קרדיט: פאבל טולצנסקי

עכשיו זה וודאי: המילקי של אשדוד יותר טוב מברלין

משלחת מכובדת ורמת דרג מהעיר התאומה ברלין שפנדאו, ביקרה באשדוד והיתה לאורחת של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. המשלחת כללה את ראש עיריית שפנדאו ואת ראש המפלגה הסוציאל דמוקרטית של שפנדאו. הביקור בן היומיים היה אינטנסיבי ועסק בכמה נושאים. ד"ר לסרי: "נרחיב את הקשרים עם שפנדאו בעיקר בתחומי כלכלה, תרבות ותיירות"

פורסם בתאריך: 24.10.17 11:47

     

אשדוד, מעריה הגדולות והחשובות של ישראל, היא עיר תאומה לברלין-שפנדאו, אחת מהערים הנמצאות בתחום שיפוטה של ברלין – בירת גרמניה. קשרי התאומות בין שתי הערים נמשכים משנת 1968, לאחר מלחמת ששת הימים, במהלכן התקיימו חילופי משלחות נוער. החל משנת 2000, התקיימו קשרים הדוקים בין תיכון מקיף ח' לבית הספר ברטולד ברכט ברלין ולפני ארבע שנים, עת ציינו השניים 20 שנות פעילות, התקיים טקס חגיגי במקיף ח' בהשתתפות ראש עיריית שפנדאו לשעבר מר קונראד בורקהולץ.

ביום ראשון האחרון ביקרה באשדוד משלחת רמת דרג מהעיר ברלין-שפנדאו והיתה לאורחת של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. המשלחת – שכללה את: ראש עיריית שפנדאו מר הלמות קלבנק, ראש המפלגה הסוציאל דמוקרטית של שפנדאו מר קריסטיאן האס, מוציא לאור משפנדאו מר אלקסנדר אגרט, גזבר של אירגון ערים התאומות מר נורבט רואה, מתורגמן של הקבוצה ומתווך מר סרגיי צ'רניאק – באה להרחיב את הקשרים בין הערים.

קרדיט: פאבל טולצנסקי

בשנים האחרונות מציגה אשדוד התקדמות מרשימה בתחומי הכלכלה, התרבות והתיירות. אלו הם גם הנושאים שראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מבקש להדק בהם את הקשרים בין הערים. מבחינה כלכלית אשדוד מציגה מערכת עירונית בה יש תמהיל חזק של מפעלים מסורתיים ותהליכי פיתוח לתעשיית היי-טק, עוגנים של חברות וארגונים כלכליים ברמה ארצית, פיתוח אקדמיה בעיקר בתחומי הנדסה, הקמת מוסדות חדשים בעלי משמעות לחוסנה של עיר, שדרוג מסיבי של תשתיות ופיתוח מודלים ייחודיים לקראת השמת תוכניות העיר החכמה. כמו כן מבוצעות לא מעט פרויקטים שנועדו לבסס תשתית תיירותית אטרקטיבית ומיצובה של אשדוד כעיר שוחרת תרבות וכבית יוצר לתכנים ותוכניות מקוריות בתחומי התרבות והאומנות.   

 

ראש העיר הנוכחי הלמות קלבנק ביקר כבר באשדוד, בדיוק לפני ארבע שנים כאשר החלה מתקפת טילים על העיר, כך שביקורו הנוכחי מתאפיין ברצון להדק יותר את הקשרים ולהרחיבם לתחומים חדשים. ואכן, תכנית הביקור שבנתה המחלקה לקשרי חוץ בראשות אריאלה רוזנטל, מלמדת על אינטנסיביות הביקור והחשיפה למגוון תחומי עניין. כך למשל במהלך הביקור בין היומיים הם נפגשו עם ראש העיר ושמעו ממנו סקירה אודות אשדוד והמגמות העתידיות בתכניות הפיתוח של העיר. הם ערכו סיור בעיר, ביקרו בנמל, למדו על פעילות התרבות ונפגשו עם תלמידים בבתי ספר בעיר. במהלך הביקור הם פגשו לא מעט אנשים העומדים בראשי המערכות ומובילים את התכניות העירוניות ובהם:  יהודה פרנקל, דינה בר אולפן, אריה מימון, אורן טואיל, נעמי הדר הופמן, חיים שייב, מנהלים, מורים ותלמידים.

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר