קבלת תעודה ירוקה באשדוד
קבלת תעודה ירוקה באשדוד

ירוקה מיופי: אשדוד במקום השני בתחרות הסביבה של 'גרין טן'

העיר אשדוד זכתה בפרס 'עיר ירוקה' מטעם 'גרין טן', שם זכתה במקום השני מתוך 10 הרשויות הנקיות בישראל: "מעתה לא רק תושבי אשדוד רואים אותה כעיר ירוקה, אלא היא זוכה גם להכרה רשמית ברמה הארצית"

פורסם בתאריך: 6.9.23 23:23

     

לאחר שזכתה בפרס העיר היפה מבין רשויות החוף וקיבלה 5 כוכבים מטעם 'המועצה לישראל יפה', זכתה אשדוד לתעודה נוספת מטעם 'גרין טן' – פרס על היותה 'עיר ירוקה', לאחר עמידתה בכל מדדי התחרות, השקעותיה בתחום הקיימות, הפיתוח והטיפול של עיר ירוקה, ובעיקר, כך על פי חוות דעתם של צוות השופטים, בזכות ההשקעות בתחום החינוך הסביבתי והשפעתו על דור העתיד.

 

לקראת התחרות הציגה העירייה חוברת מרשימה ובה כל התכניות שמקדמת העיר בתחומי הקיימות, וההשקעות שעושה העיר בפיתוח וטיפוח שטחים ירוקים בעיר. במחלקה לאיכות הסביבה, אשר ריכזה את החומרים והגישה את חוברת הפעילות לוועדת השיפוט, "אשדוד מתהדרת במרחבים פתוחים ושטחים ירוקים רבים, אשר מהווים בתי גידול למגוון מינים, צמחים ובעלי חיים שמהווים מדד ממשי לבריאות העיר", אמרו בעירייה, "ועל אף שהעיר מתמודדת עם אתגרי תעשייה ונמל היא מצליחה לקדם את חזון העיר בנושאי סביבה ופועלת בכל המישורים להטמעת ערכי קיימות בכל הרבדים העירוניים".

"חיזוק הקהילה יכול להשפיע על החוסן העירוני ועל יכולתה של העיר להתמודד עם משברים מסוגים שונים, ובתוך כך חינוך סביבתי מכשיר את דור העתיד לנהוג בכבוד עם סביבתו".

תעודה ירוקה לאשדוד

תעודה ירוקה לאשדוד

בין הנושאים שמציבים את אשדוד כעיר מודל לנושאי הסביבה, ניתן למנות את ההתייחסות ללימוד וגיבוש מערכת חכמה לניהול ובקרת אנרגיה של הרשות, המעבר לכלי רכב תפעוליים חשמליים ולשימוש במקורות אנרגיה מתחדשות (תאורת רחוב, רמזורים, עמודי שילוט), ניהול ובקרה של מערכת המים, צמצום והפרדת פסולת, מיחזור והסברה בקרב התושבים, שימוש בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה, הפעלת מערך היסעים חשמלי ועידוד השימוש בתחבורה ציבורית חליפית, ומעורבות פעילה של תושבים בתכניות העירוניות.

אשדוד הרשימה בעיקר בפעולות ההסברה והחינוך וברשימת המיזמים הסביבתיים הפועלים בין כותלי מוסדות החינוך ומכשירים את דור העתיד להיות הרבה יותר ידידותיים לסביבה ולנהוג כבוד בכל הערכים והמשאבים הסביבתיים.

"אשדוד אומנם שואפת תמיד להיות עיר ירוקה, יפה, נקייה ובולטת בכל מה שקשור לאיכות הסביבה, ואנו שמחים שהשופטים הבחינו בהשקעות שעושה העיר והעניקו לה את הפרס החשוב הזה", מסרו באגף המחלקה לאיכות הסביבה. "מעתה לא רק תושבי אשדוד רואים אותה כעיר ירוקה, אלא היא זוכה גם להכרה רשמית ברמה הארצית".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר