רואה חשיבות גדולה במתקן מטהר האוויר. ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי. צילום: עיריית אשדוד
רואה חשיבות גדולה במתקן מטהר האוויר. ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי. צילום: עיריית אשדוד

ראש העיר לסרי: ״המוקד שנמצא בסיכון המשמעותי ביותר- מערכת החינוך״

בישיבת מטה הקורונה שהתקיימה אתמול, ד״ר לסרי ציין כי במצב המגבלות הנוכחי, המוקד המסוכן ביותר הוא מערכת החינוך. בשל כך, מטה הקורונה העלה רעיונות ופתרונות למניעת התפשטות מחודשת של הנגיף בעיר

פורסם בתאריך: 26.10.20 12:48

     

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי בישיבת מטה הקורונה העירוני שהתקיימה אתמול:

״העיר אשדוד מוגדרת כעיר ירוקה, ומדי יום אנחנו רואים ירידה נוספת ברמת התחלואה בעיר. אך עם זאת, קיימת ההבנה שהנתונים יכולים להשתנות באופן מהיר במידה והכללים לא יישמרו. המוקד שנמצא בסיכון המשמעותי ביותר במצב המגבלות כעת, הוא מערכת החינוך. לכן, עלינו לרכז שם מאמץ במניעת התפשטות הנגיף. לעיתים קרובות ילדים אינם מפתחים תסמינים ולכן הקפדה על הנחיות בבית, במעון, בגן הילדים ובבית הספר הינה קריטית. לכן, נקטנו בפעולות של הפעלת הגנים רק 5 ימים בשבוע, מניעת כניסה של גורמי חוץ, ובדיקות קורונה לצוות פעם בשבוע״.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
נקודות עיקריות שעלו במהלך הישיבה:

1. ניסיון שילוב טכנולוגיות לאיתור מהיר של נקודות חמות במוסדות חינוך.

– רבע מחולי הקורונה באשדוד הם בגילאי 0-18 ולכן מערכת החינוך מהווה מוקד מרכזי בהדבקות, ולכן עלינו לפעול ולהשקיע מאמצים נוספים במטרה לשמור ככל שניתן על היותנו עיר ירוקה.

– הרושם הכללי הוא שישנה היענות גבוהה מאוד בקרב עובדי מערכת החינוך, שהגיעו להיבדק במתחמים שפתחנו במהלך השבוע שעבר ובסופ"ש האחרון. ישנה חשיבות גבוהה מצד עובדי מערכת החינוך להיבדק, גם אם הם מרגישים טוב וללא תסמינים.

– ראש העיר הנחה לבדוק רכישת מכשירים לבדיקת קורונה מהירה שיהיו בשימוש מערכת החינוך. מלבד זאת, חייב להתקיים שיתוף פעולה יומיומי עם ההורים שיבדקו את ילדיהם.

– במטרה למנוע את התפשטות המגפה, עיריית אשדוד מובילה בשימוש בטכנולוגיות חדשניות, וכפועל יוצא, בקרוב ייעשה שימוש בפיתוח של חברה נוספת (תרמוגארד), המסייע באיתור מקומות התפשטות באמצעות מדידת חום פשוטה שתתבצע בכל מוסד חינוכי באשדוד. נתוני מדידות החום מ-250 כיתות ג׳ ברחבי העיר, יועברו למערכת החברה, ובאמצעות שילוב של בינה מלאכותית והצלבת נתונים, ניתן לחזות בדיוק היכן ישנה עלייה ברמת התחלואה.

– כמו כן, מושקעים מאמצים רבים ומתבצעות בדיקות אל מול מערכות נוספות, במטרה לסייע לעיריית אשדוד באיתור נדבקים ובקטיעת שרשראות הדבקה.

2. חיזוק עבודת המשל"ט- מרכז שליטה ובקרה.

– מרכז השליטה (משל"ט) המתקדם של עיריית אשדוד מבצע החל מחודש אפריל חקירות אפידמיולוגיות לתושבי העיר שחלו בנגיף הקורונה. הודות למיומנות הצוותים ולמידע הרב המופק על מקומות בהם הנגיף עלול להתפשט בעיר, צוות המשל"ט יעביר נתונים אודות מקומות התפשטות לגורמי העירייה שירכזו מאמץ במטרה לקטוע באופן מיידי שרשראות הדבקה אפשריות באמצעות ביצוע בדיקה מהירה לכלל התושבים הנמצאים באזור ההתפשטות.

3. אכיפה – הגברת האכיפה.

כמו כן, הנחה ראש העיר על הגברת מאמצי האכיפה בכל רחבי העיר, במטרה למנוע הפרת הנחיות העלולות לגרום לעלייה בתחלואה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר