון יומרני ולא תיארתי לי שאצליח לממשו. בקדנציה הבאה נבנה את קריית הספורט המדהימה עם אצטדיון, היכל כדורסל, בריכה אולימפית ומסלולי אתלטיקה, השכונות החדשות שייבנו, פארק הייטק שיוצא לדרך, פיתוח המרינה, הטיילת שממשיכה להיבנות, מלונות, אוניברסיטה. יש עוד הרבה מה לעשות.

"בעוד מספר חודשים התושבים יווכחו בתוצאות של פרויקט התחבורה הציבורית, וכבר עכשיו הם יכולים לראות. עשינו אוברול של 100 שנה לעיר עם החלפה של תשתיות מים, חשמל, ביוב. עשינו קפיצת דרך מדהימה בזמן כל כך קצר”. 

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

37 תגובות
 1. א.אשדוד

  השאלה היחידה שלא נשאלה מה עם השבת ? מר לסרי אתה מרדים את התושבים עד לאחר הבחירות אנחנו לא מטומטמים.

 2. משה

  החרדים בחדרי חדרים טוענים שהגיעו איתך לסיכום שמייד אחרי הבחירות תחזור למדיניות השבת מטעם החרדים. בקיצור בית שמש על חוף הים. לא שמענו בכתבה מילה על הנושא. אולי תאיר את עינינו בנושא

 3. אסולין ג'ילברט. 0523260846 לפגודתך אדוני ראש העיר בהצלחה!

  מר לסרי אחלה ראש העיר. אנחנו מהמינים בך עלה והצלח השם יעזור לך !

 4. לעצור הרס העיר

  בעזרת השם תעוף לבני ברק. הרסת את העיר, הרסת את הכביש הכי בטיחותי ורחב במדינה. נתת יד לכיבוש פרזיטים בכובעים שחורים. הרסת את הפארקים. אשדוד היום היא לא אותה עיר שהייתה לפני 10 שנים, היא עיר הרוסה לגמרי ההופכת להיות בני ברק החשוכה ומפגרת 2000 שנה מאחור. בעזרת השם נציל את העיר ונעיף את הטפילים.

 5. אשדודית בת 20

  לסרי אתה פשוט פתאט!!!
  לא עשית שום דבר טוב בשביל העיר הזאת
  חוץ מלהגיד "פייק ניוז" " פייק ניוז" כל הכתבה אתה רק מזיין לנו תשכל
  אנחנו אשדודים, לא פראיירים ולא מטומטמים
  אז לך תחפש מי ינענע אותך

 6. בת 19

  גועל נפש!!!!!
  גדלתי בעיר הזאת, כן היו הרבה דברים לעשות בה, הרבה שינויים ועדיין יש.
  אבל מה שאתה עשית לעיר הזאת דוחה.
  עצוב שאתה חושב שהאשדודים מטומטמים ושהם יבחרו בך שוב אחרי הדאווינים שלך, מה זה שטויות האלה פייק ניוז מה אתה מקשקש לנו פה
  אתה לא דואג לחינוך בעיר
  ולא למקומות בילויי
  ולא לנקיון
  ולא לחופים
  ולא לפקקים רק עשית את העיר עוד יותר פקוקה
  ולא לעניים ולחלשים
  ולא לנמל
  הרסת לי את העיר שגדלתי בה והיה לי בה טוב בתור ילדה
  העיקר לפוצץ את העיר ב"מגדלי יוקרה"
  פשוט דוחה אותי שנותנים לך במה
  זה הבחירות הראשונות שלי השנה
  והפעם אני אבחר מה שכל המשפחה והחברים שלי יבחרו, תיהיה בטוח שלו בך ובכל המושחטים שמסביבך

 7. חייל

  מבאס, באמת מבאס אותי
  שככה העיר שלי נחרבת בגלל ראש עיר מושחט שחושב שהתושבים שלו מטומטמים
  אל תדאג לסרי
  להגיד שטויות כמו שאתה אומר זאת לא חוכמה גדולה
  אבל אתה תראה שזה לא יעבוד לך
  ואני עוד לא יודע במי אני אבחר
  אבל אני בטוח שבך אני לא
  לא כי אני חילוני ולא כי אני דתי
  אלא כי אני מאוכזב שהעיר היפה שלי הופכת לחיקויי עלוב וגרוע של תל אביב

 8. ראש העיר הכי טוב בארץ, הכי טוב שהיה לאשדוד

  לפני 10 שנים העיר הזו היתה נחשבת מינימום דימונה בעיני ערי המרכז. היום אשדוד עומדת בשורה אחת עם כל הערים הגדולות בארץ ולא נתקעה אחורה כמו אשקלון. חבל שתושבי העיר (חלקם הקטן שברור שמובל מאינטרסים) לא יודע להעריך ולהגיד את האמת: מי שאחראי לעיר המדהימה הזו הוא יחיאל לסרי והצוות שלו. נכון, בכל מקום יש תפוחים רקובים, מושחתים וכאלה שעושים לביתם, וגם בעירייה יש כאלו, אבל עדיין, הבנאדם פועל משליחות גדולה, מתוך חזון אמיתי ומקצועי לעיר מדהימה, מכילה, שווינית שמשרתת את התושב. אני לא מקורב אליו, לא עובד עירייה, לא מרוויח ממנו ומהמילים שכתבתי כלום. רק תושב, עם עיניים בראש, שמסוגל להודות באמת ורואה גם את הדברים הטובים שקרו לעיר הזו.

 9. יניב

  אפשר להבין את הכל מהכינוי שלסרי הדביק לאשדוד

  הוא קורא לנו
  העיר החרדית השלישית

 10. הורי ילדי חינוך מיוחד

  כל הורי חינוך מיוחד ממתינים לביטול הגזירה הנוראית עד יום שלישי מפיו של ראש העיר דר' יחיאל לסרי. הבן שלי בן 4.5 לומד בגן חרצית, גן שפתי. העירייה החליטה להעביר את הגן לכיתה בבית ספר. כיתה, לא גן…4 קירות, ללא פינות, צלצול כל שעה, חשיפה לילדים בוגרים, שימוש בשירותים של בית הספר עם ילדים בוגרים, רעש, המולה…. ולא רק שילדי גן בני 4 מן השורה לא מתאימים להיות בתוך בית ספר…על אחת כמה וכמה ילדים עם קשיים????? ולמה זורקים את הילדים האלה לתנאים שהם לא תנאים? כי הם מעט והרי מה אכפת לעיריה… למה שיהיו להם תנאים כמו לכולם?? מילא היו מעבירים אותם לגן אחר כמו שראוי שכל ילד בגיל זה יהיה… בגן שפתי יש ילדים עם מערכת חיסונית חלשה…הגננת והסייעות תמיד דאגו שהשירותים יהיו סטריליים…איך יעשו זאת עם שירותי בית ספר שכל בית הספר משתמש בהם???אני מדמיינת את בני הצעיר, בן 4 בסך הכל…בשירותים עם בני 10, ובסביבתם…חשוף אל אוכלוסיה מתבגרת שעדיין אין בהם שיקול דעת כשל מבוגר…פשוט נשבר הלב. אנא שתפו את הפוסט…תראו איזו אדישות עיריית אשדוד, אכזבה ענקית!!! בתנאים כאלו מעדיפה שבני ישב בבית.

 11. הורי ילדי חינוך מיוחד

  לסרי…תבטל את הגזירה על ילדינו. מחכים לתשובתך עד יום שלישי כפי שתיאמת איתנו.
  הבן שלי בן 4.5 לומד בגן חרצית, גן שפתי. העירייה החליטה להעביר את הגן לכיתה בבית ספר. כיתה, לא גן…4 קירות, ללא פינות, צלצול כל שעה, חשיפה לילדים בוגרים, שימוש בשירותים של בית הספר עם ילדים בוגרים, רעש, המולה…. ולא רק שילדי גן בני 4 מן השורה לא מתאימים להיות בתוך בית ספר…על אחת כמה וכמה ילדים עם קשיים????? ולמה זורקים את הילדים האלה לתנאים שהם לא תנאים? כי הם מעט והרי מה אכפת לעיריה… למה שיהיו להם תנאים כמו לכולם?? מילא היו מעבירים אותם לגן אחר כמו שראוי שכל ילד בגיל זה יהיה… בגן שפתי יש ילדים עם מערכת חיסונית חלשה…הגננת והסייעות תמיד דאגו שהשירותים יהיו סטריליים…איך יעשו זאת עם שירותי בית ספר שכל בית הספר משתמש בהם???אני מדמיינת את בני הצעיר, בן 4 בסך הכל…בשירותים עם בני 10, ובסביבתם…חשוף אל אוכלוסיה מתבגרת שעדיין אין בהם שיקול דעת כשל מבוגר…פשוט נשבר הלב. אנא שתפו את הפוסט…תראו איזו אדישות עיריית אשדוד, אכזבה ענקית!!! בתנאים כאלו מעדיפה שבני ישב בבית.

 12. אריה

  לכן אני כבר לא מגיע לנפוש באשדוד.כי מר לסרי הרג את התרבות והנופש בשבת ומועד.נסע למקום אחר.
  גילוי נאות אני לא תושב אשדוד

 13. שרית

  אני לא מבינה יל מה אתה מדבר, אתה מנסה להעביר את כל גני החינוך המיוחד למקלטים, ממדים וקארוונים אבל כסף למסיבות קיץ יש לך. החינוך בעיר משנה לשנה נעשה יותר גרוע ואתה מדבר שוב על מסיבות קיץ. זה מה שיש לך כל הזמן בראש אייך להתעסק באבסורד במקום בעיקר.
  את הקול שלי כבר איבדת לפני שנים והכתבה הזאת לא עוזרת כי המעשים שלך גורמים לי לרצות שינוי בשביל העיר זאת.

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ראש העיר הנכבד, כולנו תקווה שתחזור בך מהמהלך המביש להעביר את גני הילדים של החינוך המיוחד למקום לא ראוי להם בתוך בתי הספר. במהלך זה אתה פוגע בחלשים וזה לא כוחות. לא ניתן לאיש לשכוח את זה עד הבחירות.

 15. הורי חינוך מיוחד

  אנו הורים לילדי חינוך מיוחד דורשים ממך לעצור את הגזרה הנוראית שהחלטת לעשות ולהעביר את ילדי גני חינוך מיוחד למתחמי בתי ספר אתם רק מתעללים בילדנו

 16. נירה

  לסרי, תבטל מייד את העברת גני חינוך מיוחד לבתי ספר! דבר זה יפגע בילדים שבמילא קשה להם!
  זה חוסר מקצועיות משוועת והכי גרוע אטימות!

 17. תושב אשדוד

  לסרי תעוף מהעיר שלנו , אתה לא רצוי פה .
  לך תשרת את העבריין המורשע ששמו גקי בן זקן
  לא אתפלא שיחידת לה"ב 433 יושבת עליך ועל החברים שלך .
  באוקטובר התושבים יסיימו לך את הסיפור

 18. אורנה

  מר' ראש העיר, עשייתך מבורכת. העיר אשדוד גדלה והתפתחה ללא היכר. מדוע אם כך לא נערכתם מספיק כדי לדאוג לכיתות הילדים המיוחדים??? מדוע החינוך המיוחד שכל כך עשית חיל בו נשכח השנה ו12 כיתות ילדים מפונות לשיבוץ בבתי ספרר כאשר הדבר יפגע בהכרח בהתפתחותם ועלול לעשות להם נזק בלתי הפיך שיהפוך אותם נטל על הוריהם ועל החברה ככלל. מר' ראש העיר אתה יודע לקבל החלטות נבונות וחכמות, הפוך את ההחלטה והראה לנו שילדינו לא הפקר. שבת שלום!

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אדון לסרי אכזבת אותי ובגדול בתור ראש עיר אדם בוגר תחשוב קצת מה זה חינוך מיוחד זה ילדים עם צרכים מיוחדים שצריכים המון עזרה ושטח שלהם וללמוד בקבוצה קטנה לא סתם זה נקרא חינוך מיוחד בנרות חיכיתי לגן שפתי בני צריך אותו ובטיפשותך אתה סוגר גנים שפתיים אתה מצופף אותם בתוך בתי ספר עם ילדים בוגרים ונותן לילדים בני 4 להיחנק בקרוואן או מקלט לסרי תפעיל מוח מחשבה איך ילד עם צרכים מיוחדים יתפתח ככה? איבדת את הקול שלי ועוד קולות פגעת בהמון ילדים בטיפשותך אם נשאר לך לב מצפון שכל שיקול דעת תבטל את הגזירה ששום גן שפתי לא יעבור ולא ייסגר למען החינוך המיוחד שמאוד ומדגישה מאוד זקוקים לו הם לא יתפתחו במקלט בתוך בית ספר הם צריכים שטח משלהם גם אתה אבא תחשוב על הילדים עשית בעיר הזאת כפייה דתית מנסה להפוך אותה לבית שמש ממש לא פיתחת את העיר צבי צילקר עשה זאת לפניך רוצה את הקול שלי אל תסגור גן שפתי אל תעביר תבטל את הגזירה מדברת בתור אמא

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש לבטל את הגזרה על ילדי החינוך המיוחד!! אין חשוב מזה!!

 21. רחלי

  אדון לסרי היקר , אנא בטל את רוע הגזרה לילדים לחינוך מיוחד. השאר אותם בבתי הספר הרגילים.

 22. לא מסתתרת - בתאל קאלו הדר

  זה מה שנקרא אופיום להמונים וכלכלת בחירות.
  מבנים של גני ילדים – מוסבים לבתי כנסת
  הופעות בקיץ במליוני שח כאשר מצד שני ילדים אשר בגנים התפתחותיים נזרקים לכיתות בתוך מבני בית הספר .
  אז אדוני ראש העיר – תחסוך מאיתנו חיוכים …
  העברה של ילדי הגנים ההתפתחותים לכיתות רגילות, במבנים לא מתאימים, בסביבה לא מתאימה ועוד סיבות (שאתה בטח יודע ומכיר…) – כל פגיעה נפשית ופיזית בהם – תהיה על ראשך!!! ואז זה יעלה לך הרבה יותר…..
  אז כשאתה מתפלל בבית הכנסת ביום שישי , תתפלל על ילדי הגן – כי אולי זה מה שהם צריכים…. ואולי פשוט תבין כי ההחלטה הזו – גרועה. אכזרית.
  ותחליט להחליט אחרת.
  שבת שלום

 23. נדיה

  לא תעזור לך התעמולה שלך!
  מכרת את העיר שלנו לעסקים חרדים.
  ב30/10 התושבים החילוניים יגיעו בהמוניהם לקלפיות ויעיפו אותך הביתה!!

 24. אלי

  כולם אשמים רק לא לסרי, הציבור יבחר ראש עיר חדש בקרוב, במידה והוא היה כזה טוב לא היה לו נכשל באחוז ההצבעה בו

 25. הורי חינוך מיוחד

  ביום שישי האחרון הודיעה עיריית אשדוד על החלטה לפנות מס לא מבוטל של גנים טרום חובה וגני חובה של חינוך מיוחד למבנים בתוך בית ספר הממלכתיים רגילים.
  אני דורשת ביטול החלטת עיריית אשדוד למעבר גנים מעוכבי התפתחות לבית ספר!

 26. דניאלה

  אני רוצה לדעת איפה המצפון להוציא ילדים בחינוך המיוחד מהגנים שמתואמים להם במיוחד, וכתבו ופירטו פה לפניי הורים של ילדים אלו שכבר שבוע לא נושמים ולא חיים. הורים אלה שמספיק מתמודדים מידי יום ביומו עם כל הטיפול הרגיש והאינטנסיבי כדי רק לתת לילדים מקסימים אלו את החיים שמגיעים להם, חיים רגילים!!!, להוציא אותם ממקום שמותאם להם ולזרוק אותם בכיתות ממ"ד בבית ספיר רגיל שילדים צועקים משתוללים דבר שמאפיין ילדים שיוצאים להפסקה, אבל לילדים מיוחדים אלה, זה כמו התקפה של דאעש, כמו מלחמת עולמות, מישהו יכול להסביר למה ךקחת אותם אחורה

 27. ציוני גאה

  כמה ארוך ככה מאכזב…
  תזכרו שאחרי הבחירות הוא.מיד חוזר לדתיים וסוגר את העיר, אשדוד תהיה בית שמש עם ים.
  כול החופשיים (חילוניים , והדתיים הנאורים להבדיל מהחרדים חייבים להתאחד גם לנציגות משמעותית לעיריה וגם לראש עיר אחר!
  לא לשכוח!! לסרי בוגד בנו!

 28. לאן עוד אפשר להידרדר?

  איזה אדם פוגע בילד קטן ?
  איזה אדם פוגע בילד מיוחד ?
  לצער כול תושבי אשדוד זה ראש עיריית אשדוד

 29. איפה המוסר? איפה הגבול? לפגוע בילדים קטנים

  בושה לנו שהגענו למצב שמי שמנהיג את העיר הזאת פוגע בילדי החינוך המיוחד
  בושה וביזיון לעיר

 30. לסרי הביתה

  חרדים זרים שורצים בכל פינה עם ניידים באוזן. הם כובשים כל פיסת דשא, כל מחסן ומבנה בעזרת בובה מקומה ה-5 בעירייה. בסוף אוקטובר כולנו נשלח אותם הביתה רחוק מאשדוד העיר שלנו.

 31. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איך שלסרי שיקר בפנים לכל תושבי טו, ככה הוא משקר בפנים לכל התושבים בעיר. האיש פשוט שקרן ומכר את העיר לחרדים. לבחור בלסרי זה כמו לבחור שאשדוד תהפוך לבית שמש

 32. עובדת בתחום חינוך מיוחד

  לסרי…אולי יהיה לך סיכוי אם תחזור בך מהעברת הילדים המיוחדים למתחם בית ספר. זה לא התנאים שם…הם פשוט לא אמורים להיות בסביבת ילדי בית ספר שילוו אותם בלעג או במקרה הטוב במבטים סולדים כל יום לכיתתם. השאר אותם בגן שלהם. לא לקחתם את כלל ההשלכות בחשבון. עוד לא מאוחר. חוס עליהם ועל ההורים. כל הצוותים המקצועיים אומרים בסתר שזה לא טוב לילדים והם יודעים ומכירים את הילדים הכי טוב. מדוע לא התייעצתם איתם??? חייב לבטל זה עוול עצום

 33. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ראש עיר מקסים אכפתי וראוי להערכה רבה
  אוהבים אותך מאוד ומאמינים שתמשיך להנהיג אותנו

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר