אשדוד מבט מלמעלה. צילום: אורי קריספין
אשדוד מבט מלמעלה. צילום: אורי קריספין

אשדוד: מהערים היעילות של ישראל

אשדוד נמנית על שמונת הערים היעילות ביותר בישראל. כך עולה מנתוני סקר Bdi הבוחן את הרשויות המקומיות ומדרג אותן על פי יציבותן הפיננסית. עוד בסקר: דירוג הערים בעלות היציבות הפיננסית. בדירוג הכולל אשדוד ניצבת במקום ה-6 מבין ערי פורום ה-15, כשהיא עוקפת ערים גדולות ממנה כמו תל אביב, חיפה וראשון לציון

פורסם בתאריך: 26.3.18 10:33

אשדוד, אחת מערי פורום ה-15, הערים העצמאיות והבלתי תלויות, ממשיכה לרשום הישגים ברמה הארצית והפעם בדירוג מדד היעילות. סקר Bdi המדרג בכל שנה את הרשויות המקומיות בישראל, דירג את אשדוד במקום ה-8 במדד היעילות הכולל, ובמקום ה-6 בקרב ערי פורום ה-15. אגב, אשדוד עוקפת את תל אביב חיפה וירושלים גם בדירוג הכולל, המודד גם את היציבות הפיננסית, וגם כאן אשדוד מתייצבת במקום ה-6 ברשימת ערי פורום ה-15.

דירוג היעילות על פי מדד Bdi בודק את יכולת הרשות המקומית לספק שירותים מוניציפליים לתושבים ברמה גבוהה ובמינימום משאבים. המדד מורכב מ-5 מדדים שבודקים אספקטים שונים של פעילות העירייה: רמת ההכנסות ורמת ההוצאות לפעילות לתושב; יחס עובדי הרות למספר התושבים; יכולת הגביה ומדד עודף או גרעון של תקציב הרשות.
מדד Bdi בודק למעשה את כל הרשויות המקומיות בישראל, עיריות מועצות מקומיות ומועצות אזוריות, כשהוא נשען על 3 מקורות מידע: הלמ"ס, דוחות כספיים ש הרשויות עצמן ונאגרי מידע של חברת Bdi. כאמור, במדד היעילות אשדוד מתייצבת במקום ה-8, ברשימה הכללית המונה את כל הרשויות בישראל.

     

אשדוד, העיר החמישית בגודלה בישראל, המונה כ-250,000 תושבים, זכתה לא מזמן בפרס ניהול כספי תקין ורושמת עודף תקציבי לאחר שעמדה בכל היעדים העירוניים, בהתאם לתכנית העבודה השנתית. כמו כן, אשדוד שומרת על אחוזי גביה הגבוהים ביותר בין הערים הגדולות בישראל, ונמצאת מעל לממוצע הארצי בנתוני התעסוקה (או לחילופין, אחוזי אבטלה הנמוכים מהממוצע הארצי). כך גם בסקר שביעות רצון שהתפרסם לאחרונה ע"י הלמ"ס. בו רושמת אשדוד מקום ראשון במדד שביעות הרצון של התושבים מרמת הפארקים והגנים העירוניים, מה שמלמד על איכות חיים וסביבה גבוהה. אגב, בשבוע שעבר חתם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, יחד עם כל ראשי הערים של פורום ה-15, על "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה", וגילה את מחויבותו להמשיך ולקדם ערכי סביבה וקיימות באשדוד.

מנכ"לית חברת Bdi, גב' תהילה ינאי, מציינת כי "התנהלות תקציבית ופיננסית של הרשויות מובילות בסופו של דבר לשירות טוב יותר לתושבים שלה". ואכן, רמת השירותים וכמות הפרויקטים שאשדוד מקיימת כיום מלמדים על יכולת ארגונית של העירייה לנהל את תקציבה באופן מקצועי ואחראי ובעיקר באופן יעיל כפי שמשתקף מנתוני מדד Bdi.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר