שר החוץ אלי כהן וראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי
שר החוץ אלי כהן וראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי

שבני הנוער יסבירו: פרויקט שגרירים צעירים הושק לראשונה בעיר אשדוד

העיר אשדוד נבחרה להשיק פרויקט ייחודי של משרד החוץ במסגרתו בני נוער מכיתות י'- יא' יהיו שגרירים של מדינת ישראל ויקדמו הסברה חיובית עבור המדינה. הפרויקט הושק עי' שר החוץ אלי כהן וראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי

פורסם בתאריך: 6.3.23 18:42

     

שר החוץ אלי כהן הגיע היום יחד עם צוותו לעיר אשדוד להשקה חגיגית של הפרויקט – "שגרירים צעירים" של משרד החוץ, שתחל לפעול בקרוב ברשויות המקומיות. התכנית הינה יוזמה של משרד החוץ ובשיתוף עיריית אשדוד, במסגרתה יהפכו בני הנוער להיות שגרירים צעירים שיסייעו במאמץ ההסברה עבור ישראל. העיר אשדוד נבחרה להיות העיר שבה יושק הפרויקט.

 

 

בני ובנות הנוער שישתלבו בפרויקט יובילו תהליכי שינוי תודעה ותדמית בכלים של מדיה חברתית, ברשתות החברתיות, ישתלבו בכנסים דיגיטליים בינלאומיים, בפורומים של שיח ובכל דרך שייזמו לצורך כך, כדי לקדם את מעמדה של ישראל ולשתף בני נוער וצעירים בעולם בסיפורים וחוויות אישיות שיישקפו תמונה אמיתית לגבי החיים במדינת ישראל, בשונה ממה שהיא מוצגת בעולם.

 

בתוכנית יושם דגש על חיים נורמטיביים ושיתוף בשיח לגבי נושאים החשובים לצעירי כל העולם, כמו משבר האנרגיה, ספורט ובריאות, תרבות הפנאי, מעמד הנשים, חדשנות, יזמות, מעורבות חברתית ועוד. כל אלו יכולים לפתוח אשנב לפורומים בינלאומיים לנוער, שבהם הנוער הישראלי מקדם יוזמות ומוביל.

התוכנית מיועדת לתלמידי ותלמידות כיתות י'-יב' והיא תופעל כפיילוט לשנתיים, כאשר בשנה הראשונה יופעלו כיתות י' ובשנה לאחר מכן יצורפו כיתות יא' ו-יב'. התלמידים שישתלבו בפרויקט יצוידו בידע וכלים, ינותבו למסגרות עבודה ויסייעו הלכה למעשה למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל בעזרת יוזמות ייחודיות. התוכנית תפעל כמענה ליחסי הציבור וההסברה של גורמים רדיקליים, בעלי אידיאולוגיות קיצוניות כנגד מדינת ישראל ואנטישמיות בכלל.

"אני מברך על השקת התוכנית בעיר אשדוד ומודה לראש העיר יחיאל לסרי על שיתוף הפעולה רב השנים ביננו", אמר היום שר החוץ אלי כהן. "בכל תפקידי הציבוריים הובלתי פרויקטים לקידום ושילוב בני ובנות נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית לתפקידי מפתח בעולם המודיעין והכלכלה, וכעת גם במשרד החוץ. אני מאמין במתן הזדמנות שווה לכל אחד ואחת, ומאמין שבכוחו של הנוער באשדוד להוביל לשינוי בתודעה ובשיח העולמי, ולתרום רבות לתדמיתה של ישראל. הכלים שירכשו בתוכנית יסייעו להם בעתיד להשתלב בצמרת הדיפלומטיה המדינית".

מקיף י"א. צילום ארכיון

תלמידי התיכון יהיו שגרירים של ישראל. מקיף י"א. צילום ארכיון

ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי בירך גם הוא על השקת הפרויקט והודה לשר החוץ אלי כהן, ועל הבחירה להשיק את הפרויקט בעיר אשדוד. "לאשדוד מערכת חינוך פורמלית ובלתי-פורמלית, מצליחה ומובילה בהישגים וערכים בקנה מידה ארצי, ותוכנית ׳שגרירים צעירים׳ תעניק לבנות ובני העיר הזדמנות לעבור הכשרה מקצועית וייחודית בדיפלומטיה אזרחית, ולקחת חלק במאבק לשיפור תדמיתה ומעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל. זאת בנוסף לאפשרות שנפתחת בפני הנוער האשדודי להשתלב בעתיד במערך הדיפלומטי ושירות החוץ של מדינת ישראל. ניסיון העבר משיתוף הפעולה המוצלח בין השר אלי כהן לבין העיר אשדוד במשרדי הכלכלה והמודיעין, מבטיח הצלחה של התוכנית החלוצית באשדוד ויישומה ברשויות מקומיות נוספות”.

מקיף ג' אשדוד. צילום: פבל

תלמידי התיכון יסייעו בהסברה למען ישראל. מקיף ג' אשדוד. צילום: פבל

מנכ"ל משרד החוץ, רונן לוי הוסיף: "אין ספק שבני נוער יכולים להוות כוח משימה יעיל ביותר, שישרת את צרכי משרד החוץ והמדינה ויוכל לייצר וכן להתמודד מול ארגונים שונים בעולם, הפועלים באופן מאסיבי כנגד מדינת ישראל. כל זאת יעשה תוך הפעלת חשיבה מחוץ לקופסא ושימוש ברשתות החברתיות באופן מושכל".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר