פרופ׳ ארי שמיס, מנכ״ל אסותא, פרופ׳ שוקי שמר, יו״ר אסותא, ד״ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד, רן סער, מנכ״ל מכבי, פרופ׳ משה רווח, יו״ר מכבי, ד״ר דודו דגן, מנכ״ל בית החולים, פרופ׳ חיים ביטרמן, מנהל בית החולים, איה גבאי בלניקוב, ראש אגף הסיעוד

אסותא אשדוד במספרים השנה

בבית החולים אסותא באשדוד נערך טקס הרמת כוסית לראש השנה והוקרה לעובדים מצטיינים וגם שנה במספרים בבית החולים

פורסם בתאריך: 5.9.18 21:06

     

סגל בית החולים אסותא אשדוד התכנס אתמול (שני) להרמת כוסית לשנה החדשה, שנת תשע"ט. מלבד שנה חדשה, קיבלו עובדים מצטיינים אות הוקרה לשנת תשע"ח.

ראש השנה באסותא

את האירוע פתחה שרת הקליטה והעלייה, סופה לנדוור שהבטיחה להמשיך ולתמוך בבית החולים ולהיאבק למען הגדלת מספר המיטות והמחלקות הפנימיות. "היום אנו מרימים כוסית לכבוד השנה החדשה בבית החולים. זו חוויה מרגשת לחגוג במקום שנולד לאחר מאבק ממושך ולשמחתם של מאות אלפי התושבים של אשדוד וסביבתה. אנחנו אומרים היום, לא נעצור, צריך עוד מחלקות, עוד מיטות. בעבר חלמנו על 300 מיטות, היום צריך להגדיל. מבטיחה להיות שליחה נאמנה בממשלת ישראל ובכנסת ישראל, כדי שנהיה גאים בבית החולים בעיר אשדוד. מאחלת לכולנו שנת בריאות, שגשוג ובטחון. תודה על כל מה שעשיתם, תודה שיש לנו בית חולים ואני בטוחה שאסותא תעמוד בציפיות וצוותה ימלא את תפקידו בצורה מיטבית".
מנכ"ל מכבי שרותי בריאות, רן סער, ציין את אסותא אשדוד כמרכז מצוינות, "אסותא ומכבי הקימו על הדיונות של אשדוד בית חולים לתפארת אסותא, מכבי, העיר אשדוד ומדינת ישראל. לא קל להקים בארצנו היקרה בית חולים מהמסד עד הטפחות, לא קל להקים בית חולים יש מאין וכהרף עין להפכו למרכז מצוינות. כן, בית החולים הזה עדיין ינוקא, תנו לו זמן הוא יהפוך לדוגמה ומופת לשירות מעולה, למרכז רפואי מצוין איכותי מקצועי שרואה את האדם במרכז, שמכבד את כל מי שנכנס בשעריו ומסתכל לו בעיניים. עוד הוסיף סער לגבי המצוקה התקציבית בו נתונים כל בתי החולים, "לא סוד הוא שכל בתי החולים במדינת ישראל במצוקה כלכלית והסיבה העיקרית הינה עדיין השיטה של תמחור התקצוב מערכת הבריאות".

בהמשך, ביקש לברך ולהודות ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי מטעם תושבי אשדוד, "כל שנה עד עכשיו הבאתי את ברכת התושבים על סמך ההבטחה, היום אני מביא לכם את ברכת התושבים ותודתם על סמך התוצאה, ואנחנו רואים את התוצאה בעיניים והתוצאה מדהימה. בכל מובן, בכל דרך שאפשר לחשוב עליה בעולם של הרפואה במדינת ישראל ביופי, בחזות של המקום, בשירות, ברמה המקצועית, בהצלת חיים, ובכלל בהשפעה על הבריאות של תושבי אשדוד בטווח הקצר ובטווח הארוך, ועל כך תודה לכם על כל העוסקים במלאכה". ראש העיר הדגיש כי הוא מאמין שבית החולים יכפיל את גודלו, "אנחנו מודעים לאתגרים שניצבים בפנינו, אנחנו ביחד בכל דרך שאנחנו הולכים, אין לי ספק בכלל שלא תיפול שערה אחת משערו ראשו של בית החולים על כל מרכיביו. לקח שנים למדינה להבין שאשדוד צריכה בית חולים, באמצעות המשבר הזה ייקח לה הרבה פחות שנים, אולי מספר חודשים להבין שהגודל של בית החולים לא מספיק לעיר הזו. 300 מיטות לא מספיקות לנו, חייבים להכפיל את מספר המיטות וכבר הגשנו בקשה ולהערכתי, אנחנו נצליח במשימה הזו בשנה הקרובה. ניתן לעיר הזו את מה שמגיע לה. תמשיכו לעשות את השליחות הקדושה של הצלת חיי האדם. שנה טובה ומבורכת".
מיד לאחריו בירך מנהל בית החולים, פרופ' חיים ביטרמן את עובדי בית החולים והודה להם על העבודה הנפלאה שכל אחת ואחד עושה בתחומו למען קידום בית החולים והוסיף, "אנחנו נערכים לקראת עתיד של פיתוח, בניית מרכזי מצוינות נוספים ושל התרחבות בית החולים. שמעתם פה הבטחה מכל הרלוונטיים שזה יקרה ואני שוב מרגיש בהתרגשות המקצועית שזכינו בה לפני שנה ושנתיים. אני מאחל לכולכם בהצלחה ושכל התוכניות שאנחנו רוקמים ביחד יתממשו".

מנכ"ל בית החולים, ד"ר דודו דגן, ציין את התהליכים והתחומים הרבים שקידם בית החולים בכדי לספק לתושבי אשדוד רפואה מובילה ומתקדמת. עוד הוא הדגיש את תרומתם של עובדים בית החולים להקמת בית חולים עם לב ונשמה, "תודה לכם העובדים היקרים שלנו, שבחרתם במקצוע היפה ביותר – לטפל באנשים אחרים, בסובלנות ובמקצועיות, בחיוך ובשמחה. בחרתם להיות מצוינים בעשייתכם ועל כך אני גאה". בפרוס השנה החדשה, שנת תשע"ט, אני מאחל לכם ולבני משפחותיכם שנה טובה, שנת בריאות, אושר שגשוג ופריחה ומברך את כולנו שנמשיך, בשנה הבאה עלינו לטובה, להאיר פנינו לבא בשערינו, לטעת תקווה, מזור ואהבה".

לסיום ולסיכום סיפר יו"ר אסותא, פרופ' שוקי שמר על כך שאתמול התבשר בית החולים, כי נבחר למקום שני בתחרות בארה"ב למבנים ציבוריים מכל העולם. בהזדמנות זו הודה גם למנכ"לית היוצאת, רחל שמואלי על עמלה במהלך 5 השנים האחרונות. עוד ציין פרופ' שמר את חשיבות בית החולים בעיר אשדוד, "אדוני ראש העיר, מספר תושבי אשדוד, שחייהם ניצלו בשל העובדה שהמצאות בית החולים היא בתוך העיר אשדוד הוא רב מאוד, ועל כך קבל ברכות. לאחר שנים רבות של קמפיין שנעשה לטובת בית החולים ולבסוף על פי חוק ממשלתי, חוק הקמת בית החולים אשדוד, הוקם בית חולים חזק ומקצועי. 300 המיטות חייבו אותנו לחזק אותו בבעלי מקצוע רבים, מעבר לגודלו ואנו נמשיך יחד עם ממשלת ישראל, יחד עם ראש העיר, יחד עם השרה סופה לנדוור ויחד עם האזרחים תושבי אשדוד, להילחם על הכפלת מספר המיטות בבית החולים. בנוסף, פנה פרופ' שמר לעובדי בית החולים ואמר "בית החולים עדיין בהקמה, אבל אין לנו הנחות. לחולה שנכנס לבית החולים, באותו היום, כל עולמו, כל בריאותו ניתנת בידכם, במאור הפנים בקבלה, בחדר המיון, בדימות ובמחלקות. עלינו להיות מקצועיים ומקצוענים. אנחנו עדיין לא מושלמים אבל יחד נחתור לשלמות ונמשיך בדרך של שליחות, חמלה, אמפתיה ושמירת כבוד האדם ופרטיותו. באסותא באשדוד לא ישכנו חולים בפרוזדורים". לסיום, הקריא פרופ' שמר מכתב תודה מיולדת שהגיעה במיוחד לאשדוד מת"א. היולדת הודתה ושיבחה את היחס האישי והמקצועי בכל מפגש שלה עם צוות האחיות והרופאים. במכתב היא חזרה שוב ושוב על צמד המילים היחס המדהים.
בחלקו השני של הטקס, ראש אגף משאבי אנוש, תבור אנושי זימן לבמה 17 עובדים מצטיינים משלל הסקטורים השונים. העובדים, שלא ידעו על זכייתם, התרגשו מאוד לראות את משפחתם בקהל. זו שנה ראשונה בו מתקיים טקס עובדים מצטיינים ומעתה תשמר מסורת זו.

 

 

מעט מספרים מהשנה החולפת:
בוצעו כ -7600 ניתוחים (1.9.17-31.8.18)
ביקרו כ -65,000 איש במיונים השונים ( 7.11.17-31.8.18)
בוצעו כ-50,000 פעולות דימות (פט סיטי, Mri, Ct ועוד)
נולדו כ-4400 תינוקות מתוכם 59 זוגות תאומים 16.10.17-31.8.18)

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר