מפעל טבע מדיקל אשדוד. צילום: דור גפני

על רקע סגירת המפעל באשדוד: ההסתדרות מתריעה בפני טבע על נקיטת הליכים

ההסתדרות הודיעה להנהלת טבע במכתב התרעה חריף שנשלח לבכיריה כי אם עד יום ג' (17.4) לא תשעה החברה את החלטתה על סגירת המפעל באשדוד ופיטורי עשרות עובדיו, תנקוט ההסתדרות באמצעים העומדים לרשותה

פורסם בתאריך: 15.4.18 14:38

     

בעקבות ההודעה החד-צדדית של הנהלת טבע על סגירת מפעל החברה באשדוד ופיטורי כל עובדיו, ההסתדרות מתריעה היום (א') טרם נקיטת הליכים כנגד טבע והמהלך שנעשה בחוסר תום לב קיצוני ובניגוד להצהרות קודמות של החברה.

במכתב שכתב מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו לסמנכ"ל משאבי אנוש גלובלי בטבע מארק סבג וסמנכ"ל תפעול ישראל-אירלנד דוד לוסטיג, כותב בלו כי הודעת החברה על סגירת המפעל עומדת בסתירה למצגים שהיא הציגה ביחס לכוונותיה כלפיו, שכן היא כבר הודיעה כי תעמידו למכירה – ובאופן מנוגד לחלוטין להצהרתה כי היא תשמר את עיקר פעילותה בישראל.

אם לא די בכך, בימים האחרונים פנו להסתדרות רוכשים פוטנציאלים למפעל, כך צוין במכתב, אשר טוענים כי פניותיהם לחברה בבקשה לדון על רכישתו, כלל לא זכו להתייחסות. "נוצר אפוא הרושם", נכתב, "שהחברה פועלת להוצאת ייצור מוצריו החיוניים מהארץ ולמניעת הקמת מתחרים שיפעילו את המפעל; כל זאת במחיר כריתת מטה לחמם של עשרות עובדים המועסקים בו חיים שלמים".

ההסתדרות מודיעה במכתבה היא לא תשלים עם אופי פעולה חסר תום לב קיצוני ומפר שכזה, וככל שעד ליום ג' (17 באפריל) לא תתקבל הודעה על השעיית סגירת המפעל באופן בלתי מוגבל בזמן ולכל הפחות עד למיצוי מאמץ משותף לאיתור רוכש, היא תנקוט בצעדים המתאימים בהתאם לאמצעים העומדים לרשותה.

עובדי מפעל טבע באשדוד מלווים על ידי מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו ויו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד חיים שייב.

תגובת טבע: "במשך ארבעת החודשים האחרונים – מאז פרסום הודעתה של טבע אודות תהליך הרה-ארגון שנועד לצמצם את בסיס העלויות ולאפשר לחברה לשרת את חובותיה – בחנה טבע אפשרות למכירת המפעל באשדוד.

בסופו של התהליך הגיעה טבע למסקנה כי אין לכך היתכנות עסקית, ולכן מתוך מחוייבות לשקף לנציגות העובדים ולהסתדרות תמונה ריאלית ומהימנה הודיעה החברה כי סופו של האתר להיסגר במרץ 2019.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש, כי עד לרגע סגירת המפעל, החברה תפעל למצות עד תום את אפשרות המכירה, כולל המשך המגעים עם הקונים הפוטנציאלים הרלוונטיים״.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר