התנועה נעצרה. תחנת רכבת עד הלום באשדוד בשבוע שעבר. צילום: דור גפני
תחנת רכבת עד הלום באשדוד. צילום: דור גפני

שימו לב: תחנת הרכבת באשדוד תיסגר ממחר למשך שלושה שבועות

עובדים חיוניים באזור המרכז? כדאי שתמצאו אוטובוס או שאטל להגיע לעבודה כי תחנת הרכבת באשדוד תהיה סגורה בשבועות הקרובים

פורסם בתאריך: 11.1.21 10:35

     

החל ממחר, יום שלישי 12.1.21, ועד יום רביעי 3.2.21, תחנת הרכבת באשדוד תהיה סגורה ותושבי העיר לא יוכלו להשתמש בה על מנת לצאת מהעיר. כך למשל, עובדים חיוניים שעובדים באזור המרכז, לא יוכלו לעשות שימשו בקו הרכבת ויאלצו להשתמש באוטובוסים ושאטלים. למעשה, לא תופעלנה רכבות נוסעים מדרום לתחנת ת"א ההגנה.

ברכבת ישראל מסבירים כי הם נדרשים לעשות עבודות תשתית וכי "לאור הסגר והקיטון בכמות הנסיעות", ובתיאום עם משרד התחבורה, רכבת ישראל תאיץ ותקדם  את עבודות התשתית הפיתוח והתחזוקה לימי הסגר.

עבודות תשתית ברכבת ישראל. צילום: רכבת ישראל

עבודות תשתית ברכבת ישראל. צילום: רכבת ישראל

"עבודות אלה תוכננו להתבצע במהלך השנה הקרובה והקדמתן תאפשר להשלים את העבודות בתקופה של מיעוט נוסעים במקום בחודשים הבאים בהם צפויה עלייה בנפח הנסיעות עם כניסתו של הסגר הנוכחי לתוקף, קיימת ירידה משמעותית במספר הנוסעים ברכבת", נמסר מרכבת ישראל.

בשל כך מתכוונת הרכבת להקדים את ביצוען של עבודות תשתית נרחבות וחיוניות לצרכי פיתוח מסילות וקווים חדשים, וכן תחזוקת מסילות בקווים הקיימים. העבודות תתבצענה במוקדים רבים במרכז הארץ ודרומה: לוד, אשקלון, קריית גת, באר שבע ויכללו בין היתר עבודות תשתית, תחזוקה ופיתוח. כגון חיבורו של מתחם התחזוקה החדש באשקלון לרשת המסילות הארצית, השלמת מתחם התחזוקה החשמלי בלוד, החלפת מרכיבי מסילה במוקדים רבים, שיקום מסילות קיימות ועוד. בנוסף תנצל הרכבת את החודש הנוכחי על מנת להמשיך ולשדרג תחנות נוסעים רבות, לצורך שיפור מרכיבי הנגישות והשירות לנוסעים בתחנות אלה.

מפת קווים ותחנות עדכנית

מפת קווים ותחנות עדכנית

ברכבת ישראל אומרים כי העבודות הללו תוכננו להתבצע במועדים מאוחרים יותר ובמידה והיו מתבצעות לאחר היציאה מהסגר ועם חזרתו של המשק לשגרה, אז הייתה נוצרת פגיעה נרחבת בנוסעים ובמשק כולו, "לכן מוטב שיבוצעו מוקדם ובמועד הסגר", נמסר מרכבת ישראל.

בשל העבודות, יחולו שינויים בתנועת הרכבות מיום שלישי ה-12.1.21 ועד ליום רביעי ה-3.2.21.

להלן פרטי השינויים:
לא תופעלנה רכבות מדרום לתחנת ת"א ההגנה וזו תהיה התחנה האחרונה אליה ניתן יהיה להגיע מכיוון צפון. כל התחנות הדרומיות לתחנת ת"א ההגנה תיסגרנה זמנית לשירות. כמו כן לא תופעלנה רכבות בקו הרצליה-ירושלים יצחק נבון, ובקו ראש העין צפון- ראשל"צ משה דיין-באר שבע.

תחנות אלה תיסגרנה זמנית לשירות:
ראש העין צפון, פ"ת סגולה, פ"ת קריית אריה, בני ברק, לוד, לוד גני אביב, כפר חב"ד, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, ירושלים יצחק נבון, צומת חולון, חולון וולפסון, בת ים יוספטל, בת ים קוממיות, רמלה, בית שמש, באר יעקב, ראשל"צ הראשונים, ראשל"צ משה דיין, רחובות, יבנה מזרח, יבנה מערב, אשדוד, אשקלון, שדרות, נתיבות, אופקים, מזכרת בתיה, קריית מלאכי יואב, קריית גת, להבים רהט, באר שבע צפון האונ', באר שבע מרכז, דימונה.

הפעלתן מחדש של תחנות הוד השרון סוקולוב, רעננה דרום ורעננה מערב שתוכננה ליום ראשון ה-17.1.21 תידחה ליום רביעי ה-3.2.21.

לנוסעי הרכבת בימים אלה מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים באתר רכבת ישראל, בפייסבוק, ביישומון ובמוקד השירות של רכבת ישראל במספר *5770.

במהלך ימי העבודות יישמרו הנחיות הקורונה הכוללות חובת הזמנת שובר נסיעה, עטיית מסיכה ושמירת ריחוק חברתי. תחנות הרכבת שתישארנה פתוחות יתוגברו משמעותית בדיילים אשר ינפיקו שוברים לנוסעים באופן מהיר.

תנועת הרכבות תשוב לסדרה ביום רביעי 3.2.21 עם חידוש השירות, "אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומודים על ההבנה והסבלנות", נמסר מרכבת ישראל.

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר