הטכנולוגיה שחוסכת לאשדוד מיליוני שקלים. צילום: אסף מאור וחשמל, עיריית אשדוד

הטכנולוגיה שחוסכת לאשדוד מיליוני שקלים

אגף מאור וחשמל של עיריית אשדוד מבצע בימים אלו עבודה להחלפת פנסי תאורה ישנים בתאורה על בסיס טכנולוגיית לד חדישה וחסכונית. במהלך המיזם שמתבצע בשיתוף ובמימון של משרד האנרגיה, יוחלפו כ-2000 גופי תאורה בהיקף של למעלה מ-3 מליון ₪. השקעה שווה ומשתלמת וחיסכון של 700 אלף ₪ בשנה. עוד נדבך בבניית התשתיות של העיר החכמה

פורסם בתאריך: 27.10.20 11:52

     

בימים אלה מתבצעת עבודה רחבת היקף להחלפת פנסי תאורה ישנים בגופי תאורה, המבוססים על טכנולוגיית לד חדישה וחסכונית. העבודה המבוצעת ע"י אגף מאור וחשמל של עיריית אשדוד, ובשיתוף ומימון של משרד האנרגיה, תימשך לתקופה ארוכה במהלכה יטופלו אלפי פנסי תאורה ויוחלפו בגופים חדשים המבוססים על טכנולוגיה חדשנית.

לאחר שהוחלפו כבר למעלה מ-6,000 פנסי תאורה מתוך 26,000 גופי תאורה הקיימים בעיר, אומרים באגף מאור וחשמל כי "בשלב זה של הפרויקט, אנו מחליפים עוד 2,000 גופי תאורה חדשים" ומציינים כי מדובר בחיסכון כספי משמעותי ביותר לעירייה ולעיר. "מדובר במיזם גדול ובהיקף כספי של 3,045,309 ₪ (כולל החלפת זרועות בעמודים ספציפיים), כאשר משרד האנרגיה משתתף ב-700,000₪" הם מוסיפים ומדגישים כי מדובר ב"גופי תאורה חדישים המיוצרים באיטליהונבחנו ע"י אנשי האגף כך שיענו לכול הדרישות הטכניות", ומבטיחים כי "יתר גופי התאורה יוחלפו בהמשך וכבר יש זוכה למכרז".

באגף גם חישבו את נתוני החיסכון הצפוי מהפרויקט ומצביעים על חיסכון משמעותי בשווי של כ-700 אלף ₪ לשנה. על פי החישוב, נכון להיום צריכת אנרגיה שנתית של תאורת החשמל בקוט"ש, היא כ-2.5 מיליון קוט"ש ואילו הצריכה המוערכת לאחר החלפת הפנסים היא כ-1 מיליון קוט"ש. "מדובר בחיסכון שנתי של כ-1.5 מיליון קוט"ש ובכסף כאמור זה כ-700,000₪". המיזם אשר החל ב-2015 ואמור להסתיים ב-2025, עם החלפת כל גופי התאורה, הביא כבר היום לחיסכון של כ15 מיליון קוט"ש לפי נתוני הלמ"ס. כמו כן, הטכנולוגיה החדשה תורמת לחיסכון בפליטת מזהמים (גזי חממה) לאוויר ותורמת לאיכות הסביבה.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
כרגע מבוצעות עבודות החלפה על קטעי כביש רבים בכל אזורי העיר, החל מצירים מרכזיים החוצים את העיר לאורכה ולרוחבה, ועד לכבישי שירות פנימיים בתוך הרובעים. "כעת הצוותים עובדים על ציר בני ברית וכבר החליפו משד' תל-חי בדרום והגיעו עד צומת מורדי הגטאות שד' הפלמ"ח וממשיכים צפונה עד לצומת הנמל" אומרים באגף.

על הפרויקט הזה עמלים עובדי האגף החשמל: אינג' אמיר יוחאי מנהל אגף החשמל, אינג' יורם שמש מנהל מח' תאורה ואחזקת הרמזורים, אינג' רינת טל מהנדסת חשמל במח' תאורה ואחזקת הרמזוריםוהנדסאי חשמל ויקטור אלפרד מפקח חשמל במח' תאורה ואחזקת הרמזורים, והוא מבוצע בשיתוף פעולה עם משרד האנרגיה.

"אשדוד ממשיכה להשקיע ולממש כל טכנולוגיה אפשרית בחזון העיר החכמה" אומרים בעירייה לסיכום, ומצביעים על המיזם כמי שמביא לחיסכון כספי וסביבתי.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר