רובע פארק לכיש. הדמייה: ארי כהן אדריכלים
רובע פארק לכיש. הדמייה: ארי כהן אדריכלים

בעקבות בקשה של עיריית אשדוד: פחות דירות להשכרה ברובע פארק לכיש

ממשלת ישראל אישרה את בקשת עיריית אשדוד להפחית ב-50% את יחידות הדיור שיועדו להשכרה ארוכת טווח ברובע פארק לכיש ובמקומם יוצעו דירות למכירה במחיר מופחת. בעירייה מברכים ויש מי שמבקר זאת

פורסם בתאריך: 7.12.21 19:21

     

ברובע פארק לכיש באשדוד, אשר יוקם לאורכו של נחל לכיש במסגרת הסכם הגג בעיר, מתוכננות להיבנות כ-2,700 יחידות דיור. הרובע החדש יכלול מגורים, מתחמים מסחריים, מבני ציבור וחינוך וגם קריית ספורט מתקדמת עם אצטדיון, היכל כדורסל ובריכה אולימפית. בימים אלה הקבלן אורון תשתיות ובניה החל בעבודות התשתית והפיתוח, שאמורות להימשך כשנתיים בעלות של כ-45 מיליון שקלים. יחידות הדיור ברובע החדש מיועדות לשתי אוכלוסיות עיקריות: זוגות צעירים זכאי משרד השיכון במסגרת "מחיר מטרה" ולמשפרי דיור במסגרת השוק החופשי.

בהתאם ל"חוק לקידום הבניה במתחמים מועדפים לדיור", שהתקבלה בשנת 2016, נקבע כי 30% מתוך 2,700 יחידות הדיור שאמורות להיבנות ברובע, כלומר כ-720 יחידות, אמורות להיבנות עבור שכירות ארוכת טווח. עם זאת, לפי הוראות החוק, הממשלה רשאית להפחית את שיעור ההשכרה במתחמים חדשים במקרים חריגים, בין היתר נוכח מאפייני הישוב או היצע הדירות להשכרה ברשות המקומית.

בשבוע שעבר נפל דבר והממשלה החליטה לאשר את בקשת עיריית אשדוד אשדוד ולהקצות 15% בלבד (במקום 30%) מסך הדירות שייבנו ברובע לדיור להשכרה. משמעות הדבר היא שכ-359 דירות יומרו מ"שכירות" ל"מכירה" וכ-50% מהם יוקצו עבור זוגות צעירים במסגרת "מחיר מטרה", כלומר לזכאי משרד השיכון. בהחלטת הממשלה צוין כך: "לאור היקף ההשכרה הצפוי בעיר כמפורט לעיל ולאור הביקוש הגבוה לרכישת דירות במחיר מופחת בעיר, מוצע להפחית את שיעור יחידות הדיור להשכרה כמפורט לעיל ולייעד את המתחמים לשיווק במחיר מופחת או במסלול שיווק אחר בהתאם להחלטות מועצת מקרקעי ישראל".

רוני סאיג

רוני סאיג

מי שמבקר את ההחלטה הזאת הוא פעיל הציבור רוני סאיג, שטוען כי העירייה פוגעת בתושבים אך "מנסה להציג זאת כאילו מדובר בדבר חיובי. למי דואגת העירייה בהחלטתה? לצעירים ולמשפחות אשר פיללו להוריד את נטל השכירות בשוק הפרטי? לא. כך במקום ליצור לראשונה בעיר אשדוד, מלאי ראוי של דירות המיועדות לתושבים אשר אינם מעוניינים או יכולים לרכוש דירות בשוק החופשי, וליהנות משכירות מפוקחת ומוסדרת, כעת העירייה פעלה מול משרד השיכון והורידה ב-50% את האפשרות הזאת".

מנגד, בעירייה אומרים כי הדבר התאפשר הודות לעובדה שעיריית אשדוד, באמצעות מינהלת הסכם הגג, כבר מקדמת שני פרויקטים לטובת שכירות ארוכת טווח: ברובע י"ג (440 יחידות דיור) ובמתחם הצעירים רובע הסיטי (כ-100 יחידות דיור). על בסיס נתון זה החליטה הממשלה לצמצם את מספר יחידות הדיור לשכירות בפארק לכיש ולהמירם בדירות למכירה לזכאים. מה גם שמיקום הרובע מתאים פחות לדיור לשכירות, לעומת הפרויקטים המתוכננים לשכירות.

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי: "עיריית אשדוד, באמצעות מינהלת הסכם הגג, ממשיכה לקדם פרויקטים של דיור בר השגה לרווחת דור העתיד הן במגורי קבע והן בשכירות ארוכת טווח. אני שמח שממשלת ישראל ראתה עין בעין את טובת העיר אשדוד והחליטה לצמצם את מספר יחידות השכירות ברובע פארק לכיש החדש – פרויקט הדגל של הסכם הגג באשדוד. העיר נמצאת כיום בתנופת פיתוח משמעותית ואנו ממשיכים, ביתר שאת, לקדם את יתר הפרויקטים שייבנו בעיר".

ראש מינהלת הסכם הגג באשדוד, אייל דוידוביץ': "אנו מברכים על ההחלטה החשובה שתאפשר ליותר זוגות צעירים לרכוש דירות במחיר מוזל בפרויקט בפארק לכיש".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר