הסיור באוטובוס במוקדים השונים בעיר

לסרי: "לא נפעיל את פרויקט התחבורה בלי אוטובוסים חשמליים"

הדברים נאמרו במהלך ביקורו בעיר של יו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית ח"כ דב חנין: "המהלך התחבורתי באשדוד מחייב אומץ, אשדוד תשמש מודל לערים נוספות". במהלך הביקור נודע שמהחודש הבא יוכפלו הרכבות המהירות לדרום וממנו למרכז

פורסם בתאריך: 24.12.17 17:54

     

יו״ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית בכנסת, ח"כ דב חנין הגיע היום (א') לביקור בעיר אשדוד כדי לבחון את יישום פרויקט התחבורה הירוקה בעיר ואת העתיד התחבורתי של העיר. העירייה מקדמת את הפרויקט מאז שזכתה בקול קורא של משרד התחבורה, ובמסגרתו תינתן עדיפות לתחבורה ציבורית, אופניים והולכי רגל בכל רחבי העיר. הפרויקט כולל סלילת נת"צים מוגברת ויצירת מערכות העדפה של רמזורים חכמים, כמו מערכות ממוחשבות שיאפשרו עלייה לאוטובוס ללא מגע עם הנהג. במקביל, נסללים נתיבי אופניים ומתבצעת הרחבה של מדרכות כדי לעודד שימוש באופנים והליכה ברגל. במהלך הביקור פגש ח"כ חנין את ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, את הגורמים המקצועיים בעירייה, את נציגי משרד התחבורה, את מפעילי התחבורה הציבורית, ופעילי תחבורה ציבורית מקומיים. 

ח"כ דב חנין אמר: "המהלך שמתבצע באשדוד כיום הוא חיוני, והוא מחייב אומץ מצד העירייה. התלות ברכב הפרטי תוקעת את כל הערים בישראל בפקקים, ובלי מהפיכה בתחום התחבורה העתיד נראה עגום. הניסיון שנעשה כיום באשדוד הוא חסר תקדים. הצלחה של הפרויקט הזה, תשכנע גם אחרים להצטרף אליכם. חשוב להיות קשובים לביקורת הציבורית. בה בעת, חיוני שמנהיגים ועיריות שמקדמים תחבורה ציבורית יזכו גם לגיבוי ולתגבור. וועדת המשנה לתחבורה ציבורית תפעל בכל האפיקים הנדרשים כדי לסייע במימוש הפרויקט".

ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי: "אנחנו הולכים להביא את הבשורה לעם ישראל. נהיה העיר הראשונה בארץ שנותנת מענה כולל של תחבורה ציבורית. בשני הכבישים הרוחביים המרכזיים בעיר יהיה נת"צ לכל האורך. בטווח של כשנה הפרויקט כבר יעבוד בשטח. הפרויקט מהווה שדרוג משמעותי ומתקדם לתחבורה הציבורית באשדוד ".

ח"כ חנין התייחס להשלמת המהלך באמצעות אוטובוסים חשמליים: "אוטובוסים חשמליים חיוניים כי הם מזהמים הרבה פחות .אוטובוס חשמלי גם מייצר חווית משתמש אחרת לחלוטין, שתשדרג את הנסיעה ברכב ציבורי". ראש העיר הדגיש: "זה חלק הכרחי בתכנית. לא נפעיל את הפרויקט הזה בלי אוטובוסים חשמליים".

נציג רכבת ישראל, מר ירון קריגר, עדכן במהלך המפגש בנוגע לרכבת לעיר אשדוד: "כבר כיום יש פיילוט של רכבת של מהירה למרכז, בבוקר ובערב, שלוקח לה חצי שעה בלבד להגיע. החל מהחודש הבא יוכפלו הרכבות המהירות, ויהיו בכל יום שתי רכבות מהירות בהלוך ושתיים בחזור. בהמשך אולי יהיו אפילו יותר".

במהלך הביקור סייר ח"כ דב חנין בתוואי של נתיב ההעדפה הנבנה בעיר, ועצר בקטע המוכן של פרויקט Reway  בשדרות בגין כדי לראות כיצד ייושם הפרויקט בשטח. ח"כ חנין נסע באוטובוס עם נציג העירייה, נציג משרד התחבורה, המפעילים ופעילי תחבורה ציבורית, ודן עימם בצרכים ובאתגרים העומדים בפני העירייה, המפעילים והתושבים. במהלך השיחה עם התושבים הדגיש ח"כ חנין: "המעורבות של תושבי הדרום במאבק למען רכבת מהירה לדרום הוא אחד הדברים הכי חשובים שאירעו באזור. ההחלטה להוסיף קוי רכבת מהירים נוספים מהדרום בכל יום מראה לנו גם את כוחה של מחאה ומעורבות ציבורית ואזרחית. דמוקרטיה ופוליטיקה היא מה שהפעילים עושים יום-יום. כך תגרמו לפעילים נוספים להיאבק. ככה מעורבות אזרחית מתפשטת."

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר