כנס בטיחות וגיהות באשדוד. צילום: אורי קריספין
כנס בטיחות וגיהות באשדוד. צילום: אורי קריספין

"הרימה את הכפפה": עיריית אשדוד יזמה כנס לתחום הבטיחות והגיהות

מינהל ההנדסה בעיריית אשדוד, יחד עם משרד הכלכלה, יזמו כנס שהוקדש כולו לתחום הבטיחות והגיהות, במטרה לקדם מהפיכה בתחום בטיחות באתרי הבניה

פורסם בתאריך: 23.6.22 13:27

     

ביום חמישי בשבוע שעבר, מינהל ההנדסה של עיריית אשדוד קיים כנס, הראשון מסוגו בארץ, בנושא ניהול בטיחות באתרי בניה, במטרה להדק את שיתוף הפעולה בין מפקחי הבניה של עיריית אשדוד לבין משרד הכלכלה- האמון על הבטיחות באתרי העבודה בעיר. לכנס הוזמנו גם קבלנים וממונים על הבטיחות ומפקחי מינהל הבטיחות.

בשנים האחרונות, לאור עליה חדה בכמות אתרי הבניה בעיר, בדגש על אתרי תמ"א 38 בהם מתגוררים תושבים, הוגברה האכיפה בתחום הבטיחות באתרי הבניה הפעילים בעיר. לצד האכיפה, מתקיימים ימי הדרכה מטעם יחידת ההדרכה של המוסד לבטיחות וגיהות. בנוסף לשיתוף הפעולה של עיריית אשדוד עם משרד הכלכלה בתחום אכיפת עבירות הבניה וקידום הבטיחות באתרי העבודה בעיר, יזמו במינהל ההנדסה כנס מיוחד שהוקדש כולו לתחום הבטיחות והגיהות. "עיריית אשדוד מקדמת מהפיכה בתחום הבטיחות באתרי הבניה, תוך שיתוף פעולה הדוק עם הקבלנים, במטרה לעודד תרבות של חשיבה בטוחה באתרי העבודה ושמירה על ערך חיי אדם", אומר מ"מ מהנדס העיר, אדר' רם אהרוני.

כנס בטיחות וגיהות באשדוד. צילום: אורי קריספין

כנס בטיחות וגיהות באשדוד. צילום: אורי קריספין

בעקבות היוזמה, משרד הכלכלה קורא לרשויות נוספות ללכת בעקבות עיריית אשדוד, לקבוע סטנדרטים חדשים בכל הנוגע לתפיסת הבטיחות באתרי העבודה וליזום שיתופי פעולה עם המשרד, במטרה למגר את אירועי הבטיחות באתרים. "באשדוד ישנן כ-75 התחלות בניה בשנה של אתרים מורכבים, וכ-200 אתרים מורכבים פעילים בכל יום נתון", אומר אהרוני, ומציין כי "מדובר בשינוי תרבותי כשעיריית אשדוד מלווה את הקבלנים בחשיבה משותפת, ע"מ למנוע אירועי בטיחות, עוד בשלבי הבניה הראשונים, ביחוד לאור העובדה שהעיר מצטופפת, הבניה נצמדת לקוי המגרש, וכמות מבני התמ"א 38 המכילים דיירים, באתר בתקופת הביצוע הפכו לאתגר בטיחותי מורכב ביותר".

העירייה רואה בחובתה לשלום היסוד של התושבים כהנחת יסוד, וכן לקיום אורח חיים תקין ובטיחותי במרחב הציבורי, ולכן לקחה יוזמה ויצרה הידוק שיתופי פעולה עם משרד הכלכלה והמוסד לבטיחות וגיהות. "בכנס הוצגו פעילות מניעה, אמצעי אכיפה חדשניים, טכנולוגיות ייחודיות כגון שימוש במצלמות, סימולטורים ורחפנים, עדכוני תקינה ועוד, אותו העבירו אנשי המוסד לבטיחות וגיהות" סיפר אהרוני. בסיום הכנס הודה למנכ"ל המוסד לבטיחות וגיהות ד"ר מיקי וינקלר, מנהל מחוז מרכז וירושלים מר שלמה אלוני, ומנהל מוקד "קו החיים", מר מוטי סולטני.

כנס בטיחות וגיהות באשדוד. צילום: אורי קריספין

כנס בטיחות וגיהות באשדוד. צילום: אורי קריספין

ד"ר וינקלר שיבח את אשדוד בסיום הכנס ואמר: "העיר הראשונה בישראל שהרימה את הכפפה להשתלמות בטיחות בעבודה לעובדי ההנדסה ולמפקחי הבנייה". והוסיף כי "לאור התגובות האוהדות והרצון של העובדים לידע נוסף, אהרוני ביקש להרחיב את שיתוף הפעולה עם המוסד לבטיחות ולגיהות ולשפר את הידע המקצועי בעוד תחומים מקצועיים בבטיחות בעבודה".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"


תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר