עיריית אשדוד. צילום: פבל
עיריית אשדוד. צילום: פבל

הקורונה פגעה גם בעיריית אשדוד: פיחות של 38 מיליון ש"ח בהכנסות 2020

למרות הקורונה, בעירייה מציגים תקציב לשנת 2021 - הכי גדול בעשור האחרון. בעירייה מציינים כי על אף הפיחות בהכנסות החליטו שלא לבצע את הצעד הנדרש - העלאת הארנונה

פורסם בתאריך: 5.1.21 20:16

     

מועצת העיר אשדוד אישרה בישיבה מיוחדת את תקציב העירייה לשנת 2021, הגדול ביותר בעשור האחרון, בסך 1,862,130,400 ש"ח. מתוכם, כ-77 מש"ח הינו תקציב מותנה.

עיריית אשדוד יוצאת לשנת פעילות חדשה בתנאי פתיחה לא פשוטים ובעירייה אומרים כי קדמו לכך לא מעט מאמצים "שנועדו לבנות תקציב אופטימלי, בתנאי אי ודאות ומשק מעורפל. המאמץ המרוכז של אנשי הכספים וגזברות העירייה, נועד להתמודד עם משבר קורונה נדיר בעוצמתו ועם פגיעה כלכלית קשה שלא פסחה על שום מסגרת וארגון – הן במדינה והן ברשות המקומית".

אשדוד. צילום: עיריית אשדוד

אשדוד. צילום: עיריית אשדוד

בסקירה מקדימה שהשמיע ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בישיבת המועצה, הוא עמד על נתוני המשק ועל האתגרים הכלכליים שמשבר הקורונה הביא איתו. כמו הגירעון שעצום של מדינת ישראל שבעקבותיו נפגעו גם התקציבים לרשויות המקומיות.

כמו כן, בעירייה מציינים כי שנת 2020 רשמה פיחות בהכנסות העירייה בהיקף של 38 מיליון שקלים. עוד אומרים שם כי מצב זה חייב העלאת ארנונה, אך העירייה החליטה שלא להעלות את הארנונה, ואף הגדילה את הוצאותיה כמו למשל בהענקת סיוע לעסקים ולבתי אב שההכנסה שלהם נפגעה.

ארנונה למגורים - אשדוד

ארנונה למגורים – מהנמוכות בארץ

"חרף העובדות הללו העירייה מסיימת את השנה ללא גירעון, וזהו הישג עצום שנזקף לזכות כל המערכת הארגונית ובראשם גזבר העירייה", אמר לסרי, "דבר אחד אנחנו יכולים להבטיח. למרות משבר הקורונה, לא תהיה פגיעה ברמת השירות לתושבים. אנחנו נתנהל נכון כך שגם שנת 2021 תסתיים באיזון תקציבי ובהמשך השקעות בתושב". הוא התייחס גם לתקציב הפיתוח ואמר: "למרות הקורונה – לא עצרנו. כל הפרויקטים ממשיכים להתקדם ואנחנו רואים את השינויים בשטח".

תקציב העירייה מתייחס למכלול השירותים שהעירייה מעניקה לתושבים ובראשם נושאים מרכזיים:

חינוך שבו העירייה מקדמת בנייה של 18 בתי ספר, 77 גני ילדים ושיפור בתי הספר והגנים הקיימים, בהיקף של כ-345 מיליון שקלים.

תשתיות שכוללות שדרוג תשתיות קיימות והשקעה בחדשות כך שיאפשרו השמה של מיזמים בתכניות הסכם הגג כדוגמת פיתוח אזור התעשייה הצפוני ואזור התעשייה הכבדה, חיזוק תשתיות הרובע המיוחד, הוספת שבילי אופנים ועוד, בעלות כוללת של 170 מיליון שקלים.

שדרות מנחם בגין. צילום: עיריית אשדוד

שדרות מנחם בגין. צילום: עיריית אשדוד

צעירים – המשך השקעות פיתוח של תכניות לצעירים כדוגמת תחום הבניה ופתרונות דיור בעלות של 118 מיליון ש"ח, הכוללים את מתחם הצעירים ברובע ט"ו, מגרשי האימונים ופיתוח קריית פארק לכיש.

ספורט – המשך ההשקעות ובנייה של קריית ספורט חדשה, מהמפוארות והמודרניות במדינת ישראל, בהיקף של  75 מיליון שקלים.

תיירות – השקעה של כ-65 מיליון שקלים בהקמת מרכז מבקרים חדש, המשך בניית טיילת החוף ועוד שלל פרויקטים שימקמו את אשדוד כריביירה של ישראל.

רווחה – הרחבת השירותים והתקציבים לטיפול בגורם האנושי בהיקף של כ-36 מיליון שקלים, כמו בניית מרכז יום לקשיש.

תרבות ופנאי – שימשיכו להיות אבן שואבת לפעילות עבור בני נוער וצעירים, בניית מבני תרבות חדשים, ספרייה עירונית ותמיכה במתנ"סים בסכום של 46 מיליון שקלים.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
בעיריית אשדוד אומרים כי "מדובר בתקציב מעורר תקווה אשר מלמד על חוסנה של עיר ושל הארגון, ועל אף משבר הקורונה שטרם הגיע לסיומו, אשדוד תמשיך להתפתח ולשגשג כאחת הערים המובילות במדינת ישראל".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר