יריד תעסוקה לנוער
יריד תעסוקה לנוער

בני נוער, מחפשים עבודה לקיץ?

ירידי תעסוקה לבני נוער יתקיים בשבוע הבא בקניון הסי מול ובמרכז העירוני לנוער במטרה לתת מענה חוקי ומסודר לשעות הפנאי הרבות בחודש הגדול הקרב ובא. ביריד יתקיימו סדנאות הכנה לראיונות עבודה ויחולקו עלוני מידע על זכויות העובד הצעיר

פורסם בתאריך: 22.5.18 15:44

החופש הגדול כבר בפתח ובקרוב שוב נראה בני נוער מסייעים למפעילי קייטנות, עובדים כסדרנים, ממלצרים בחתונות או לוקחים מאיתנו הזמנה בדוכן המזון המהיר. רבים מהם עשויים לפגוש בדפוסי העסקה לא חוקיים. כדי למנוע מצב בו נערה או נער, שכבר במפגש הראשון שלהם עם שוק העבודה יתקלו בתרבות של תשלום מתחת לשכר המינימום, העברת כסף "בשחור" ללא תלוש וללא תשלום מסים או כלכלה "אפורה" בה המעסיק מעדיף לחסוך עוד כמה שקלים בביטוח לעובד יזמו עיריית אשדוד, תחום הנוער של החברה העירונית לתרבות הפנאי ומועצת התלמידים והנוער ירידי תעסוקה, שמטרתם להנגיש מקומות תעסוקה לבני הנוער.

יריד תעסוקה לנוער 2017

"כידוע, חופשת הקיץ מביאה איתה אתגרים רבים לצד פעילות פנאי עשירה ומגוונת. כולם מבינים  כי "נוער מועסק אינו מעסיק", תובנה שמשמעותה כי בני נוער העובדים בתקופת הקיץ  מפיקים תועלת רבה מהתעסוקה המלמדת אותם שיעור לחיים ,מאפשרת להם תגמול כספי המאפשר לסייע בפרנסת המשפחה ומאפשר להם לממש צרכים ובעיקר מרחיקה את בני הנוער מחוסר מעש" אומרים בחברה העירונית לתרבות ופנאי.

העסקת בני נוער מעוגנת בחוק עבודת הנוער, תשי"ג – 1953. חוק עבודת הנוער הינו חוק מגן הבא להבטיח את זכויותיהם של בני נוער עובדים, זאת לצד זכותם להתפרנס בכבוד. החוק שם במרכזו את בני הנוער וקובע הוראות ברורות לגבי שעות עבודתם ושעות המנוחה שלהם.

במערכת העירונית  מייחסים חשיבות רבה  להעסקת בני הנוער בתנאים הוגנים, תוך שמירה על זכויות הנוער העובד ומניעת מקרי ניצול או אפליה . במסגרת הירידים יוכלו בני הנוער ללמוד על זכויותיהם במקומות העבודה, בעמדה של נציגי "הנוער העובד והלומד" והמינהל לשירותים חברתיים יציע סדנאות ,שיכינו את בני הנוער לראיונות עם מעסיקים שיסייעו להם בעולם העבודה הנפתח לפניהם. ביריד יוצעו משרות לבני נוער מאשדוד ביריד תעסוקה שיתקיים בקניון 'סימול'. בין המשרות שיוצעו: אנשי מכירות, מדריכים, רשתות מזון ועוד.  כמו כן וכהנה ליריד תוכלו באתר משרד  העבודה את האפליקציה 'בני נוער עובדים' בה תוכלו ללמוד על זכויותיכם המלאות ואף להגיש תלונות על מעסיקים שלדעתכם פגעו בזכויותיכם.

יריד תעסוקה לנוער בגילאי 16-18, יום ראשון ,27.5.18,בין השעות:20:00 – 18:00 בקניון 'סימול'  וגם- יריד תעסוקה לנוער בגילאי 14-15, יום ראשון ,3.6.18,החל מהשעה 17:00 במרכז העירוני לנוער .

     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר