צילום (אילוסטרציה): אליהו הרשקוביץ

27 שנות מאסר: אנס את בתו החורגת מאז הייתה ילדה והכניסה להריון

על אימה שהשתתפה בחלק מעבירות המין נגזרו 10 שנים בכלא. השופט אינפלד: "זדון לבו של הנאשם מגיע לשיא חריג בהקשר לגרימת ההריון למתלוננת...מדובר בפגיעה עמוקה עוד יותר בחירותה, וביטוח לרצונו של הנאשם לקשור את המתלוננת אליו, לכל חייו, ולמעשה גם אחרי מותו למשך כל חייה"

פורסם בתאריך: 12.3.20 15:05

     

בית המשפט המחוזי בבאר שבע התיר לפרסום את עיקרי גזר הדין שניתן היום בעניינם של 3 נאשמים, אשר הורשעו בביצוע עבירות מין רבות במשפחה כלפי שתי מתלוננות.

בית המשפט קיבל את העמדה העונשית של הפרקליטות והטיל על הנאשם העיקרי עונש של 27 שנות מאסר בפועל, בגין הרשעתו בעברות אינוס, מעשי סדום ועוד שביצע בבתו החורגת, מאז היותה בת כ- 11, אשר הרתה לנאשם בכפייה ונולד להם ילד, אותו גידל הנאשם כבנו.

על אמה של המתלוננת, אשר ידעה על המעשים של בן זוגה והשתתפה באופן פעיל בעבירות המין שבוצעו יחד עמו, הטיל בית המשפט עונש של 10 שנות מאסר בפועל. נאשמת שלישית, שכנתם של בני הזוג ואמה של המתלוננת הנוספת, נידונה לעונש של 4.5 שנות מאסר בפועל בגין ביצוע עבירות מין בבתה שבוצעו בחלק מהזמן יחד עם הנאשם העיקרי. כן הושתו על הנאשמים פיצויים למתלוננות בסך של למעלה מ- 400,000 שקל במצטבר.

 במשך כ-17 שנים, במספר רב מאוד של הזדמנויות, מדי יום ביומו, לעיתים מספר פעמים ביום, ביצע הנאשם המרכזי עבירות של אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים, באלימות פיזית קשה, בבתו החורגת, מאז היותה ילדה, וזאת בידיעתה ובאישורה של אם הילדה.

צילום ארכיון: אוליבייה פיטוסי

חלק מעבירות המין החמורות בוצעו במתלוננת על ידי האב והאם גם יחד במשך שנים ארוכות. כמו כן, שלחו הנאשמים את המתלוננת לעבוד בעבודות שונות מגיל 15 ונטלו לעצמם בכפייה את כספה. על מנת שהמתלוננת לא תוכל לעזוב את הנאשם לעולם, הכניס הנאשם את המתלוננת להריון בכפייה ובאלימות, ונולד להם ילד, אשר התגורר יחד עימם בבית והנאשמים גידלו אותו כבנם.

המעשים הופסקו, כשהמתלוננת בגרה ובעיצומו של ויכוח עם הנאשם, מתוך מצוקה ורצון שהוא יפסיק לבצע בה עבירות מין, נטלה סכין מהמטבח, ירדה על ברכיה ואמרה לנאשם שיקח את הסכין ויהרוג אותה. גם לאחר שהנאשם הפסיק לבצע עבירות מין, במספר רב של הזדמנויות, המשיך הנאשם להכות אותה ולאיים עליה, עד שאזרה אומץ ויצאה מהבית.

בנוסף, קיים הנאשם קשר רומנטי עם שכנתו, שהייתה אם יחידנית ולה שתי בנות קטנות. הנאשם היה מקבל את הבנות הקטנות כאשר שבו מהמסגרות הלימודיות, תמורת תשלום, והיה דואג להן לארוחת צהריים. בתוך כך, ביצע הנאשם מעשי סדום רבים במתלוננת 2, בסלון ביתה, כשהייתה בגיל 8 – 10. בנוסף, קיימו הנאשם והנאשמת יחסי מין בפני המתלוננת 2 תוך הנחיה כי תצפה בהם, וכן ביצעה הנאשמת 3 אף היא עבירות מין בבתה. שתי הבנות הוצאו בשלב מאוחר יותר מחזקתה של האם.

 

כאמור, הנאשמים הורשעו בביצוע עבירות מין רבות במשפחה, הכוללות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים, וכן  בעבירות של התעללות ותקיפת קטין, כל אחד לפי חלקו.

בשלב הטיעונים לעונש ביקשה התובעת בתיק, עו"ד רותם יוחנני-הר ציון מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) מבית המשפט להחמיר באופן ניכר בעונשם של הנאשמים, זאת בשל הפגיעה הקשה של הנאשמים במתלוננות, אשר הותירו בהן נזקים פיזיים ונפשיים לצמיתות, באופן בלתי הפיך.

"הנאשמים", ציינה, "התעללו התעללות מינית ופיזית בלתי נתפסת במתלוננות מגיל צעיר, ריסקו בפועל כל התנגדות שלהן למעשיהם והותירו אותן חלשות וחסרות אונים. "הנאשמים שללו מהמתלוננות את תום ילדותן ואת היכולת להתפתח באופן תקין אישיותית ומינית.

משרדי פרקליטות מחוז דרום. צילום דוברות משרד המשפטים

"ההתעללות האכזרית והניצול המחפיר בוצעו על ידי האנשים שמתפקידם היה לשמור ולהגן על המתלוננות ובמיוחד על ידי שתי האמהות הביולוגיות שאמורות להיות דמויות מגוננות, אוהבות ומיטיבות. בשל הגיל הצעיר בו החלו המעשים, אובדן החוויה של הבית כמקום מוגן ובטוח והיעדר התפתחות תקינה לאור הפגיעות כולן והגילאים בהם הן התרחשו, גרמו למעשה לנזקים בלתי הפיכים בכל תחומי החיים".

שלושת שופטי ההרכב בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ואגו, אינפלד וחזק, קיבלו את עמדת הפרקליטות והחמיר בעונשם של הנאשמים. ביהמ"ש הטיל על הנאשמים את העונשים הבאים:

נאשם 1- 27 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי בסך של 208,000 שקל למתלוננת אחת  ו-170,000 שקל למתלוננת השניה.

נאשמת 2- 10 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת בסך של 50,000 שקל.

נאשמת 3- 4.5 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי בסך של 50,000 שקל למתלוננת.

 השופט אינפלד ציין בגזר הדין, כי "הנאשם פגע בכל אחת ואחת מהנפגעות פעמים רבות, רבות מאוד. הנאשם לא הסתפק 'רק' בניצול מעמדו כדמות אבהית בפועל תוך גרימת בלבול ומצוקה, כפוגעים אחרים במשפחה, כאשר הדמות האהובה גם פוגעת. הנאשם השתמש באלימות פיזית ישירה לכפות את רצונו…

זדון לבו של הנאשם מגיע לשיא חריג בהקשר לגרימת ההריון למתלוננת 1…אין מדובר בהריון שנגרם ברשלנות, קלות דעת או אפילו אדישות אכזרית לגורלה של המתלוננת, אגב ניצולה המיני באופן מחפיר. מדובר בהריון שנגרם לכתחילה, בכוונת מכוון… מדובר בפגיעה עמוקה עוד יותר בחירותה של המתלוננת, וביטוח לרצונו של הנאשם לקשור את המתלוננת אליו, לכל חייו, ולמעשה גם אחרי מותו למשך כל חייה.

"קשה לדמיין אכזריות קשה מזו. הגמול ההולם לפגיעה כה עמוקה בחירות, הוא פגיעה עמוקה בחירות. הכלי היחיד שניתן לנו על ידי המחוקק, הוא המאסר הממושך, שספק אם יש בו פגיעה בחירות באותה עוצמה בה פגע הנאשם במתלוננת. בהיעדר כלי אחר, אנו נשתמש בכלי שניתן לנו".

רס"מ מורן בכר, חוקרת עבירות כלפי קטינים וחסרי ישע במשפחה. צילום: דוברות המשטרה

“עבירות הפדופיליה הן כל כך קשות, שגם בסרטי האימה והזוועה הכי נוראיים לא נתקלתי בדברים כאלה”, אמרה בשעתו מי שחקרת את הפרשה, רס"מ מורן בכר.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר