ד"ר דרור רוזבברג. מתוך פייסבוק
ד"ר דרור רוזבברג. מתוך פייסבוק

הותר לפרסום: מנהל אשפוזית "דולפין" באשדוד נעצר

הפסיכיאטר, ד"ר עודד רוזנברג, חשוד כי תמורת תשלום במזומן הוא ניפק מרשמים לתחליפי סם המיועדים לנרקומנים כבדים ואלה הוברחו לאסירים בבתי כלא. את המעשים הוא ביצע על פי החשד בקליניקה הפרטית שלו. מעצרו הוארך עד היום והוא צפוי להישלח למעצר בית. צפו בתיעוד של מכירה כזאת לסוכן של השב"ס

פורסם בתאריך: 24.2.21 15:14

בחודשים האחרונים ניהלו יחידת 'דרור' של שירות בתי הסוהר והיחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרת ישראל, חקירה סמויה שעסקה בחשד לפיו, ד"ר עודד רוזנברג, פסיכיאטר העוסק בטיפול בהתמכרויות, המנהל את אשפוזית דולפין באשדוד, נוהג למכור מרשמים לתרופת מרשם נרקוטית המשמשת כתחליף סם למכורים לסמים.

באשפוזית שברחוב העבודה, אמור ד"ר רוזנברג לסייע לנרקומנים להיגמל מסמים, אלא שעל פי החשד, בקליניקה הפרטית שלו הוא ביצע מעשים הפוכים לגמרי.

במסגרת החקירה שוגרו למרפאה הפרטית של ד"ר רוזנברג, בלשים של יחידת 'דרור' ושוטרים במסווה שהתחזו כמכורים לסמים, ותמורת תשלום במזומן קיבלו מרשם לתחליף הסם.

החקירה נפתחה בעקבות מידע מודיעיני של יחידת 'דרור' בשב"ס, לפיו תחליף סם מסוג "סבוטקס" הוברח לתוך כתלי הכלא לשימוש אסור בקרב אסירים, ונמכר במאות שקלים לכדור. מדובר בתרופת מרשם נרקוטית המשמשת כתחליף סם לנרקומנים המכורים להרואין.

במהלך החקירה עלה חשד כי מקור הסם במרשמים שניתנו על ידי ד"ר רוזנברג, תושב רחובות בן 55. בעקבות זאת הוחלט לשגר לקליניקה שלו, בלשים של יחידת 'דרור' ושוטר במסווה מימ"ר מרכז שהזדהו כמכורים לסמים הזקוקים לתחליף סם. הבלשים והשוטר נשלחו לבצע בדיקת שתן בכדי לוודא שאכן מדובר במכורים לסם הזכאים למרשמים, ולמרות שתוצאות הבדיקה לא העלתה כי הם נרקומנים, הם התקבלו אצל ד"ר רוזנברג.

צפו בתיעוד של מכירת מרשם:

לאחר שיחה קצרה שכללה הסכמה על מחיר המרשם, הועבר תשלום בגובה 250-200 ש"ח במזומן לרופא הפסיכיאטר, ותמורתו הופק המרשם.

ראוי לציין כי מדובר בתחליף סם המחייב לצד נטילתו בטיפול פסיכו-סוציאלי, אך אלה לא בוצעו לבלשי השב"ס ולשוטר שפעלו במסווה.

"להביא לך 200?". מתוך תיעוד מכירת המרשמים. צילום: דוברות שב"ס

"להביא לך 200?". מתוך תיעוד מכירת המרשמים. צילום: דוברות שב"ס

עוד עלה חשד כי הרופא הכניס לפיהם של ה"מכורים" תיאור של תופעות פיזיולוגיות, בכדי להצדיק את מתן המרשם, ובנוסף, עלה חשד כי ניתנו מרשמים לפונים שטענו כי הן נועדו עבור אחרים.

אתמול בבוקר, עם הבשלת החקירה עוכב הרופא לחקירה ונערך חיפוש בקליניקה שלו, וכן עוכבו שני תושבי המרכז (58, 51) המועסקים בקליניקה.

השניים שוחררו לאחר החקירה ואילו ד"ר רוזנברג הובא הבוקר להארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשל"צ.

רוצים להישאר מעודכנים באשדוד? 

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשדוד"

האינסטגרם החדש של "כאן דרום אשדוד"

חדש! "כאן דרום אשדוד" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשדוד" באנדרואיד או באייפון


המשטרה דרשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים. השופט טל ענר כתב בהחלטתו: "החשוד נעצר בסיומה של חקירה סמויה, מסועפת, שנמשכת מזה זמן מה שנעשו בה פעולות רבות לביסוס החשד. טרם הפיכתה לגלויה במעצרו של החשוד ולמעשה נראה שהחקירה נמצאת לקראת סיום וחומר הראיות מגובש ביותר… באשר לעילות המעצר, קיים חשש לסיכון שלום הציבור הנובע ממעשיו של החשוד לאורך זמן ממושך ובצורה שיטתית ומאורגנת כאמור, וקיים גם חשש מסוים לשיבוש הליכי חקירה". מעצרו הוארך הבוקר עד לשעות הלילה ולאחר מכן הוא יועבר למעצר בית.

השופט אף דחה את הבקשה למנוע את פרסום שמו של החשוד.

סנגורו של החשוד, עו"ד איציק שדה, המייצג אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "מדובר ברופא חשוד ללא עבר פלילי, שנעצר בחשד שמכר מרשמים לתחליפי סם. למרות בקשת היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בחמישה ימים, בית המשפט קיבל את בקשתנו והורה על שחרורו בתנאים מגבילים. החשוד משתף פעולה ומסר גירסה למשטרה".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

13 תגובות
 1. ד"ר סרג'יו מרצ'בסקי

  זה סערה בכוס מיים, המשטרה נכנסת לדברים שבכלל לא מבינה בהם שום דבר. ד"ר רוזנברג בעל מרפאה שעובדת ברשיון ובפקוח של משרד הבריאות שנים רבות. מתן התרופות שהוא נותן זה דבר טוב, זה הלצת חיים וצריך לתת את התרופה כמה שיותר לאנשים שזקוקים לה. אם נותנים בטעות מרשם מיותר זה לא שקול כנגד הנזק שעלול להיגרם מאי מתן טיפול . זאת תרופה שכמעט ואין לה תופעות לוואי והיא יכולה בקלות לשקם "נרקומן". התרופה ניתנת בכל העולם בחופשיות, כולל במדינות כמו צרפת שרופא משפחה רושם אותה. ד"ר רוזנבגר עושה עבודת קודש ואם הוא טעה במשהו זה רחוק מלהיות בעיה. סתם מלכלכים והורסים דבר טוב שקיים. השירות הציבורי לא נותן מענה בכלל לבעיה כזאת וד"ר רוזנברג ומרפאות אחרות דומות עושות שירות גדול למדינה. הקטע של הטיפול הפסיכוסוציאלי זה שטויות. אין סוף מחקרים מראים שהוא לא תורם כמעט כלום וצריך לתת למי שצריך ולא כתנאי למתן התרופות. משרד הבריאות לא מעדכן את התווית התרופה כי הם בכלל לא עובדים, לא בגלל שד"ר רוזנברג עושה משהו לא טוב. מציע שתעשו כתבה לעומק על טיפול בתרופת הבופרנורפין ותבקשו סליחה מההכפשה של שמו שלו. הסיכוי שיצא מחקירה זאת משהו הוא אפסי.

 2. דר סרגיו מרצבסקי

  צפיתי בקטע וידאו. אתם מסלפים את המציאות לחלוטין. אותו מדריך מקבל מידע כוזב מהשוטר שהשוטר קונה את התרופה ברחוב ומסביר לו שאדיף טיפול רפואי חוקי. זאת התערבות מעולה שאתם מציגים כפשע. מדובר על תרופה לא על סם מסוכן. תתביישו לכם מה יעשו עכשיו המטופלים שלו ששנים מטופלים אצלו?

 3. יריין

  ומה עלינו לעשות מאות מטופלים. מהייכן נביא מחר מרשם. באמת תחשבו על זה ותדאגו מהר לעניין מחר מה נקנה סמים מהרחובות כתחליף. מאיפה נביא מחר מרשם. מאות מתופלים בפחד?

 4. בוב

  צודק המשטרה לא מבינה איזה נזק הם עשו להרבה מאוד מטופלים דשנים מטופלים אצלו ונתן להם חיים חדשים נורמטיביים לפחות שיקבלו אחריות ויתנו לרופא אחר או לעודד לתת מרשמים למטופלים ששנים מטופלים בלי התרופה אתם הורסים חיים של הרבה מאוד אנשים,שחיים עובדים באופן נורמטיבי זה נזק הרבה יותר גרוע …. להחזיר אנשיםלמעגל הסמים מקווה שהמשטרה תדעלקחת אחריות ולתת לו לתת מרשמים למטופלים ששנים אצו עד שיעבור מרפאה נב חוסר אחריות מצד המשטרה המדינה בושה עוד בזמן הקרונה …..

 5. מטופל של ד"ר רוזנברג

  חבל שהרסתם לרופא כל כך טוב את השם שלו…הוא סך בכל עזר למכורים…לא רק כדורי סבוטקס נכנסים לבתי סוהר אלא גם סמים מסוג הרואין וקוקאין אז התלבשתם דוקא על רופא שמציל נפשות בגלל מקרה או שניים??? מה איתנו שאר המטופלים? כנראה שלמשטרה לא נשאר במה להתעסק. ביזיון אחד גדול!!!!!

 6. מטופל

  כנראה שהמשטרה רוצה מאות נרקומנים שנגמלו אצל עודד זה עדיף מאות נרקומנים שחוזרים לסמים ומה שמביא התמכרות כנראה שהמשטרה מעדיפה שמאות מטופלים יפלו עדיין שיכלו להגיד שהם נלחמים בסמים תלחמו הבוחרים תתביישו לכם לא חשבתם לתת מענה לכול המטופלים של שנים וכל זה שהוא רצה לעזור לשוטר ועוד הוריד לו מחיר עדיין שיכול לעמוד בתשלום כול חודש משטרה תמיד עושה מה שקל אבל הסוחרים בלוד הם מפחדים מהם הגיע הזמן שיסגרן תמשטרה ויםתחו מחדש עים אנשים מקוצועים נב תודה שבחרתם מאות אנשים ןסם עכשוו תוכלו לתפוס אנשים חולים כי רק עליהם אתם יכולים נב סמים הרבה יותר גרועים נכנסים יום יום להתחיל הסוהר את זה אתם לא מסוגלים לעצור אבל כדור שעוזר להגמל תמיד בריתם טובים חלשים בושה של המשטרה עוד במצב המדינה כנראה רוצים דרגות מאנשים חולים .

 7. מטופלת של ד״ר

  המישטרה בוחרת לעצמה קיצורי דרך בימקום שיתפסו עברניים אמיתיים שעושים עבירות סמים וסחר אבל יותר כל להם כמו תמיד לארוס חיים של בן אדם סתם עכשיו אלפי מכורים יקלעו לבעייה

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רופא שבאמת דואג למטופליו שזקוקים לו ולמשטרה עדיף שהחולים יסתובבו ברחוב כמטופל מאיין עכשיו ימשיך טיפול תרופתי מה שנשאר לעשות זה לחזור לחרא שהשוטרים יבדקו את עצמם מי מעביר ולאן בושה

 9. מטופל

  רופא שבאמת דואג למטופליו שזקוקים לו ולמשטרה עדיף שהחולים יסתובבו ברחוב כמטופל מאיין עכשיו ימשיך טיפול תרופתי מה שנשאר לעשות זה לחזור לחרא שהשוטרים יבדקו את עצמם מי מעביר ולאן בושה

 10. :)

  המשטרה עלתה רק על קצה הקרחון מהקומבינות שהוא עושה מהצד. מקווה שגם השאר יתגלה

 11. מייקל

  כאחד שטופל ע"י ד"ר רוזנברג. רוצה לומר שמדובר באדם טוב ובטח לא רודף בצע.. במו עיני ראיתי נרקומנים שבאו עם חוסר כסף או בכלל לא. והדר פשוט ריחם ונתן מרשם.. לדעתי המשטרה פשוט הפילו אותו בפח.

 12. אנונימית

  עבדתי אצל דר רוזנברג בתוך עוס
  הוא זכור לי כאדם ישר, רגיש ומלא אור וניתנה.
  האדם הזה ככ רחוק מלרצות כסף וגשמיות.
  בטוחה בלב שלם שאם היה כשל זה נעשה בתום לב.
  רופא נהדר שממש מציל נפשות. חבל.

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר