ביקור שר הרווחה איציק שמולי באשדוד. צילום: עיריית אשדוד

ביקור שר הרווחה באשדוד

מינהל שירותים חברתיים מתמודד בכל יום עם אתגרים ונושאים מורכבים ונדרשים לתת מענה בשגרה כבחירום. בתקופה האחרונה, עיקר תשומת הלב ניתנת להתמודדות עם מגפת הקורונה וההשלכות על אוכלוסיות שונות המטופלים ע"י שירותי המינהל. השבוע, היתה למינהל הזדמנות להציג את העשייה המגוונת והברוכה בפני שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, שהגיע לביקור בעיר והשתתף בישיבת עבודה מקצועית עם ראש העיר ואנשי המינהל. עוד סיבה להיות גאה בפעילות העירייה והפעם השירותים לקהילה

פורסם בתאריך: 15.10.20 16:41

     

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים איציק שמולי ביקר באשדוד ונחשף מקרוב לפעילות של כמה מיחידות המינהל לשירותים חברתיים בעיר. שמולי הגיע לאשדוד יחד עם עוזרו המקצועי מאיר אברג'ל, המכהן גם כחבר מועצת עיריית אשדוד. השר התרשם מאוד מהעשייה המבורכת, מהמסגרות המיוחדות והרמה המקצועית של צוותי העבודה, והתרגש מהמפגש עם נערות ונערים ששיתפו אותו בחייהם.

השר, אשר הגיע לאשדוד והיה אורחו של ראש העיר והמינהל לשירותים חברתיים. התחיל את ביקורו במרכז יעוץ לנוער והתרגש לפגוש נערים ונערות בסיכון, הפעילים במספר מסגרות עירוניות. השר שיתף את הצעירים בסיפור חייו וגרם לנערות להיפתח ולספר בהתרגשות על חייהן ועל התהליך שהן עוברות תוך שהן מביעות את שביעות רצונן מהיחס החם ותחושת הבית שהם מקבלות במסגרות השונות.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
גם הנערים שיתפו את השר בתחושותיהם וציינו לשבח את החיבור עם הצוותים המקצועיים והרגשת השייכות במסגרות בעיר. גם הנערות וגם הנערים הביעו סיפוק רב מהשירותים העירוניים והודו לצוותים על תרומתם המקצועית והידידותית בכל המסגרות בהן הם פעילים.

לשאלת השר "מה תרצי להיות כשתהיי גדולה?" ענתה אחת הנערות: "אני רוצה להיות כמו אורלי". "מי זו אורלי?" שאל השר והנערה ענתה: "זו העובדת הסוציאלית של הבית החם!". תשובת הנערה ריגשה מאוד את השר והביאה אותו לסף דמעות.

נער אחר סיפר על התהליך המשמעותי שעבר מאז קליטתו במסגרת נווה חורש וחזרתו לטיפול במרכז ייעוץ לנוער באשדוד. הוא סיפר בהתרגשות איך גילה לפתע שיש בו כוחות ויכולות שלא הכיר ו"היום אני הכי רוצה להתגייס לקרבי" אמר.

כך סיפרו הנערים על פרוייקטים ותכניות בהם השתתפו כמו: חופיקס, מיזמי תעסוקה במסגרות שונות, הפעלת הקפיטריה החברתית בעירייה ועוד. השר עצמו נהנה להתכבד במטעמים הבריאים שהנוער מכין בעצמו.

ביקור שר הרווחה איציק שמולי באשדוד. צילום: עיריית אשדוד

עם החוויות המרגשות הללו הגיע השר למפגש עם ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, ולישיבת עבודה מקצועית באולם המועצה. בגלל מגבלות הקורונה, הישיבה התקיימה באמצעות זום כשמנהלי הרווחה ועובדי המינהללשירותים חברתיים (כ-30 עובדים) צופים בה.

השר הביע שביעות רצון מביקורו ושיבח את ד"ר לסרי ואת צוותי המינהל על רמת השירותים, העשייה המקצועית והיכולת הדיגיטלית שהיא מהרמות הגבוהות בארץ. גם מנהלת המחוז הגב' אורלי אוסטרמן, שיבחה את המינהל וציינה בגאווה את אשדוד כמודל חיקוי לכל הרשויות בארץ וכעיר פיילוט למיזמים ולפרויקטים שונים.

בישיבה, הציגה רונית צור, ראש מינהל שירותים חברתיים באשדוד, את פעילות המינהל ובהם כמה מהנושאים שעמדו במרכז ישיבת העבודה, כמו תקציב קורונה לאזרחים ותיקים ולמשפחות, פעילות להפגת בדידות, מענים לאלימות במשפחה, משפחות וילדים בסיכון, פערי תקצוב דיגיטליים ובטיחות לעובדים הסוציאליים בשגרת הקורונה.

ביקור שר הרווחה איציק שמולי באשדוד. צילום: עיריית אשדוד

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר