ייצג את הנתבעים: עו"ד רונן פרץ

תבע את מעסיקיו על 1.3 מיליון – וישלם להם

סוכן מכירות תבע את מעבידיו בגין פיצויי פיטורין, הלנת שכר, הפרשי עמלות, החזרי הוצאות נסיעה וזכויות פנסיוניות, אך כמעט כל טענותיו נדחו. הוא אמנם יזכה בפיצוי של 28 אלף שקל, אך ישלם לנתבעים 40 אלף שקל עבור הוצאות משפט

פורסם בתאריך: 29.1.18 19:14

     

סוכן מכירות מאשדוד שתבע ממעבידיו כמיליון ו-300 אלף שקלים בין היתר בגין פיצויי פיטורין, הלנת שכר, הפרשי עמלות, החזרי הוצאות נסיעה וזכויות פנסיוניות –  יפוצה רק בכ-28 אלף שקלים.

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קבע כי לנוכח הפער העצום בין סכום התביעה המקורי לבין תוצאות המשפט, התובע הוא זה שישלם למעסיקיו, שיוצגו על ידי עוה"ד רונן פרץ,  סכום של 40 אלף שקלים בגין הוצאות משפט. כך שהתובע יצטרך בסופו של דבר לשלם למעסיקיו כ-12 אלף שקלים.

כך עולה מפסק הדין בעקבות תביעה שהגיש העובד שהועסק משך כשלוש וחצי שנים כסוכן שטח שתפקידו היה בין היתר למכור פוליסות ביטוח חיים ומבנה לבעלי משכנתאות ועסק בייעוץ למיחזור משכנתאות נגד החברות  הנתבעות סטלס בע"מ ונוסחה בע"מ אף הן מאשדוד.

בית הדין דחה את טענותיו העיקריות של התובע וקיבלו את מרבית טענות ההגנה. הוא קבע שהעובד התפטר ולא פוטר, בין היתר כי סמוך להפסקת עבודתו העמיד אולטימטום למעסיקיו לשיפור תנאיו ומשלא נענו לדרישתו עשה הכל כדי שיפטרו אותו ואף ניסה למצוא עבודה אחרת.

בעקבות קביעת בית הדין כי העובד לא פוטר אלא התפטר, בית הדין דחה תביעתו לקבלת פיצויי פיטורין שלא כדין בהיעדר שימוע, הלנת שכר והלנת פיצויי פיטורין.

בא כוחם של הנתבעות עו"ד רונן (רון) פרץ הצליח בחקירה הנגדית לגרום לכך שהעובד יודה כי ידע על תנאי העסקתו ועל שיטת חישוב העמלות ולכן בית הדין דחה גם את טענותיו של העובד להשבת העמלות שנוכו משכרו ולתשלום הפרשי שכר להם טען העובד.

 

בסופו של דבר נפסק כי התובע יקבל פיצוי של כ-28 אלף שקלים בלבד וזאת בגין דמי הודעה מוקדמת חלקיים, הפרשות פנסיוניות, החזר חלק מהוצאות הנסיעה, דמי הבראה ודמי חגים. אך לאור פסיקת בית הדין וקביעתו כי סכום התביעה היה מוגזם בצורה קיצונית, התובע חויב בהוצאות משפט בסך 40 אלף שקלים ולכן בסופו של דבר הוא זה שישלם למעסיקתו כ-12 אלף שקלים

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר