אשדוד במבט מלמעלה. צילום: אורי קריספין
אשדוד במבט מלמעלה. צילום: אורי קריספין

"קורא לתושבי אשדוד להשיב לשאלון": החל ממחר יחל מפקד האוכלוסין

נתונים זה א'-ב' של כל החלטה שאנחנו מקבלים בחיים. החל ממחר ובחודשים הקרובים ידפקו על דלתותיכם סוקרים מטעם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ויבקשו מכם להשיב לשאלון. "אני קורא לתושבי אשדוד הנדגמים לשתף פעולה, להשיב לשאלון המפקדי ובכך למלא את חובתם האזרחית", אמר ראש העירייה

פורסם בתאריך: 4.4.22 12:03

     

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נערכת מזה זמן רב לביצוע מפקד האוכלוסין והדיור 2022. את המפקד עורכת מדינת ישראל אחת לעשור (לערך) והחל מה-3 באפריל 2022, החלה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בביצוע מפקד האוכלוסין והדיור השביעי של ישראל. המפקד יתקיים ב-1,300 יישובים ברחבי ישראל, בתוכם העיר אשדוד, אליה יגיע המפקד מחר. הוא צפוי להסתיים ב-30 בנובמבר 2022. נתוני המפקד הינם היחידים שניתנים לפרסום ברמת שכונה, החופפת בהגדרתה לרמת אזור סטטיסטי. הנתונים חשובים למקבלי ההחלטות בשלטון המקומי, לקבלת אומדנים אמינים לתכנון יעיל, נכון ומותאם לרשות המקומית.

מפקד האוכלוסין הוא פרויקט איסוף הנתונים הגדול של ישראל המתבצע בממוצע אחת לעשור כאמור, והוא משקף תמונת מצב מלאה ומהימנה אודות כלל תושבי ישראל – בהיבטים דמוגרפיים, חברתיים וכלכליים. כ-7% מתושבי אשדוד נבחרו להשתתף במדגם ולהשיב לשאלון המפקדי. זהו מפקד האוכלוסין השביעי והחדשני ביותר, ולראשונה ניתן יהיה להשיב על השאלון המפקדי ממחשב, באתר אינטרנט מאובטח וייעודי. זאת בנוסף לאפשרות השבה בראיון טלפוני או בראיון פנים אל פנים. למשיבים באתר תינתן הטבה – שובר דיגיטלי מתנה שישלח מיד בסיום ההשבה על השאלון. המענה על השאלון הוא חובה על פי חוק והנתונים הנאספים בו תוך שמירה קפדנית על סודיות הנתונים ופרטיות הנדגמים.

ד"ר לסרי עם צוות מפקד האוכלוסין 2022. צילום: הילה ירושלמי – דוברות המפקד

ד"ר לסרי עם צוות מפקד האוכלוסין 2022. צילום: הילה ירושלמי – דוברות המפקד

במדינת ישראל בוצעו עד כה שישה מפקדי אוכלוסין. המפקד הראשון היה עם קום המדינה ב-1948, אחריו נערכו המפקדים אחת לעשור. בשנים האחרונות, שינתה הלמ"ס את שיטת איסוף הנתונים על מנת לייעל את תהליכי העבודה במגמה לחסוך במשאבים. הלמ"ס עושה שימוש במאגרי מידע מנהליים כך שאין צורך לפקוד את כל התושבים והשאלון המפקדי הופך לממוקד יותר ללא שאלות מיותרות. מפקד האוכלוסין הקרוב יהיה מפקד משולב אשר יתבסס ברובו על נתונים מנהליים לצד איסוף נתונים מהשטח, בו צפויים להשתתף כ-7% מכלל התושבים בישראל המהווים כ-700 אלף נדגמים מכלל תושבי ישראל. פרטים נוספים ברשתות – מפקד האוכלוסין 2022. בסיום המפגש העניקה סוסנה לד"ר לסרי, אטלס מפקדי במהדורה מיוחדת שהוציאה הלמ"ס המסקר 70 שנות מפקד.

במסגרת ההכנות למפקד נפגשו נציגי עיריית אשדוד בראשות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, עם צוות מפקד האוכלוסין בראשות סמנכ"לית הלמ"ס, סיגלית סוסנה, לישיבת עבודה לקראת המפקד. נציגי העירייה כללו את: אסתי פילוס – מנהלת היחידה לתכנון אסטרטגי, ד"ר שרית ניסים – מנהלת מחלקת מחקר וידע עירוני, גבריאלה סוסינסקי – מנהלת המחלקה למדידה והערכה במנהל החינוך, אדי בן חמו – דובר העירייה ודניאל אוקנין – עוזר ראש העיר. נציגי הלמ"ס כללו את: ניצן הכהן – מנהל מפקד האוכלוסין, הילה ירושלמי – דוברת מפקד האוכלוסין ונתי בוכניק – מנהל אזור הדרום של המפקד.

ד"ר לסרי: "מפקד האוכלוסין הוא פרויקט לאומי וממלכתי. הנתונים הנאספים במפקד הם חשובים ומהימנים וישמשו לשיפור עתיד העיר והמדינה. אני קורא לתושבי אשדוד הנדגמים לשתף פעולה, להשיב לשאלון המפקדי ובכך למלא את חובתם האזרחית".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"


תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר