בהגברת החוסן הקהילתי ורמת המוכנות האזרחית למצבי חירום

ערוכים לשעת חירום: מערך מתנדבים חדש החל את הכשרתו השבוע

35 מתנדבים חדשים הצטרפו השבוע למערך ההסברה ויסייעו למכלול מידע לציבור בעת חירום. קבוצת המתנדבים מורכבת מתושבים פעילים במחלקת ההתנדבות ומתלמידי קבוצת הצוערים הצעירים הפעילים במסגרת תחום נוער וצעירים של החברה העירונית והמחלקה לקשרי חוץ של עיריית אשדוד

פורסם בתאריך: 5.7.17 17:50

     

תגובה טבעית וראשונית במצבי חירום היא לחץ וחרדה. את זה יודע כל תושב שזוכר את צוק איתן ואת שתי המערכות שקדמו לו. כבר בהישמע אזעקה אנשים נכנסים ללחץ וכשנשמע "בום" של נפילה, החרדה מגיעה לשיאה. אז מה עושים וכיצד ניתן להתגבר על תחושת החרדה בחירום? על כך יוכלו המתנדבים החדשים למכלול מידע לציבור לענות לכם, לאחר שהשתתפו במפגש ראשון שהתקיים השבוע במרכז ההפעלה, שמעו הרצאות ולמדו כי הערכות מוקדמת והיענות להנחיות פיקוד העורף הן מתכון מנצח ומציל חיים.

כך, 35 מתנדבים חדשים מצטרפים כעת למערך ההסברה ויסייעו למכלול מידע לציבור בעת חירום. קבוצת המתנדבים מורכבת מתושבים פעילים במחלקת ההתנדבות ומתלמידי קבוצת הצוערים הצעירים הפעילים במסגרת תחום נוער וצעירים של החברה העירונית והמחלקה לקשרי חוץ של עיריית אשדוד. "המפגש הראשון שהתקיים באגף הביטחון העירוני, הינו פרק אחד בתהליך שנועד להכשיר את הקבוצה לפעילות הסברה בחירום ולסיוע בהגברת החוסן הקהילתי ורמת המוכנות האזרחית למצבי חירום" אומר ראש מכלול מידע לציבור.

המתנדבים פגשו באנשים המופקדים על הביטחון ועל ההסברה. גב' חנה בן איון הציגה את מערך המתנדבים בחירום ודובר העירייה הציג את תפיסת מערך הדוברות בחירום. מר אריה איטח, מנהל אגף הביטחון העירוני, נתן הרצאה על התפיסה המבצעית של העיר בחירום ורס"ן איתי זמיר, קצין התנהגות אוכלוסייה בפיקוד העורף מחוז דרום, הרצה על התנהגות אוכלוסייה בחירום ועל עולם ההסברה תוך שהוא מציג ומסביר מונחים ומושגים שישמשו את החברים במשימות ההסברה.

ומה אומרים על כך המתנדבים? "המפתח נמצא בידיים של כל אחד מאיתנו. קצת מודעות והערכות מקדימה תמנע מאיתנו הרבה בלבול בזמן חירום" אומרת אחת המתנדבות אשר התרשמה מהסדנה שעסקה בהתנהגות אוכלוסיה בחירום, ומתנדב שני, שמבין כיום באופן הרבה יותר ברור את משמעותן של הנחיות פיקוד העורף בחירום, מוסיף: "השגרה היא זמן זהב שאנו צריכים לנצל כעת כדי שיהיה לנו קל מחר – בחירום".

ואכן, מוכנות פירושה מעשה. יש לנצל את הזמן בימי השגרה ולהסביר לבני הבית מהו חירום, מהם כללי ההתנהגות והנחיות פיקוד העורף לחירום וכמובן לארגן את המרחב המוגן ולדאוג שיהיו בו הפריטים הנדרשים. כל המידע הזה נגיש באתר פיקוד העורף, בכמה שפות ולכל האוכלוסיות בצורה פשוטה וקלה להבנה תוך שימוש באיורים, סרטונים ומנשרים הניתנים להורדה.

 

חנה בן איון, מנהלת מחלקת התנדבות, מודה לכל מי שנטל חלק במפגש, למזל שאלתיאל ואריאלה רוזנטל על שיבוץ הצעירים, לסמי אביר על הסיוע בארגון, לאריה איטח על ההרצאה המרתקת ולרס"ן איתי זמיר על הסדנה המקצועית ורבת העניין ובמיוחד למתנדבים, ותיקים וצעירים, אשר הגיעו בזמן, השתתפו בצורה פעילה, שאלו, גילו עניין והוכיחו שוב מדוע זכתה אשדוד לתואר עיר ההתנדבות של ישראל.

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר