רחובות אשדוד יהיו נקיים בפסח. צילום: עיריית אשדוד
רחובות אשדוד יהיו נקיים בפסח. צילום: עיריית אשדוד

פסח בשטח: הופעלה התוכנית העירונית באשדוד להיערכות לרחובות נקיים בחג

בעיריית אשדוד נערכים עם כוחות מתוגברים כדי לשמור על רחובות נקיים מרהיטים ומאשפה שמוציאים אנשים מביתם עם ההתארגנות לחג הפסח. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "לקראת חג הפסח אנחנו מוסיפים עוד כוח אדם וכלים כדי לאפשר לתושבים לחגוג את החג בצורה הנעימה והאופטימלית ביותר"

פורסם בתאריך: 24.3.23 08:28

     

עם החג המתקרב, בעיריית אשדוד מעריכים כי יותר חפצים ואשפה יוצאו לרחוב מבשגרה. על כן, נערכו בעירייה עם שילוב זרועות נרחב הכולל את מנהלות הרובע, פיקוח עירוני, הביטחון העירוני, אגף שפ״ע המוקד העירוני, פיקוח חנייה, שיתנו מענה בהערכות לחג.

 

בד"כ, חג הפסח הוא גם הזדמנות עבור תושבים רבים לנקות את הבית ולהשליך החוצה אשפה שנצברה במהלך השנה, הכוללת גם ריהוט ישן וכבד, ספות, ארונות ועוד. לפיכך, כמו בשנים קודמות, תפעיל העירייה תוכניות מסודרות ומפורטות לפרטי פרטים שיסייעו לה לפעול מהיר ויעיל יותר במטרה לתת מענה לכל אזור ולכל קריאה.

בעירייה יפעלו בכוחות מתוגברים כדי להעניק לתושבים חג נקי ושמח בכל 625 הרחובות ואלפי הדונמים בפארקים. כדי להתמודד עם כמות האשפה הגדולה שצפויה לגדול ככל שיתקרב ליל הסדר, חולקה העיר לגזרות ובכל רובע חולק הרובע לאזורים תפעול. לצד התוכניות, ייעזרו בעירייה גם בדיווחי התושבים למוקד העירוני 106 ובדוחות מצב שיונפקו כדי לעמוד מקרוב אחר התקדמות העבודות.

רחובות אשדוד יהיו נקיים בפסח. צילום: עיריית אשדוד

רחובות אשדוד יהיו נקיים בפסח. צילום: עיריית אשדוד

לצורך המשימה, הועמדו 27 רכבי ניקיון רובעים, 3 רכבי שטיפה בלחץ, 14 מנופים לגזם ופסולת גושית וצוותים עירוניים. דגש מיוחד הושם גם בצד הטכני ומשאיות הפינוי, מנופים וכלי פינוי אשפה יעברו בדיקה על בסיס יום יומי כדי שלא יהיו תקלות לא צפויות שיעכבו את קצב התקדמות העבודה.

נוסף על עבודות ההכנה לחג, יחודשו גם ספסלים, בערוגות ישתלו פרחים, המדשאות יכוסחו, העצים יסתפרו, הפחים יעברו שטיפות, מכונות הטיאוט יבריקו את השבילים ועוד.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "השמירה על מרחב ציבורי נקי ומזמין באשדוד מתרחשת לאורך כל השנה, ולקראת חג הפסח אנחנו מוסיפים עוד כוח אדם וכלים כדי לאפשר לתושבים לחגוג את החג בצורה הנעימה והאופטימלית ביותר, וליהנות מכל מה שיש לאשדוד להציע בפארקים, בגינות, ובמרחבי העיר".

רחובות אשדוד יהיו נקיים בפסח. צילום: עיריית אשדוד

רחובות אשדוד יהיו נקיים בפסח. צילום: עיריית אשדוד

שלמה רוטנברג, ראש מנהל תפעול: "תחזוקת העיר מתבצעת לאורך כל השנה בהתאם לתוכניות עבודה אשר נותנות מענה מקיף ויסודי לחיי התושב במרחב הציבורי. ההערכות לחגים ובתוך כך פסח זוכה להתייחסות נוספת ומשתלבת בתוך תוכנית העבודה השנתית ובכך מערך השליטה, הבקרה והתפעול כבר מוטמע בתוך המערכות ומאפשר לנו לתת מענה מהיר להערכות התושבים אשר מבצעים מבצעי ניקיון בשטח הפרטי".

"באשדוד יש 625 רחובות, 250 פארקים, 3,000 דונם שטחי גינון, כיכרות, פסי גינון וכ-8000 כלי אצירה. בעירייה יכסו את כל העיר באמצעות צוותי עבודה שלכל אחד מהם יוצמד מפקד. המוקד העירוני יתוגבר וגם מוקד רואה עם 840 מצלמות יתרום את חלקו ביצירת תמונת המצב המלאה.
באשדוד פועלים על פי התוכניות המסודרות וגם נעשות ההתאמות הנחוצות. יש לנו את הכלים הנכונים, את כוח האדם ואת הידע שצברנו ויסייע לנו ליצור אשדוד נקייה במהלך הפסח, מציינים במנהל תפעול".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"




תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר