דר' ארז בירנבוים, מנכ"ל אסותא אשדוד, עם תורמים בארה"ב
דר' ארז בירנבוים, מנכ"ל אסותא אשדוד, עם תורמים בארה"ב

"מרכז שיקום באשדוד הוא צורך לאומי": מנכ"ל אסותא בפגישה עם תורמים בארה"ב

בפגישתו של מנכ"ל אסותא עם קהילות יהודיות ותורמים בארה"ב, סיפר להם על המרכז הרפואי באשדוד, ועל מגדל האשפוז החדש שבנייתו החלה, שיכלול גם מחלקת שיקום חדשנית, כהכרח המציאות בישראל. "נמלא את אחריותנו כבית חולים ציבורי בדרום הארץ. זהו צו השעה"

פורסם בתאריך: 5.2.24 21:46

     

מנכ"ל בית החולים אסותא באשדוד, ד"ר ארז ברנבוים, נפגש עם תורמים בארה"ב שביקשו להכיר את עבודת בית החולים מקרוב. בשיחתו איתם עדכן אותם בתוכניות הרחבת בית החולים בייחוד על רקע הלחימה בדרום וההכרח של בית החולים להיות ערוך לקבלת נפגעים רבים בשל המצב הביטחוני המתמשך, שלטענתו עתיד להימשך עוד זמן רב, ואף להקים מחלקת שיקום חדשה, מהמתקדמות בישראל.

"7 באוקטובר הוכיח שתהום חוצצת בין הערכים של החברה הישראלית לתושבי עזה, ומכאן שיעברו דורות בטרם נוכל לדבר על חיים זה לצד זה", אמר בפתיחת השיחה. "להבנה הזו יש השלכה ישירה על היערכות בתי החולים בדרום הארץ לעימותים בעתיד".

דר' ארז בירנבוים, מנכ"ל אסותא אשדוד, עם תורמים בארה"ב

דר' ארז בירנבוים, מנכ"ל אסותא אשדוד, עם תורמים בארה"ב

בדבריו של דר' בירנבוים, הוא סיפר על היווסדו של בית החולים ועל המענה שלו לתושבי המדינה, בייחוד לתושבי הדרום. "בית החולים אסותא אשדוד נוסד ב-2017 ומאז היווסדו יצר מציאות חדשה לבריאות תושבי הדרום. בית החולים הביא תרבות של קידמה ואיכות רפואיים ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות. נחיצותו של בית החולים הודגשה ביתר שאת במשברי הבריאות שיצרה מגיפת הקורונה ובטיפול בפצועי המלחמה מאז 7 לאוקטובר", אמר.

"בשנתיים האחרונות התקבלה החלטה בדירקטוריון ביה"ח כי לאור הביקוש הרב לבית החולים ולשירותיו, יש צורך להגדילו ולהרחיבו תוך שימור היותו אחד מבתי החולים המתקדמים בישראל. במסגרת התוכניות הוחלט על הקמת מגדל אשפוז חדש שיכלול מחלקות פנימיות, קרדיולוגיה, נוירולוגיה, אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות. העבודות בשטח יחלו בשבועות הקרובים והן צפויות להסתיים תוך ארבע שנים".

"עם זאת, בחודשים האחרונים מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, טופלו בביה"ח מאות פצועים שנאלצו להמשיך לקבל טיפול שיקומי באחד מהמרכזים הרפואיים במרכז הארץ. המציאות בה הפצועים חייבים לקבל טיפול שיקומי כוללני – גופני ונפשי, ברצף, באותו מוסד בו טופלה פציעתם החדה, לא נעלמה מעיניהם של קברניטי בית החולים. זאת בנוסף להבנה כי סבבי לחימה בדרום צפויים להיות חלק משגרת החיים במדינת ישראל גם בעתיד הרחוק".

בניית מרכז האשפוז החדש באסותא אשדוד

בניית מרכז האשפוז החדש באסותא אשדוד

על רקע הדברים הללו, הודיע ד"ר ארז ברנבוים, כי האחריות מחייבת שתוכנית הרחבת בית החולים תכלול גם הקמת מחלקת שיקום חדשה ומהמתקדמות בישראל – "כפי שבית החולים נתן מענה מיטבי לתושבי הסביבה מאז הקמתו וקיבל את אמון התושבים, אנחנו נמשיך לקרוא את הצרכים הכרחי המציאות, ולמלא את אחריותנו כבית חולים ציבורי בדרום הארץ. זהו צו השעה".

את הדברים אמר ד"ר ברנבוים במסגרת ביקורו בימים האחרונים בארה"ב בפגישותיו עם הקהילות היהודיות ואנשי עסקים ופיננסים, מנהלי קרנות פילנטרופיות, תורמים פרטיים ונציגי חברות רבות שביקשו לשמוע ולהכיר מקרוב את עבודת בית החולים בשגרה ובחירום.

בניית מרכז האשפוז החדש באסותא אשדוד

בניית מרכז האשפוז החדש באסותא אשדוד

"על פי דו"ח משרד הבריאות שהתפרסם לאחרונה, בישראל 60% בלבד ממספר מיטות האשפוז השיקומי הממוצע במדינות המפותחות (OECD). בסוף שנת 2022, שיעור מיטות השיקום עמד על 0.3 מיטות בלבד ל-1,000 איש, לעומת ממוצע של 0.5 ל-1,000 איש במדינות המפותחות. בדרום הארץ הפערים אף יותר משמעותיים. לכן הקמת מרכז שיקום כוללני בבית החולים אסותא אשדוד הינה צורך לאומי".

בסיום דבריו של המנכ"ל, פנו אליו רבים בבקשה לבחון כיצד הם יכולים לסייע ולתרום להתפתחותו של בית החולים בהפיכתו לאחד מבתי החולים המתקדמים בישראל. אל ד"ר ברנבוים הצטרפו לפגישותיו בארה"ב, ד"ר חגית סרבגיל ממן – סגנית מנכ"ל ביה"ח, פרופ' חנוך קשתן מנהל המחלקה הכירורגית, עו"ד יעל יטיב – ממונה גיוס משאבים ואגודת הידידים וסמל נועם – לוחם נח"ל שנפצע קשה וחייו ניצלו בביה"ח.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר