סגן רה"ע, אלי נכט
סגן רה"ע, אלי נכט

סגן רה"ע אשדוד יכהן בוועדה שתבחן את הכללים לזכאות לדיור ציבורי

עו"ד אלי נכט יהיה סגן יו"ר הוועדה, זאת לאחר ששר הבינוי והשיכון, זאב אלקין חתם על כתב המינוי שלו

פורסם בתאריך: 12.1.22 22:52

     

לאחר שנים רבות בהן לא שונו הכללים לקבלת זכאות לדיור ציבורי, מוקמת וועדה ציבורית שתבחן את אמות המידה הקיימות, בדגש על צרכי האוכלוסיות השונות, במטרה לשפר ולייעל את הסיוע הממשלתי בתחום זה. השבוע קיבלו יו"ר הוועדה וחבריה את כתבי המינוי מידי שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין הוועדה תתכנס לדיון ראשון בשבוע הבא, בסיום עבודתה, יוגשו מסקנותיה והמלצותיה לשר הבינוי והשיכון.

בראש הוועדה יעמוד פרופ' עו"ד אביעד הכהן נשיא המרכז האקדמי שערי משפט, ודיקן ביה"ס למשפטים. מרצה וחוקר במשפט עברי, משפט זכויות אדם ובדיני תקשורת. אחד ממייסדי "במעגלי צדק", עמותה הפועלת להעלאת השיח בסוגיות חברתיות-כלכליות.

סגן יו"ר הועדה, עו"ד אלי נכט, סגן ראש עיריית אשדוד, שירת בדובר צה"ל בפיקוד דרום, תואר ראשון במשפטים וכלכלה, תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת ת"א.

כמו כן יכהנו בה נציגי ציבור שונים כמו בני דרייפוס, מנכ"ל מפעל הפיס; אסף דעבול שהיה סגן רה"ע ראשל"צ; אלכס פרידמן, מייסד ארגון "נכה, לא חצי בן אדם" ועוד.

הנושאים בהם ידונו חברי הוועדה בין היתר הינם:

א. כללי הזכאות לדיור ציבורי, לרבות בתי גיל זהב
ב. כללי הזכאות של דייר ממשיך
ג. זכאות זמנית בדיור הציבורי
ד. מסלול זכאות נוסף – שכירות לטווח ארוך

הקמת הוועדה הציבורית לבחינת הקריטריונים הינה המשך ישיר להישג התקציבי האחרון בנושא מערך הדיור הציבורי, במסגרתו ירכשו ויבנו 4,700 דירות חדשות למלאי, ויופנו תקציבים גבוהים עבור שיפוצים, בנוסף לתוספת תקציבית של 306 מיליון ש"ח עבור סיוע בשכ"ד.

נכט ואלקין

נכט ואלקין

"ברצוני להודות לשר הבינוי והשיכון, זאב אלקין על האמון שנתן בי במינוי לסגן יו"ר הועדה הציבורית לבחינת הכללים לזכאות לדיור ציבורי", מסר נכט, "אעשה את מירב המאמצים על מנת לפעול יד ביד עם השר והמשרד לטובת קידום העניין של הדיור הציבורי בישראל בכלל ובאשדוד בפרט, זאת עבור השכבות המוחלשות. רבים מהפוליטיקאים נתנו הבטחות והצהרות, אולם דבר לא נעשה, והתור לדיור ציבורי הוא נמדד בעשרות אלפים.

"לעומת זאת, אחד הדברים הראשונים עם כניסתו לתפקיד של שר השיכון, הוביל השר זאב אלקין יחד עם משרד האוצר החלטת ממשלה פורצת דרך של הגדלת מספר הדירות לטובת הדיור הציבורי באופן משמעותי. כך בשלוש השנים הקרובות עתידות להיבנות בישראל 3,000 דיור לקשישים וירכשו עוד 1,700 דירות לדיור ציבורי. זאת אחרי שלאורך השנים מלאי הדירות רק הלך והצטמק והתור אליו הלך והתארך. מטרת הוועדה הציבורית לבחון את אמות המידה הקיימות, בדגש על צרכי האוכלוסיות השונות, במטרה לשפר ולייעל את הסיוע הממשלתי בתחום זה".

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "עם כניסתי לתפקיד שר הבינוי והשיכון, אחד הדברים הראשונים שעמדו נגד עיניי היה עדכון הכללים לקבלת דיור ציבורי. הכללים לא עודכנו זמן רב, אך העולם השתנה והתקדם, הגיע הזמן להתאים את הכללים לשנת 2022. עדכונם הינו צעד הכרחי ומהותי למען אוכלוסיית הזכאים והממתינים לקבלת הזכאות. אני סמוך ובטוח כי לפני חברי הוועדה עבודה רבה וחשובה מאין כמוה, וממתין לקבל את מסקנותיהם".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"


תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר