חיים רביבו. צילום: תומר אפלבאום
חיים רביבו. צילום: תומר אפלבאום

איש העסקים חיים רביבו נאשם במתן שוחד

הכדורגלן ואיש העסקים שגדל באשדוד ומזוהה איתה מאוד, נאשם במתן שוחד למשנה לראש עיריית תל אביב, זאת בתמורה לסיוע וקידום ענייניו העסקיים בפרויקט בנייה ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב

פורסם בתאריך: 6.7.21 21:48

     

במסגרת כתב האישום שהוגש היום נגד ח"כ דוד ביטן, ישנם אישומים גם נגד המשנה לראש עיריית תל אביב שקיבל שוחד משלושה אנשי עסקים. אחד מהם הוא איש העסקים והכדורגלן לשעבר שהוא הרבה יותר מאשר סמל אשדודי, חיים רביבו. רביבו עצמו נאשם במתן שוחד.

על פי כתב האישום, ארנון גלעדי כיהן החל מנובמבר 2003 בתפקידים בכירים בעיריית תל-אביב. בתוך כך, כיהן בתפקיד המשנה לראש העירייה, חבר ועדת ההנהלה, חבר הוועדה המקומית לתכנון ובניה תל-אביב וממלא מקום יו"ר הוועדה וכן חבר ועדת המשנה לתכנון ובניה תל-אביב. כמו כן. לאורך כל תקופת כהונתו בעיריית תל-אביב כיהן בתפקיד יו"ר תנועת הליכוד בעיר וחבר מרכז הליכוד.

אחד ממכריו במסגרת פעילותו בליכוד היה יוסף רענן, אשר עסק בניהול נדל"ן מניב באמצעות חברה משפחתית בשם מ. רענן בע"מ.

באותה התקופה, רביבו שהתעסק גם בענייני נדל"ן, הוא היזם והבעלים, ביחד עם אחרים, של פרויקט ברחוב קינג ג'ורג' 18, תל-אביב. על פי הפרסום באתר מאקו, רביבו רכש את המגרש שם בסכום של 30 מיליון ש"ח ועלות הבנייה במקום מוערכת בעוד 30 מיליון ש"ח.

ארנון גלעדי בעת מעצרו. צילום: מגד גוזני

ארנון גלעדי בעת מעצרו. צילום: מגד גוזני

בשנת 2014 ניתן על ידי עיריית תל-אביב היתר בניה לפרויקט בקינג ג'ורג', אשר תוקפו הוארך עד ליום 8.12.17. במהלך שנת 2016 התברר לרביבו כי בניית הפרויקט בקינג ג'ורג' לא תסתיים עד ליום 8.12.17 וכי לצורך השלמת עבודות הבניה יהיה עליו לבקש הארכה נוספת של ההיתר או לחילופין להגיש בקשה חדשה לקבלת היתר בניה.

משנתקל בבעיות מול עיריית תל-אביב בהארכת תוקף ההיתר, פנה רביבו לגלעדי, אותו הכיר באמצעות מכר משותף, לצורך קבלת סיוע.

על פי כתב האישום, החל מהשלב הזה התקיים בין גלעדי לבין רביבו קשר ישיר ושוטף במסגרתו פעל גלעדי לסייע לרביבו להביא לפתרון הקשיים שהתעוררו בתוקף היתר הבניה, בין היתר, באמצעות פניות לגורמים מקצועיים בעירייה.

כך למשל, גלעדי פנה לעוזרו של יו"ר ועדת המשנה המקומית לתכנון ובניה, וקיבל מידע אודות האפשרות להארכת היתר הבניה בפרויקט בקינג ג'ורג'. בנוסף פנה גלעדי ליועצת המשפטית של עיריית תל-אביב, על מנת לוודא שהגשת בקשה חדשה לשינויים על ידי היזמים בפרויקט בקינג ג'ורג' לא תגרור אחריה דרישות חדשות ממחלקת השימור מעבר לאלה שהיו בתכנון המקורי.

ביום 2.11.16 הפנה גלעדי את רביבו, מבלי לתאם פגישה מראש, לעובדת מחלקת הרישוי בעיריית תל-אביב, על מנת לדון בבקשה להארכת היתר בקשר לפרויקט בקינג ג'ורג'. ביום 3.7.17 פנה גלעדי לסגן מנהל אגף פיקוח בנייה בעיריית תל-אביב, על מנת שיבדוק את תיק התשריט של הפרויקט בקינג ג'ורג'. בעקבות פנייה זו, בדק סגן המנהל את תשריט הפרויקט וביצע פעולות נוספות. פניית חבר מועצה לגורמים מקצועיים באגף הפיקוח היא חריגה, כך על פי כתב האישום.

אתר בנייה. צילום אילוסטרציה: משרד העבודה והרווחה

אתר בנייה. צילום אילוסטרציה: משרד העבודה והרווחה

ביום 27.11.17 ביקרו מפקחים מטעם העירייה בשטח הפרויקט בקינג ג'ורג'. למחרת, לאחר שלא עמד בקריטריונים, ביקש רביבו מגלעדי שידאג לעכב את המלצת המפקחים עד אשר יבצע את הסדרי התנועה בהתאם לבקשתם. גלעדי ביקש מרביבו לעדכנו לאחר שיטפל בהסדרי התנועה ואז יבקש מהמפקחים לצאת שוב לשטח על מנת שתינתן המלצה חיובית.

בהמשך גם נפגשו גלעדי ורביבו עם מנהל מחלקת רישוי ובנייה בעירייה בקשר להארכת תוקף היתר הבניה בפרויקט.

לאחר שדאג לו לא מעט, פנה יום אחד גלעדי לרביבו במהלך פגישה ביניהם וביקש ממנו כספים למימון פעילות מפלגתית אותה הוא מקדם. רביבו נעתר לבקשה ומי שהיה "הצינור" להעברת הכספים היה יוסף רענן.

רענן תיאם פגישה עם רביבו לקבלת הכסף ובפגישה מסר רביבו לרענן שני צ'קים בגובה 5,000 ש"ח כל אחד. לבקשת רענן נרשמו הצ'קים לפקודת "תל אביב שלנו צדק עירוני".

צילום: דוברות המשטרה

"הנאשם גלעדי ביקש ולקח את הכספים בסך 10,000 ש"ח מהנאשם רביבו, ביודעו כי הם ניתנו לו בעד פעולות הקשורות בתפקידו. במעשים המתוארים לעיל, לקח הנאשם גלעדי שוחד. במעשים המתוארים לעיל, נתן הנאשם רביבו שוחד", נכתב בכתב האישום.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר