בית כנסת. צילום ארכיון: חן גלילי
בית כנסת. צילום ארכיון: חן גלילי. אילוסטרציה. למקום המצולם אין קשר לכתבה

עיריית אשדוד לגבאי בתי הכנסת: הנפיקו תו ירוק

בעקבות ההקלות בסגר הותר לבתי הכנסת לחזור לפעילות בכפוף לכללי התו הירוק. לאור זאת יצאה העירייה בקריאה לבתי הכנסת לעמוד בכללים ומזהירים כי תבוצע אכיפה כנגד בתי כנסת או מתפללים שלא יעמדו בכללים

פורסם בתאריך: 3.3.21 15:01

     

בעקבות החלטת הממשלה על פתיחה הדרגתית של המשק תוך שמירה על בריאות הציבור, יצאה העירייה בהודעה לגבאי בתי הכנסת לפיה הם מתבקשים לפעול להנפקת 'תו ירוק'.

ההנפקה תהיה בהתאם לקריטריונים שמבטיחים כי התפילות בבתי הכנסת תעשנה בהתאם לקיבולת המותרת ובכפוף לכללי ההגנה הנדרשים: עטיית מסכה, שמירת מרחק וחובת רישום למתפללים מחוסנים או מחלימים. פרטים והנפקת תו ירוק אפשרית גם דרך מוקד 106 או מינהלות הרובעים.

התו הירוק של בתי הכנסת באשדוד

התו הירוק של בתי הכנסת באשדוד

עיריית אשדוד יצאה בקריאה לכל גבאי בתי הכנסת לפיה עליהם לבצע הליך רישום להנפקת תו ירוק והכנת המתפללים לחזרה הדרגתית של התפילות במסגרת הכללים שקבעה הממשלה. לנוסח ההודעה מצורפים שני קבצים: טופס רישום של תו ירוק וטופס רישום של מתפללי בית הכנסת שהותרו להתפלל במסגרת המכסה המותרת. את הטפסים יש למלא ולהשיב בהקדם לכתובת מייל מצורפת, קודם שהעירייה תחל באכיפה.

 

להלן נוסח ההודעה:

גבאי בתי כנסת יקרים, בהתאם להחלטות הממשלה ועל מנת להשיב את המשק לפעילות בטוחה ובריאה, רשאים בתי הכנסת לשוב ולפעול בהתאם לכללי התו הירוק, כפי שפורסמו בפורטל החירום הלאומי. על מנת להקל עליכם את התהליך להוצאת התו הירוק, מצ"ב טופס רישום לתו הירוק ורשימת מתפללי בית הכנסת (נספחים א' + ב') אותם עליכם למלא ולהשיב עד יום שלישי, י"ח אדר – 2/3/21, בשעה 18:00, באמצעות מייל:  [email protected] או לפקס:  08 9568030.

שימו לב, בתי הכנסת יוכלו לפעול תחת המגבלות הללו בלבד*:

  • עד 50% מהתפוסה המירבית של בית הכנסת (באולם התפילה ובעזרת הנשים).
  • המתפללים יישאו תעודת מתחסן או מחלים של משרד הבריאות.
  • ישיבה מופרדת עם מרווח של כסא אחד לפחות בין אדם לאדם.
  • עטיית מסכה ושמירת מרחק 2 מ' לכל אורך התפילה.
  • בכל מניין ישובץ ממונה קורונה שיהיה אחראי על ביצוע התקנות.

גופי האכיפה (אגף הביטחון, השיטור העירוני והפיקוח העירוני) יבצעו אכיפה על פי חוק ובית הכנסת שיעבור על הנחיות התו הירוק ו/או מתפלל שאינו נושא תעודת תו ירוק, צפוי לקנס.

עם קבלת אישור תו ירוק הקפידו לתלותו בכניסה לבית הכנסת בצירוף כללי ההנחיות שקבעה הממשלה. זכרו, רק ביחד ננצח את הקורונה.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
כמו כן, בעירייה הפיקו כבר גיליונות הסברה אשר ייתלו בבתי הכנסת שהשיבו את הטפסים המלאים. כמו כן, לכל בית כנסת אשר מילא את חובתו, יונפק תו ירוק שיודבק בצמוד לגיליון ההסברה, אות לכך שבית הכנסת עומד בכללים שקבעה הממשלה. עוד מציינים בעירייה כי בקרוב תחל האכיפה ומי שלא יעמוד בדרישות מסתכן בקנסות. רק ביחד ננצח את הקורונה!

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר