ביג פאשן אשדוד צילם: אילן אסייג

בשבת הקרובה: הפגנת מחאה ב'ביג פאשן'

תושבי אשדוד מתכוננים להביע את קולם בהפגנת מחאה בשבת הקרובה:"הגיע הזמן שלנו בתור תושבים להילחם על הבית ,על הזכויות שלנו ועל הסטטוס קוו שהיה פה תמיד. מהיום התושבים הם אלו שיחליטו מה יקרה בעיר"

פורסם בתאריך: 9.1.18 12:41

תושבי העיר שמתנגדים לסגירת העסקים בשבת מתאגדים לכדי הפגנת מחאה שתתקיים ביום שבת הקרוב, במוקד העניינים,ה'ביג'.  "בשבת האחרונה נפל דבר בעיר, וראש העיר ועיריית אשדוד  החליטו לתת התראות לפני קנסות על עסקים שפועלים בשבת. בשבת הקרובה, בתאריך ה13.1, מזמין את כולכם להפגנה שאנחנו ועוד כמה ארגונים חברתיים הרמנו. אשדוד חופשית, קוראת לכם להגיע להפגנה בשבת הקרובה להביע הזדהות. אשדוד חופשית, קוראת לכם לצאת מהבית ולהשפיע על מקבלי ההחלטות בעיר ולא לשנות את הסטטוס קוו בעיר" נכתב בקבוצת הפייסבוק "אשדוד חופשית".

גיא סער: "הגיע הזמן שהתושבים יתאחדו וישמיעו את קולם"

גם גיא סער, ממובילי "מחזירים את אשדוד לאשדודים אמר היום לכאן דרום: "הגיע הזמן שהתושבים יתאחדו וישמיעו את קולם. זה הצעד הראשון". בעמוד האירוע נכתב: "בואו לתמוך בבעלי העסקים ולהצהיר מעל לכל ספק שהתושבים הם אלו שיחליטו מה יהיה בעירם ולא אדם כזה או אחר. זכותם של כל בעלי העסקים להחליט לעצמם אם לפתוח עסק או לא, זכותה של כל אשה ללבוש מה שהיא רוצה ואין לאף אחד מאיתנו זכות להחליט לה מה ללבוש. בשבת בביג משעה 10 מגיעים נהנים ממבצעים שיהיו בביג נבוא נשתה קפה בכיף ביחד נכיר אחד את השני ונצהיר שכוחנו באחדותנו. מהיום התושבים הם אלו שיחליטו מה יקרה בעיר. מהיום אי אפשר להתעלם מאיתנו יותר. זהו ,הגיע הזמן שלנו בתור תושבים להילחם על הבית ,על הזכויות שלנו ועל הסטטוס קוו שהיה פה תמיד".

הפגנת החרדים ב2015 צילום:אילן אסייג. האם נראה כמות דומה תהיה השנה מהצד השני?

 

     

נזכיר כי  חוק המרכולים עבר בקריאה שנייה ושלישית בתום הצבעה צמודה ברוב דחוק של 58 תומכים מול 57 מתנגדים. בדיונים הוסכם כי מהחוק יוחרגו חנויות הנוחות של תחנות הדלק. הצעת החוק מאפשרת לשר הפנים למנוע אישור חוקי עזר עירוניים עתידיים הנוגעים לפתיחת עסקים בשבת.

מאז שהחלו תהליכי חקיקתו, החלו כמה רשויות מקומיות למהר ולעגן את זכותן לפתוח עסקים בשבת בחוקי עזר – באשדוד החליטו ככל הנראה לפעול גם, אך בכיוון הנגדי.

אמש פורסם ב'אקלטואליק'  "יצחק גולדקנוף מזכיר ועדת הרבנים למען השבת נפגש הערב עם ראש העיר ד"ר לסרי. בין השניים סוכם כי העירייה תשכור עו"ד שינסח את חוק העזר שיעמוד במבחן ביהמ"ש. העלות: 250,000 ש"ח. 150 אל"ש מתקציב העיריה. 100 אל"ש יועברו בידי סגרה"ע הרב ליברמן. בהמשך לפגישה לעיל- מוקדם יותר הערב נפגשו האדמורי"ם מגור ופיסטבורג , הפגישה התקיימה בחדרו הפרטי של הרבי מגור. נכחו הרב עזרא שור והרב יצחק גולדקנופף. בפגישה סוכם כי המערכה תנוהל בידי הרבי מפיטסבורג. הרב גרוס וגולדקנופ. עזרא שור ירכז את הפעילות. דרישה נחרצת מרה"ע אשדוד להחמיר את האכיפה בכל חלקי העיר. צויין כי השבוע חולקו דוחות אזהרה בלבד והדרישה היא לדוחות והפעלת המחלקה המשפטית. אם לא יעשה כן לא יתמוך הציבור החרדי בדר. לסרי. האדמור מפיטסבורג ציין את "המחיר ששילם" הרב ליצמן בעד השבת ונאמר "שאם לא תהיה התקדמות באשדוד" – נראה ג"כ כיצד הנציגים החרדים מוכנים לשלם את המחיר ולפרוש."

 

מהעירייה נמסר עד כה כי: "לאור הפניות לבג״ץ בנושא השבת וחוק המרכולים המתגבש, הנחה היועץ המשפטי של העירייה, להיערך לקראת התאמה ויישום מלא של חוק העזר העירוני הקיים באשדוד מאז שנת 1976. בהתאם לכך, ביקש ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, לפעול ברגישות הנדרשת בכדי להחזיר ולשמר את הסטאטוס – קוו שהיה קיים בעיר, כדי לשמור על עיר פלורליסטית ומכילה של כל המגזרים החיים בעיר.
חוק העזר העירוני ברור והוא אוסר פתיחת עסקים בשבת בכל רחבי העיר. עד עתה, בעקבות בג״צ ת״א ופסיקת בית משפט השלום בעניין צוי סגירה שהוציאה העירייה למספר עסקים בעיר, נוצרה אי בהירות חוקית בנוגע למעמדו של מושג הסטטוס-קוו, והעירייה לא יכלה לאכוף את חוק העזר. כעת, אחרי פסיקת בג״צ וחוק המרכולים המתגבש, חובת העירייה וחובתו של מנכ״ל ביג לכבד את החוק".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר