המוקד העירוני. צילום: עיריית אשדוד
המוקד העירוני. צילום: עיריית אשדוד

"מגביר את הביטחון האישי": המוקד הרואה של עיריית אשדוד עם ציון מעולה

לאחר ביקורת שערכה הרשות הלאומית לביטחון קהילתי באשדוד, זכה ה"מוקד רואה" של אשדוד בציון 95. נציגי הרשות שבחנה את עבודת ה"מוקד רואה" ציינו כי מדובר ברמה תפקודית גבוהה ומיומנות מקצועית מוכחת התורמת משמעותית להגברת תחושת הביטחון באשדוד

פורסם בתאריך: 13.12.21 14:47

     

הרשות הלאומית לביטחון קהילתי, אשר פועלת תחת חוק מיוחד שאושר ב-2017, פועלת למניעה של אלימות והתנהגות אנטי-חברתית, נאבקת בשימוש בסמים ובאלכוהול ומקדמת תכנים ופרויקטים שעניינם הגברת הביטחון האישי של התושב. הרשות מקיימת שיתופי פעולה עם כל משרדי הממשלה ועם גופים ציבוריים לשם טיפול, שיקום ואכיפה בתחומי פעילותה ובהקמה ופיתוח של שירותים ומסגרות המסייעות בקידום מטרות הרשות.

בתוך כך, הרשות מקיימת שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות ומעת לעת בוחנת את דרכי הפעולה של הרשויות. בביקורת שערכו נציגי הרשות באשדוד בחודש שעבר, הם בחנו את עבודת ה"מוקד רואה" של אשדוד. "מדובר בביקורת מקצועית ומעמיקה על יישום וניהול ה'מוקד רואה', בחינה של כל המערך הטכנולוגי ותפעול מצלמות האבטחה הפזורות בעיר, והדרך בה ה'מוקד רואה' מסייע בהגברת השמירה והביטחון האישי", אומרים בעיריית אשדוד.

בעירייה אומרים כי נציגי הרשות התרשמו מאוד מהנעשה באשדוד והעניקו ל"מוקד רואה" של העירייה את הציון 95, "ציון מעולה שמצביע על רמה תפעולית גבוהה ומיומנות מקצועית של כל עובדי ה'מוקד רואה'. עיריית אשדוד משקיעה לא מעט משאבים וכח אדם מקצועי על מנת להבטיח את המרחב הציבורי ואת שלום הציבור. ל'מוקד רואה' יש תפקיד משמעותי במערך השמירה העירונית והוא תורם את חלקו הן בחיזוק תחושת הביטחון האישי והחוסן העירוני והן בשמירה על איכות החיים בעיר", נמסר.

זה שנים שהעירייה מפעילה את "מוקד רואה" ובכל שנה היא התקינה עוד ועוד מצלמות המסייעות בהעברת תמונת המצב במרחב הציבורי. באמצעות טכנולוגיה זו, אנשי המוקד מצליחים לזהות אירועי אלימות, נזקי רכוש (ונדליזם) ואירועים פליליים בזמן אמת ומסייעת הן במניעה והן באכיפה. "בתקופות חירום אנו מסתייעים ב'מוקד רואה' לאיתור זירות נפילה או זירות אסון ומזרימים לשם כוחות הצלה וסיוע באופן מיידי" אומרים במוקד בלא מעט גאווה.

בעירייה אומרים כי הציון 95 אשר הוענק לאשדוד הוא בהחלט סיבה לגאווה הן לעובדי המוקד והן להנהגת העיר אשר השכילה לבנות מערך יעיל להבטחת הסביבה האישית והמרחב הציבורי. "אנו נמשיך לפתח מערכות אשר יבטיחו לתושבים איכות חיים וביטחון אישי, בכל המרחב העירוני", אומרים בעירייה ומודים לרשות הלאומית על הציון שהעניקה לאשדוד.

דוד דבש, מנהל המוקד העירוני. צילום: עיריית אשדוד

דוד דבש, מנהל המוקד העירוני. צילום: עיריית אשדוד

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "עיריית אשדוד פועלת ומחויבת לביטחון תושביה, ומוקד רואה יחד עם כל הגורמים השותפים לו הם חוד החנית בהשגת המטרה. הדוח של המשרד לבט"פ מחמיא לנו, אך אין בכוונתנו לנוח על זרי הדפנה ונמשיך להשתפר כדי לתת ביטחון לתושבים לאורך כל שעות היממה".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר