כלת התנ"ך, דניאלה יוספוב (במרכז). צילום: מינהל החינוך, עיריית אשדוד
כלת התנ"ך, דניאלה יוספוב (במרכז). צילום: מינהל החינוך, עיריית אשדוד

כל הכבוד: דניאלה יוספוב היא כלת התנ"ך העירונית של אשדוד

בחידון התנ"ך העירוני משתתפים תלמידי מכל בתי הספר היסודיים בעיר, ממלכתי וממלכתי דתי. השנה, חידון התנ"ך הציג שני חידושים: הוא נערך באולם מועצת העיר ושודר לראשונה בשידור חי לכל תלמידי אשדוד. לשלב הגמר עלו 18 אלופי תנ"ך ולבסוף יש לנו כלת תנ"ך עירוני

פורסם בתאריך: 5.7.21 10:42

     

זה שנים ארוכות שחידון התנ"ך העירוני רושם את אחד מאירועי השיא לפעילות החינוכית, הנותנת ביטוי למורשת ישראל ולזהות הלאומית, ומשמש אירוע סיכום לחינוך הערכי והמשמעותי עבור תלמידי העיר.

בכל שנה, החידון מתקיים ב'רוב עם הדרת מלך', במתכונת תחרותית מלאת מתח ועניין, אך השנה, בגלל מגבלות הקורונה הוא תוכנן אחרת. החידון התקיים בעולם מועצת העיר ושודר בשידור חי לכל תלמידי בתי הספר היסודיים.

החידון, תוצר לשיתוף פעולה פורה בין מינהל החינוך ומרכז "כנפי רוח" להעמקת הזהות היהודית, הוא השלב האחרון (שלב הגמר) בתהליך חינוכי שמתפרש על פני כל השנה, כאשר תלמידי בתי הספר היסודי מהחינוך הממלכתי והממלכתי-דתי לומדים כל השנה לימודי תנ"ך, בליווי מחנכי הכיתות ובהנחיית מדריכי "כנפי רוח", בניהולה של שולי בן מנחם. התלמידים מתקדמים אט אט בסולם ארבעת השלבים עד לשלב הגמר, אליו מגיעים 18 התלמידים המצטיינים אשר מתמודדים על תואר "חתן/כלת התנ"ך העירוני".

הזוכים בחידון. צילום: מינהל החינוך, עיריית אשדוד

הזוכים בחידון. צילום: מינהל החינוך, עיריית אשדוד

אז, לאחר שנת למידה אינטנסיבית ומאמץ אישי של המתמודדים, הגיע שלב הגמר. בדברי הפתיחה, מרטין עובדיה – מנהלת אגף חטיבה צעירה, בירכה את המתמודדים אשר עברו מסע ארוך ואיחלה להם הצלחה. "חידון התנ"ך מהווה עוגן משמעותי בחיזוק תחושת השייכות והזהות הלאומית" אמרה והוסיפה ש"לימוד בספר העתיק מזמן לתלמידים היכרות עם מראות ונופים של ארץ ישראל ומפגישה אותם עם מלכים, נביאים ומנהיגים, ועם חוקי המוסר שהם התשתית לעולם ערכי עולם של חסד יבנה'".

בחידון יכלו התלמידים להציג את ידיעותיהם המופלאות, "למרות הקורונה והמתח סביבו, התלמידים הציגו ידע מופלג והתמודדו היטב עם השאלות" אומרת מיטל אליאס, מנהלת מחלקת תכניות חינוכיות, ומציינת כי "התלמידים הרשימו את קהל הצופים ואת חבר השופטים וגילו בקיאות מעוררת כבוד".

גם השנה היתה התחרות קשה וצמודה לאורך כל שלבי החידון וגם השנה התמודדו השופטים עם אתגר לא פשוט של בחירת הזוכים. צוות השופטים המכובדים מנה את גב' מרטין עובדיה – מנהלת אגף חטיבה צעירה; מיכאל פיקאר – מפקח משרד החינוך בדימוס; מקסים ממן – מנהל מתנ"ס תקוותינו ושולי בן מנחם – מנהלת מרכז "כנפי רוח". מנחה החידון היה נריה פנחס – חידונאי התנ"ך העולמי וחבר ועדת השופטים בחידון התנ"ך העולמי, אשר כתב והנחה בחן רב את החידון העירוני. גם לפני החידון נריה הקדיש מזמנו ונפגש עם התלמידים מס' פעמים לחוויית למידה והתנסות לקראת שלב החידון הפומבי. את החידון הפיקו מיטל אליאס ושולי בן מנחם, בשיתוף מורים, מנהלי בתי הספר ומנהלת אגף חטיבה צעירה במנהל החינוך, ובמהלכו מקהלות בתי ספר רימונים ואחדות הנעימו את האירוע בהתרגשות רבה.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
והזוכים הם: במקום הראשון – דניאלה יוסופוב, תלמידת בית ספר רימונים, אשר הוכתרה לכלת התנ"ך העירוני תשפ"א. במקום השני הוכתרו 3 סגנים אשר צברו אותן נקודות: טל שכטר מבי"ס היובל, מבשרת ליפשיץ מבי"ס נועם ומאיר חפוטה מבי"ס שילה. כן הוענקו פרסים ל-2 תלמידים הראויים לשבח: רם שטיינברץ מבי"ס יהלם ואודליה נקש מבי"ס צמח

ראש מינהל החינוך' אריה מימון, חתם את האירוע בהתלהבות רבה: "חידון יוצא מן הכלל. הצגתם רמת ידע גבוהה במיוחד ומגיע יישר כוח לכולם – למתמודדים, למורים, למנהלי המוסדות, למארגנות מיטל ושולי ולכל השותפים. כל הכבוד לזוכים המופלאים ובראשם דניאלה מביה"ס רימונים – גאווה לכולנו".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר