מענק עבודה. אילוסטרציה

דמי חנוכה גרסת המציאות: בדקו, אולי גם לכם מגיע מענק כספי?

בשורה לזכאים לקראת חג החנוכה וחג המולד: שר האוצר ומנהל רשות המסים מודיעים על הקדמת תשלומים של 'מענק עבודה' בסכום כולל של כ-700 מיליון ₪ שיועברו לזכאים. אולי גם לכם מגיע?

פורסם בתאריך: 12.12.17 09:38

     

"עובד לי" – בשורה לזכאים לקראת חג החנוכה וחג המולד: שר האוצר ומנהל רשות המסים מודיעים על הקדמת תשלומים של 'מענק עבודה' בסכום כולל של כ-700 מיליון ₪ שיועברו לזכאים. שר האוצר, משה כחלון: "בשורה משמחת עבור כ-275,000 זכאים. התכנית להגדלת מענקי העבודה שהובלנו מאז הכניסה לממשלה היא אחד הגורמים המרכזיים לצמצום האבטלה והגדלת שיעור ההשתתפות במשק"

לכ-275,000 זכאים זה כבר עובד! שר האוצר, משה כחלון, ומנהל רשות המסים, משה אשר, הודיעו היום כי התשלום הרביעי של מענק עבודה לשכירים ולעצמאים, שהיה אמור להיות משולם ב-15 בפברואר 2018, יוקדם וישולם יחד עם התשלום השלישי ב- 14 בדצמבר 2017. סה"כ יועבר לחשבונות הבנק של כ- 275,000 שכירים ועצמאים הזכאים למענק סכום כולל של כ- 700 מיליון ₪.

בעקבות ההקלות שנכנסו לתוקף השנה, מעגל הזכאים למענק הורחב: טווח ההכנסה החודשית הממוצעת המזכה במענק של הורים במשפחות חד הוריות הורחב, לדוגמא – טווח ההכנסה של הורה במשפחה חד הורית עם שלושה ילדים ומעלה, הורחב ל: 1,270 – 11,480 ₪, (במקום 2,060 – 6,810 ₪ הטווח הרגיל). עובדים עם מוגבלות שנקבע להם שכר מינימום מותאם מכוח "חוק שכר מינימום" יוכלו ליהנות מהמענק גם אם אין להם ילדים והם ייהנו ממענק גם ברמות שכר גבוהות יותר. עצמאים מקבלים החל מהשנה את המענק במועדים זהים לשכירים, בניגוד למצב הקודם שקיבלו את המענק כזיכוי מהמס שלהם בפריסה על פני ארבע שנים.

נזכיר כי מנהל רשות המסים, משה אשר, החליט על מתן ארכה להגשת בקשות לקבלת מענק עבודה בסניפי הדואר עבור שנת המס 2016 עד ליום שלישי, ח' טבת תשע"ח, 26.12.2017, במקום עד ל- 30.11.2017, המועד הקבוע בחוק. בימים אלה נערך קמפיין פרסומי, תחת הסיסמא "עובד לי", המזמין זכאים פוטנציאלים לבדוק זכאות ולהגיש בקשה לקבלת מענק.

מענק עבודה הינו תוספת הכנסה המשולמת ע"י רשות המסים ישירות לחשבונות הבנק של הזכאים העומדים בקריטריונים הקבועים בחוק. מטרת המענק לשפר את מצבם הכלכלי של העובדים ברמות השכר הנמוכות לצמצם פערים כלכליים-חברתיים ולהוות תמריץ להשתלבותם בשוק העבודה, על מנת לסייע בשיפור מצבם הכלכלי, בהווה ובעתיד.

מענק עבודה הוא תוספת הכנסה המשולמת ע"י רשות המסים ישירות לחשבונות הבנק של הזכאים העומדים בקריטריונים הקבועים בחוק. מטרתו לשפר את מצבם הכלכלי של העובדים ברמות השכר הנמוכות, לצמצם פערים כלכליים-חברתיים ולהוות תמריץ להשתלבותם בשוק העבודה, זאת על מנת לסייע בשיפור מצבם הכלכלי, בהווה ובעתיד.
מעגל הזכאים למענק הורחב, החל משנת המס 2016 ניתנו הקלות להורים עובדים במשפחות חד הוריותלעובדים עם מוגבלות ולעצמאים. להורים עובדים במשפחות חד הוריות הורחב טווח ההכנסה החודשית הממוצעת המזכה, עובדים עם מוגבלות שנקבע להם שכר מינימום מותאם מכוח "חוק שכר מינימום" יוכלו ליהנות מהמענק גם אם אין להם ילדים או שטרם מלאו להם 55 והם ייהנו ממענק גם בשכר גבוה משאר האוכלוסייה. עצמאים יקבלו החל מהשנה את המענק במועדים זהים לשכירים, בניגוד למצב הקודם שקיבלו את המענק כזיכוי מהמס שלהם בפריסה על פני ארבע שנים.
בדף זה תמצאו מידע מתאים הכולל עלוני מידע במגוון שפות וכן יישומים מקוונים, כלהלן:
• לחץ כאן לבדיקת זכאות לקבלת מענק עבודה.
• לחץ כאן להגשת בקשה מקוונת למענק עבודה.
• לחץ כאן לבירור מצב טיפול בתביעה למענק עבודה.
• לחץ כאן לעריכת הדמיה (סימולציה) לחישוב מענק העבודה.
לפניות בנושא מענק עבודה ניתן לפנות למוקד הטלפוני: 4954* או 1-222-4954 או 02-5656400 או בדוא"ל [email protected].

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר