תעלת ניקוז. צילום: עיריית אשדוד

עיריית אשדוד השקיעה 4 מיליון ש"ח בהיערכות לחורף

אמנם ירד מעט גשם והחורף לא ממש כאן, אבל בעיריית אשדוד כבר החלה ההיערכות לגשמים הכבדים - ניקוי ניקוזים, גיזום עצים, בדיקות קולטנים וכל מה שצריך כדי למנוע הצפות

פורסם בתאריך: 24.9.21 17:14

     

השנה הושקעו 4 מיליון ש"ח בהערכות לחורף וכפול משנים קודמות, כך אומרים בעיריית אשדוד. העיר אשדוד נחשבת לעיר גדולה עם 622 רחובות, 11,080 קולטנים, 160 ק"מ של תשתית הולכה תת קרקעית, 605 מוסדות חינוך וטבעת עירונית הכוללת את נחל לכיש ורצועת חוף הים.

העירייה נערכת מידי שנה לקראת בוא החורף בכלל, ולמזג אוויר סוער, רוחות חזקות וכמויות משקעים גדולים בפרט. מטרת ההיערכות היא שמירה על חיים ורכוש. ההיערכות נעשית על בסיס יחידות העירייה, ובשיתוף פעולה עם גופי חוץ בכלל ועם המשטרה וכיבוי אש בפרט, לטיפול מהיר ויעיל באוכלוסייה, ולתיקון הנזקים על פי הצורך ולפי חומרת המצב.

הצפה בשד יצחק הנשיא ליד רובע ג. צילום: תושב

כדי שתמונות כאלה לא יחזרו על עצמם. צילום: תושב

והשנה, כך אומרים בעיריית אשדוד היא נערכת לקראת חורף שעתיד להיות קשה ומלווה בכמויות משקעים גדולות מאוד, רוחות חזקות ועוד, בחודשים האחרונים כולנו עדים על המשך ההשפעה של ההתחממות הגלובלית. כזכור, באירופה גם בקיץ ירדו כמויות משקעים אדירות שחלקם סחפו כפרים וגרמו נזקים אדירים בגוף וברכוש. "המטרה המרכזית היא דאגה לשלום ובריאות התושבים", מציינים בעירייה.

השנה עיריית אשדוד הקדימה את היערכותה לתקופת האביב, בעקבות הנזקים הגדולים שנגרמו בחורף האחרון. "נקזים נהרסו או ניזוקו ושיקומם הינו זמן רב, בנוסף, שינוי האקלים הקיצוניים שאנו עדים אליהם חייבו אותנו לבצע התאמות לתוכנית העבודה כולל הכנסת אמצעים חיזויים דיגיטליים שמטרתם לסייע לנו בהערכות", אמרו בעירייה.

בנוסף הונחו תשתיות הולכה תת קרקעיים ברובע ג' במטרה להוריד עומסים מצירי הולכה אחרים וכן בוצעו גיזום וניקוי תשתיות הולכה תת קרקעיים.

גיזום עצים. צילום: עיריית אשדוד

אלה שלבי ההיערכות:

חודש אפריל – השלב הראשון: התוכנית כוללת את שלב ההכנות לקראת תחילת עונת החורף. ההיערכות בשלב זה מתבססת על תיקיית הפקות לקחים שנכתבה במהלך עונת החורף הקודמת והיא מתווספת לתוכנית העבודה כחלק משלב ההיערכות.

בנוסף, בשלב זה מתבצעות מספר פעולות הכוללות סיקור עצים מסוכנים, גיזום יזום של עצים הן של העירייה והן של חברת חשמל, סריקת נקזים, ביצוע סריקות ברחבי העיר במטרה לאתר מפגעים פוטנציאליים.

צפו בתיעוד ההיערכות:

חודש אוגוסט וספטמבר – השלב השני: סיום ביצוע משימות – בהתאם למשימות הביצוע, כלל אגפי העירייה מסיימים את ההכנות ונמצאים לקראת מעבר לשלב המוכנות.

חודש אוקטובר – השלב השלישי: מוכנות מלאה לחורף – המוכנות מתחיל מ1/10 עד 15/3 והיא כוללת מעקב אחר תחזית מזג האוויר לכניסת מערכות חורפיות.

חודש נובמבר – השלב הרביעי: הפעלת פקודת החורף ותפעול המערך עד לעונת האביב.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר