לסרי צילום: פבל טולצ'ינסקי

בלעדי: התייחסות ראשונה של ראש העיר למשבר השבת

"המצב מאוד עדין וחייבים להתנהל בזהירות" אומר ראש העיר בהתייחסות ראשונה ונדירה לסערת השבת שכבר חצתה את המישור המקומי ועוררה הדים ברמה הלאומית. בפיו של ראש העיר בשורה על הבאות, וסיבה לתקווה בסופו של דבר "המאמץ שאנו עושים, אמור להחזיר את הסטטוס קוו לקדמותו ולהרגיע את הרוחות בין האוכלוסיות בעיר"

פורסם בתאריך: 18.1.18 14:56

אם יש קול אחד ויחיד שתושבי אשדוד רצו לשמוע השבוע יותר מהכל- זהו קולו של ראש העיר.

התבטאות ראש העיר בכל הקשור לסערת השבת ומדיניות האכיפה העירונית -חסרה עד למאוד, בוודאי כאשר מדובר בדמות ציבורית המשמיעה את קולה ברשתות החברתיות ובתקשורת חדשות לבקרים.

שאלות הרות גורל עבור העיר עומדות על הפרק. ובצומת הדרכים הזו, עמדתו של העומד בראש – קריטית. היום אנו מביאים לכם לראשונה את דברי ראש העיר לסערה המתחוללת בעירו, בדבריו מסביר לסרי את הבחירה בשתיקה: "קיבלנו החלטה לשמור על איפוק, ולהסתפק בתגובות כתובות". ראש העיר לא מתעלם מהמציאות בשטח- ההפגנות והמחאות שהובילו לתסיסה אזרחית ולרגשות מעורבים בקרב התושבים שנאלצים להילחם על המרחב הציבורי ובדבריו "המצב מאוד עדין וחייבים להתנהל בזהירות".

כשהוא בורר את מילותיו ויודע כי בני העיר מבקשים תקווה, בדמות חזרה למצב בו ההטרוגניות וגיוון האוכלוסייה ידעו לגור בכפיפה אחת. ראש העיר מעביר מסר של מודעות למצב וקריאת השטח, אך יותר מכך, הוא נותן תקווה לבאות: "בסופו של דבר המאמץ שאנו עושים, אמור להחזיר את הסטטוס קוו לקדמותו ולהרגיע את הרוחות בין האוכלוסיות בעיר. לצערי, חלק גדול מהתסיסה נגרמת ומובלת ע״י התבטאויות ופעולות לא אחראיות של נבחרי ציבור המנצלים את המצב לצרכיהם הפוליטיים".

רומז לשמעון כצנלסון משהו?. צילום: אורי קריספין

אמש יצאה הודעת דוברות בנושא מעצרו של פעיל מחאה, הפעיל החברתי שנעצר בחשד שאיים על ראש העיר, גם אז 'זכינו' להתייחסות עקיפה לנושא: "בשבועיים האחרונים ראש העיר דר׳ יחיאל לסרי מנהל את הסוגיה הרגישה של אכיפת חוק העזר בנושא השבת, באופן האחראי ביותר, לטובת שמירה על המרקם העדין שקיים בעיר אשדוד, ומניעת ליבוי יצרים ומתח בין האוכלוסיות בעיר, כאשר המטרה הינה להשיב את מצב הסטטוס-קוו לקדמותו במהירות האפשרית. לא בכדי, בחר ראש העיר לפעול לפתרון אמיתי ולא ללבות את השיח בתקשורת".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

5 תגובות
 1. גבריאל

  אומן בשקרים ומניפולטיביות, יכול להיות שהוא אפילו לא שם לב
  קודם כל, הוא אפילו לא דאג להסביר איך הוא יגרום להרגעת הרוחות ולהחזיר את הסטטוס קוו
  או; שיש לו תוכנית שהוא לא רוצה לספר עליה
  ואו; שהתוכנית שלו לא בנויה עד הסוף אז הוא לא יכול לספר אותה
  ככה או ככה זה בא נגד הרוחות
  עכשיו שימו לב, הוא זורק מעצמו את האחריות ואומר שזה מניסיון לאינטרסים פוליטיים של מישהו אחר, כמובן, הוא שכח שגם הם וצורת החשיבה של האנשים שעובדים תחתיו נמצאים באחריותו, אם הם באים באידיאולוגיה נוגדת את שלו כאן הוא נמצא בבעיה
  בכל מקרה, את הכיסא שלו הוא יכול לשמור, את הזכויות הבסיסיות של המיעוט ושל האדם הוא חושב שהוא לוקח בחשבון
  הוא מאמין שהוא חכם, עשה דרך
  נראה מתי זה יתהפך עליו 😉

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מניפולציה להרגעת הרוחות כי "הרוחות עומדות להתחזק משבוע לשבוע" והרוחות יגיעו גם לערים אחרות בזכות האשדודים

 3. איציק קטרי

  וואוו, איזו תגובה של ראש עיר. אחרי כל מה שקורה כאן, תגובה אנמית ומנותקת מציאות תוך נסיון להאשים אופוזיה או גורמים אחרים.
  לא חושב על אפשרות פשוטה יותר ??
  שלציבור באשדוד, פשוט נמאס והוא החליט לומר זאת בקול רם יותר !!!
  ככה זה שקונים בחירות בכסף וקידום עניינים עסקיים.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אל תאמינו לראש העיר הוא תמיד מנסה לסדר את הענינים לטובתו ולטובת החרדים והקבלנים הוא מדבר כך משום שהבחירות קרובות לדעתי יש להמשיך את המחאה עד שמוריד אותו ואת חבר מרעיו מהשלטון משום שאם הוא ייבחר הוא ימשיך בדרכו ויהפוך את אשדוד לבית שמש

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר