כיכר עין השמש. צילום: אורי קריספין
כיכר עין השמש. צילום: אורי קריספין

בתוך 15 חודשים: עיריית אשדוד גייסה 46 מיליון ש"ח לטובת מיזמים עירוניים

עיריית אשדוד הצליחה לגייס למעלה מ-45 מיליון ש"ח ממקורות ממשלתיים עבור מיזמים עירוניים שונים. היה זה במסגרת פרסומי "קולות קוראים" שפרסמו משרדי הממשלה החל מתחילת שנת 2020 ועד לסוף רבעון הראשון של 2021. מדובר בהישג מרשים של היחידות העירוניות

פורסם בתאריך: 19.5.21 20:09

     

משרדי הממשלה בישראל מפרסמים מעת לעת "קול קורא" ומזמינה את הרשויות המקומיות בישראל להתמודד על זכויות המימוש של תקציבים למיזמים בתחומים מגוונים. זהו הליך מקביל למכרזים שמפרסמות הרשויות בעצמן, אלא שהמתמודדות הן רשויות מקומיות העומדות בקריטריונים שמציע ה"קול קורא", תוך שהן מציגות יכולת ביצוע ומימוש תקציבי לתכניות ייעודיות.

"מדובר בתקציבי מימון למיזמים שונים המגיעים ממקורות חיצוניים ולא על חשבון תושבי העיר, ואנו עושים כל מאמץ על מנת לגייס משאבים אלה לטובת התושבים" אומרים בעירייה ומציינים כי על פי הנחיית מנכ"ל העירייה, היחידות העירוניות עושות כל מאמץ על מנת לזכות בתקציבים הללו ולהרחיב את סל השירותים לתושב.

עיריית אשדוד

עיריית אשדוד

בתקופה הנ"ל ניגשה העירייה ל"קולות קוראים" בתחומים שונים, זכתה ב"קולות קוראים" שבמסגרתם התבקשו כ-52 מיליון ש"ח ומתוכם אושרו בפועל כ-46 מיליון ש"ח. זו הצלחה מרשימה של 88% מימוש מהסכום המבוקש, שמלמדת על יכולת העירייה להתמודד ולזכות ב'קול קורא' ועל הגישות הניהוליות שיחידות הארגוניות נוקטות, על מנת לגייס עוד משאבים לטובת תושבי העיר.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
הנתונים מתייחסים כאמור לשנה האחרונה, מה-1.1.2020 ועד לסוף הרבעון הראשון של 2021, במהלכה התפרסמו למעלה מ-200 פרסומי "קול קורא" הרלוונטיים לרשות, מתוכם העיריה ניגשה לכ-160 מהם וזכתה ב-89. בעירייה אומרים בגאווה כי מעבר לעובדה שמדובר ב-89 זכאויות למיזמים שונים, כאשר עיקר הזכאויות היו בתחום החינוך (42 זכאויות בסך 22 מיליון ש"ח) שהם כמחצית מסך הזכאויות (ראו טבלה מצורפת), יש בהיקפים אלה עדות משמעותית לאמון שמשרדי הממשלה נותנת בעיריית אשדוד וביכולת שלה לממש את התקציבים בצורה המיטבית.

להלן טבלת הנתונים והתפלגות הזכאויות לפי תחומים:

התקציבים שהתקבלו

ראש העירייה, ד"ר יחיאל לסרי, שיבח את מנכ"ל העירייה אילן בן עדי, על ההישג המרשים ועל המדיניות המציבה את מכרזי ה"קול קורא" כמשימת אב בתכניות השנתיות של היחידות העירוניות. "אלו הם תקציבים ייעודיים המגיעים ממקורות חיצוניים ומצטרפים לתקציבים עירוניים ולתכניות שנועדו לשפר את איכות והיקף השירותים לתושב", אמר ראש העירייה.

בעירייה משבחים את יבגני גמרוב – מנהל מח' בקרה וכלכלה במינהל הכספים. "הוא עשה עבודה נהדרת בניהול מערך ה'קול קורא', קשר מול משרדי ממשלה וחיבור היחידות העירוניות. בקיצור הוא אחראי על כל האופרציה הזאת", נמסר מהעירייה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר