כנס אשדוד חושבת הורים - צילום מיכאל טרשצייב

הכל מתחיל בחינוך: כנס ההורות של אשדוד

אשדוד – חושבת הורים: אשדוד בראי הרך הנולד – כנס "אשדוד חושבת הורים" יתקיים השנה בסימן הנולדים ב11.3

פורסם בתאריך: 25.2.18 14:23

     

ב-11.3 יתקיים כנס מקצועי-ארצי "אשדוד חושבת הורים" שיעסוק השנה בנושא ההורות בראי הנולד. הכנס יתקיים במעמד ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, ויעסוק בסוגיות מרכזיות על מקומם של ההורים כבר מהשלבים הראשונים שלאחר הלידה. הכנס יתקיים במרכז להורות משמעותית באשדוד.

בשנים האחרונות הפכה העיר אשדוד למוקד ידע מקצועי מוביל בארץ בנושא הורות. המרכז להורות משמעותית שהוקם תחת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות בעיר הפך למודל שמועתק לרשויות רבות בארץ ואליו מגיעים אנשי חינוך מכל רחבי הארץ ללמידה והעמקה בנושא. בשנה שעברה קיים המרכז כנס ארצי שזכה לתהודה רבה בנושא אתגרי ההורות בעידן הפוסט-מודרני והשנה יקיימו בעיר את הכנס בנושא מקומה של ההורות בראי הרך הנולד.

הכנס יתקיים במעמד ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, מר דני עטר, יו"ר קק"ל, חה"כ יעקב מרגי, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, חה"כ איילת נחמיאס ורבין, עו"ד מאיר בן סימון, יו"ר הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות וסימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות.

בכנס ישתתפו אנשי מקצוע מובילים בתחום זה, ביניהם הפסיכואנליטיקן, הפסיכיאטר וחוקר המוח, פרופ' יורם יובל שירצה על הבסיס לאושר בגיל הרך, פרופ' מנואל טרכטנברג שיעסוק בכיצד טובת הילד בגיל הצעיר תבנה חברה טובה יותר בעתיד, מנהל מחלקת הילדים בביה"ח האוניברסיטאי אסותא-אשדוד, ד"ר יונתן ישעיהו שידבר על השפעות הסביבה על הגנטיקה של בני האדם בכלל ובגיל הרך בפרט. בכנס יתקיימו הרצאות TED קצרות של מומחים נוספים, בין היתר בנושא זכות ההורים לתמיכה והסברה כמעצבי דור המחר וחשיבות ההדרכות ההוריות בכל שלב התפתחותי של הילד.

הכנס יתקיים באשדוד, כאמור, בה פותח מודל ייחודי למתן שירותים ומענים עירוניים להורים שמטרתו לתת להורים כלים להתמודדות עם אתגרי השעה ולהעצימם תוך מתן דגש לילדים ולרווחתם. את הכנס מובילה עיריית אשדוד באמצעות המרכז להורות משמעותית בעיר הפועל במסגרת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות שהוקם לפני 17 שנים על ידי עיריית אשדוד. קפיצת מדרגה ניתן לתחום ההורות עם הקמתו לפני 4 שנים של מבנה ייחודי שמהווה בית חם להורים ובו מתקיימות פעילויות מגוונות ומופעלים המודלים.

במרכז פותח מודל ייחודי ששם למטרה, להעלות את נושא ההורות והמשפחה על סדר היום ולסייע להורים במילוי תפקידם. המרכז להורות עוסק בפיתוח תכניות, הרצאות וימי עיון, וכן סדנאות והדרכה אישית להורים. במרכז, ההורים רוכשים כלים מעשיים להגברת הסיכויים וההצלחות של ילדיהם בחיים, תוך שיפור יכולות התמיכה, ההכלה וההובלה של ההורים. במרכז מנחות מוסמכות ומנוסות הנותנות מענים להורים באשדוד והסביבה בהתאמה לצרכים השונים תוך התייחסות לרב תרבותיות, אוכלוסיות דתיות וחרדיות ולבעלי צרכים מיוחדים. המרכז שם למטרה להנכיח ולהנגיש את השירות להורים בכל רחבי העיר ולראייה כמעט כל הורה בעיר נחשף לאחת מהתכניות הייחודיות של המרכז.

ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד: "אשדוד גאה ונרגשת להיות חלוצה ולהוביל את הכנס המקצועי הזה, זו השנה השנייה ברציפות. העיר אשדוד רואה לנגד עיניה את המטרה בהעלאת המודעות והשיח הציבורי בנושא אתגרי ההורות בעידן של היום. אנו יודעים לומר כי המשפחתיות הישראלית משפיעה ומושפעת משינויים חברתיים, כלכליים ומדיניים ולכן יש לתת על כך את הדעת. הכנס הינו חלק מפעילות שנתית מתמשכת שאנו מקיימים בעיר לקידום הנושא. אני שמח שאשדוד הפכה למוקד ידע מקצועי בתחום והינו עוד אחד מהמודלים הייחודים שהעיר אשדוד מובילה למען תושביה."

2

סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות ציינה כי: "אנו מאמינים, שהיום, יותר מאי פעם, יש להעצים ולחזק את ההורים בתפקידם ההורי, תוך טיפוח המשפחה כמקום בטוח ומצמיח, המגדל ילדים כאנשים ערכיים המסתגלים לחברה ולכלליה, למען הגשמה עצמית ולמען טיפוח מחויבות לחברה. בכנס השנה בחרנו להעלות את נושא ההורות כבר בגילאים המוקדמים מאוד שכן מחקרים מראים שישנה חשיבות גבוהה במקומם של ההורים בעיצוב אישיות הילד כבר מהשלבים הראשונים של חייו".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר