שיקו ז'אנה, מנכ"ל נמל אשדוד. צילום: מאיר אזולאי
שיקו ז'אנה, מנכ"ל נמל אשדוד. צילום: מאיר אזולאי

"לחץ בלתי לגיטימי": הנהלת נמל אשדוד נגד השביתה האיטלקית של העובדים

נמל אשדוד פנה לבית הדין לעבודה בטענה כי עובדי הנמל נקטו בשביתה איטלקית, כזאת שבמסגרתה העבודה נעשית באיטיות רבה תוך גרימת נזק כלכלי ונזק תדמיתי כבד לנמל וזאת על מנת להפעיל לחץ בזמן משא ומתן להסכם קיבוצי

פורסם בתאריך: 20.1.22 22:11

     

נמל אשדוד העביר היום פנייה דחופה לבית הדין לעבודה בבקשה למנוע מההסתדרות לנקוט בצעדים ארגוניים.

בקשת הנהלת נמל אשדוד מוגשת על רקע טענות מצידם לשיבושי האטה הננקטים בנמל על ידי עובדי סקטור בתי מלאכה – ענף ציוד מתמחה החל מחודש אוקטובר 2021. "העובדים האטו את קצב תיקון התקלות ואף מבצעים פחות משמרות נוספות. נזקי שביתת ההאטה הלכו והצטברו עד כדי מצב שחלק משמעותי מפעילות הנמל אינו מתקיים. שיבושים אלו ננקטים עוד בטרם הוכרז סכסוך העבודה ביום 11 בינואר 2022", אומרים בהנהלת נמל אשדוד.

עיכובים בפריקת מכולות בנמל אשדוד. צילום ארכיון: ג'ורג' בן חיים

לטענת הנהלת הנמל, נציגות העובדים בחרה לנקוט, ולא בפעם הראשונה, "בצעדים כואבים אך 'בלתי נראים', כדי ליהנות מ'שביתה דה לוקס', שיבושים שאיש מהעובדים ונציגותם לא ייאלץ לשאת באחריות לתוצאותיהם, וזאת בית הדין הנכבד מתבקש שלא לאפשר עוד". לדבריהם, כתוצאה מהשיבושים הננקטים, החל מחודש אוקטובר 2021 ישנה האטה בקצב הטיפול בתקלות במנופי הגשר שבמסופי המכולות וכן במנופים המוצבים בעורף הלוגיסטי של אותם הרציפים.

בנמל אומרים כי השביתה של העובדים גורמת לנזק כלכלי לא קטן ולנזק תדמיתי גדול, בעיקר על רקע התחרות המתפתחת מול הנמל החדש, "התארכות הזמן שבו המנופים תקולים משליכה באופן ישיר על קצב השירות ללקוחות החברה בפריקת והעמסת אוניות בקו המים, ושיבוש חלונות הזמן המוקצים לפריקה או טעינה של האניות הפוקדות את הנמל. הנזקים הכספיים והתדמיתיים הנגרמים לחברה, הנמצאת בתקופה רגישה ביותר לנוכח פתיחת הנמלים הפרטיים והתגברות התחרות הולכים ומצטברים, כל זאת ללא כל הצדקה עניינית וללא עילה משפטית".

בהנהלת הנמל מסבירים כי הדבר נועד להפעיל עליהם לחץ "בלתי לגיטימי" תוך כדי ניהול משא ומתן, "החברה פעלה ככל יכולתה להימנע מפניה לבית הדין בבקשה לקבלת סעד משפטי וזאת הן באמצעות קיום שיחות, פגישות וישיבות משא ומתן בתקווה להגיע לחתימה על הסכם קיבוצי חדש שהחברה תוכל לעמוד בו מחד ומבלי לפגוע באיתנות הנמל בעידן התחרות מאידך, והן באמצעות הבקשה לכנס מועצת ייצור. למרבה הצער נציגות העובדים פועלת בחוסר אחריות ובחרה לאפשר לעובדים לשבש את העבודה דווקא בשעת החירום בה אנו מצויים בתקווה כי לא יעלה בידי החברה להוכיח שיבושים אילו בהליך משפטי והיא תיאלץ להיכנע ללחץ הכלכלי הלא חוקי המופעל עליה".

נמל אשדוד מיוצג ע"י עו"ד חיה ארמן ועו"ד מיכל הברפלד ממשרד הרצוג פוקס נאמן.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר