יצחק דרי. צילום: פבל
יצחק דרי. צילום: פבל

מקורבי סגן רה"ע אשדוד לשעבר, יצחק דרי: "השופט פעל כתובע, הפרקליטות פעלה ברשעות"

מקורביו של דרי מותחים ביקורת חריפה על השופט, על הפרקליטות ומציינים את תרומתו של דרי לעיר אשדוד. יוגש ערעור לבית המשפט העליון

פורסם בתאריך: 21.6.22 17:16

     

היום ניתן גזר דין חמור מיוחד על סגן רה"ע אשדוד לשעבר, יצחק דרי – 6 שנות מאסר וקנס בגובה 200 אלף ש"ח. זאת לאחר שהורשע שעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

"יצחק דרי תרם רבות לפיתוח העיר אשדוד בכלל ופיתוח החינוך בפרט ובאמתחתו זכויות רבות שיהיו לרווחת תושבי העיר לעד", מסרו מקורביו, "בשעה טובה אחרי עינוי דין של יותר מעשר שנים התקבל גזר דין בבית המשפט המחוזי אנו בטוחים ויודעים כי טעה בית המשפט בפסיקתו ולכן נגיש ערעור לבית המשפט העליון"?

הם גם מפרטים אודותיו:

יצחק דרי – בן 77, שימש בעברו כמורה, מנהל, מפקח, מ"מ ראש העיר אשדוד , ממונה על החינוך והכספים ואחראי לצד צבי צילקר ויחיאל לסרי לפיתוח העיר אשדוד ולמערכת החינוך בה. חוק חופש העיסוק אומר שכול אדם יכול לעסוק בכול עיסוק שמעוניין אלא אם אסרו עליו, חבר מועצה יכול לעסוק בנדל"ן ובלבד ולא יימצא בניגוד עניינים. יצחק קיבל חוו"ד משפטית ואף העיד על כך העורך דין שנתן לו את החוו"ד, השותף שלו היה עורך דין, הוציאו חשבוניות וקבלות ושילמו מיסים כדת וכדין. דבר לא נעשה במרתפים ובמחשכים.

יצחק דרי, היום בבית המשפט

יצחק דרי, בבית המשפט

העבירות לכאורה מדברות על שנים 2005-2008 כלומר מלפני כ-15 שנה, ככול וחוות הדעת שקיבל יצחק אינה נכונה הרי מדובר בטעות ולא בקבלת שוחד. לשפוט לפי הנהלים שרוצים היום על נוהל ונוהג שהיה לפני 15 שנה מעבר לעינוי הדין אינו צודק.

הפרקליטות – במשפט זה הפרקליטות רצתה לקבוע תקנות חדשות שחבר מועצה אינו יכול להתעסק בנדל"ן בעיר מגוריו בכול מצב גם אם אינו בניגוד עניינים, כיוון שרצתה הפרקליטות לשנות חוק ולא באמצעות שינוי החוק / תיקון תקנות, לא הסכימה הפרקליטות לכל הסדר כפי שהגיעה עם הקבלנים. הפרקליטות כפי שראינו בבקשתה, תשע שנות מאסר מאדם שעונה במשך מעל עשור והנו בן 77 עם בעיות רפואיות מסובכות כפי שהעידו מספר רופאים, אין זה אלא רשעות לשמה ורוע לשם רוע ומכך צריך להיזהר כול אדם מישראל – ראו ערך גל הירש – ואם בארזים נפלה שלהבת.

השופט – הוחלפו מס׳ שופטים בהתחלה עד שהגיעו לשופט זה, שצמח ועבד בתביעה ושמתוך מאות פסקי דין שלו לא מצאנו זיכוי מלא אחד(הייתכן?!), השופט שימש למעשה במשפט זה כתובע לכול דבר ועניין ולא כשופט וכך התנהל מספר פעמים במשפט. משקבע השופט בטעות משפטית ובחוסר הבנת המערכת ברשות המקומית ובנדל"ן – כי חבר מועצה לא יכול לעסוק בנדלן בעיר מגוריו בכול מצב, פסק השופט כפי שפסק, וחומרת העונש הגיעה בעיקר מהיותו בדי.אן.איי בתביעה המשטרתית וחוסר רחמים משווע. השופט טעה טעות משפטית, הבנתית וערכית ולכן אנו נגיש ערעור לבית משפט העליון בתקווה ששם יפסקו עפ"י החוק והצדק. אנו מאמינים שצריך מערכת משפט ראויה על מנת שלא איש את רעהו חיים בלעו.

הקבלנים – כולם למעט אחד הגיעו לעסקאות טיעון עם אקדח לרקה מצד הפרקליטות על מנת שיוכלו להמשיך להפעיל את החברות שלהם המעסיקות עובדים/ות ובונות בניינים ושילמו קנסות שבישבלם מדובר בכסף קטן וכמובן ללא קנס. קבלן אחד שלא נרתע והלך עד הסוף זוכה זיכוי מלא ע"י שופט וותיק במחוזי וגם בעירעור בעליון זוכה באופן מלא על אותם עבירות.

משרד הפנים – אנו מצפים בשלב זה כי משרד הפנים יפנה לכול הרשויות ויודיע להם כי חבר מועצה שעוסק בנדל"ן עליו לחדול מעיסוקו או מהיותו חבר מועצה.
משלא עושה כך משרד הפנים , הוא כורה בור לחברי מועצה כאלה ויש עשרות כאלו בארץ.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר