אומנויות לחימה באשדוד. צילום: shutterstock, צלם: Satyrenko
אומנויות לחימה באשדוד. צילום: shutterstock, צלם: Satyrenko

אמנויות לחימה באשדוד: אמני הלחימה שכדאי להכיר

רוצים לשפר את החוסן הגופני והנפשי שלכם ולדעת כיצד להתמודד עם עימותים פוטנציאליים שיכולים להתפתח ברחוב? הגעתם לכתבה הנכונה. אז הגיע הזמן למנוע מהפחד לנהל אותנו ולהירשם ללימודים אצל אחד מאמני הלחימה המומלצים שקיבצנו עבורכם ברשימה הבאה

פורסם בתאריך: 21.7.19 12:39

Krav Maga Specialist – עידן כהן

בית ספר מוביל לאומניות לחימה המתמחה במצבים מסכני חיים, קרבות רחוב והגנה מפני תקיפות ואירועים קיצוניים. המקום מציע תכנית לימוד ייחודית המכסה מגוון של אירועים ומכשירה את התלמידים להתמודדות מוצלחת עם סכנה ותפקוד אופטימלי תחת לחץ.

צוות המקום

מייסד ומנהל המקום, עידן כהן, המציג רקורד של 26 שנים בתחום ההגנה עצמית, ורקע עשיר מענפים שונים כמו אגרוף תאילנדי, קרטה וקרב מגע, הוביל את נבחרתו בצה"ל לזכייה באליפות קרב מגע במשך 6 שנים ברציפות. הוא משלב נסיון צבאי עשיר בהגנה נגד לוחמה בטרור, יחד עם תארים בחינוך גופני כדי להרכיב תכניות לימוד מקיפות שמכינות את תלמידיו להתמודדות עם מצבים אמיתיים. נוסף על עידן, המקום מחזיק בצוות מדריכים בכיר. הצוות עובר הכשרה קבועה ע"י עידן, ומקבל הסמכה להעביר שיעורים במגוון יחידות הלימוד שיצר עידן.

רקע עשיר בענפי לוחמה שונים. צילום: ירדן גוטמן

רקע עשיר בענפי לוחמה שונים. צילום: ירדן גוטמן

מה מיוחד בשיטה?

ב–Krav Maga Specialist לומדים לפרק מצבים מסוכנים ולייצר פתרונות יצירתיים המושתתים על ידע בפיזיולוגיה, ביומכניקה ואנטומיה. מייסד השיטה מוסיף ומסביר: "אני מתייחס לקרב מגע כמו תואר אקדמי בעל נושאים שונים המרכיבים את יחידות הלימוד. נושא המטפל בנשקים, נושא אחר בחניקות ונושא נוסף בהתמודדות מול מספר יריבים. התלמידים לומדים לנתח מצבים ולייצר יתרונות אנטומים המגיעים מתוך הבנה עמוקה של מה מתרחש לנו בגוף בכל מצב. תכני הלימוד השונים נועדו כולם להפוך את התלמיד ללוחם האולטימטיבי."

איך נראים השיעורים?

השיעורים מחולקים לקבוצות גילים ורמות שונות החל מילדים בגיל 4 ועד למבוגרים ויחידים המעוניינים להתחרות ולהתמקצע בתחום. כל השיעורים מתנהלים באווירה מזמינה של קהילה תומכת המחזיקה בערכים של עזרה הדדית ושיפור התלמידים החדשים. אז למי שמגיע חסר נסיון עידן מוסיף: "אנחנו כאן בשביל לעזור וללמד. במשך חודש-חודשיים אני מפשט את הדברים בעזרת תרגילים מותאמים אישית עד שהתלמיד או התלמידה מיישרים קו עם הקבוצה. בדרך כלל, ניתן להגיע בחצי שנה להבנה טובה של קרב מגע. לאחר מכן, לוקח עד שנתיים להגיע לשליטה מקצועית ולבחירה האם התלמיד מעוניין להעמיק ואפילו להתחרות."

אפשר גם להתחרות. בתמונה: מלך ההר. צילום: ירדן גוטמן

אפשר גם להתחרות. בתמונה: מלך ההר. צילום: ירדן גוטמן

למה קרב מגע?

"קרב מגע זה ענף הספורט בעל המשמעות היישומית הרבה ביותר בחיינו. אתה לומד דברים שיכולים להציל אותך יום אחד. לכן, קרב מגע צריך להוות חלק מרכזי מלימודי החובה של כל אדם. מישהו ללא ידע בהגנה עצמית ימצא את עצמו חסר אונים וחסר שליטה ברגעים שעלולים לקרות לכולנו. בנוסף, בארץ שלנו, זה הכרחי להיות מסוגל להתמודד בהצלחה נגד תקיפות סכין ומצבי טרור. הבית ספר שלנו משמש כמו מעבדה: אנחנו חוקרים את התגובות של אנשים ובודקים ביחד מתי טכניקות עבדו ומהן הדרכים האפקטיביות ביותר. התלמידים נוהגים להביא מקרי חיים אמיתיים אותם אנו מנתחים יחדיו תוך כדי שאני מסביר איך יוצאים מכל מצב בצורה בטוחה ושליטה מרבית. תמיד יש מה לחדש וללמוד – מעל הכול, קרב מגע מעצים ועוזר לתלמידים לגדול בביטחון, בחיוניות ובשמחת חיים." 

Krav Maga specialist. לוגו בעריכת: ירדן גוטמן

Krav Maga specialist. לוגו בעריכת: ירדן גוטמן

מה עוד?

כחלק מתרומה לקהילה, ב – Krav Maga Specialist מעבירים סדנאות בבתי חולים ובתי ספר בנושאים של אורח חיים בריא והגנה עצמית. הצוות עובד בשיתוף פעולה ייחודי עם מחלקה של חולי סרטן, למען אישוש וחיזוק המערכת החיסונית של הילדים.

למעבר לפייסבוק
למעבר לאתר

מייל: [email protected]
טלפון: 052-5943323

סניף ראשון לציון: שדרות בן גוריון 42-א'.

סניף באשדוד: מתנ"ס דיונה קק"ל 90.

סניף באר יעקב: רחוב שוהם 16.

סניף קדרון: רחוב האגס.

סניף בית אלעזרי: רחוב הגפן.

סניף גבעת ברנר: רחוב פינת חי.


אמן הלחימה מוטי פנסו – הגנה פרקטית לכל סיטואציה באשר היא

לפעמים החיים מאמתים אותנו עם סיטואציות לא פשוטות. לכן חשוב שנלמד כיצד להתמודד איתם בדרך הטובה ביותר, על מנת שנוכל לשמור על ביטחוננו ושלומנו האישי. במקרה של קטטה, בה מעורבת אלימות פיזית, ניתן ללמוד מראש כיצד להתמודד עם מגוון רחב של תרחישים מבוססי מציאות, תוך חשיבה מעמיקה על כלל הפקטורים המעורבים בהן.

אמן הלחימה מוטי פנסו הוא אחד מהבודדים בארץ שעוסקים בווינג צ'ון קונג פו. מדובר באמנות לחימה ייחודית המתמחה בטכניקות הגנה פרקטיות ומהירות, אשר יכולות לשמש אותנו לכל סיטואציה אלימה באשר היא. על מנת לתת מענה אמיתי למנעד רחב של מצבים, הווינג צ'ון קונג פו משלב בתוכו טכניקות הגנה והתקפה מיוחדות, המבוצעות בו זמנית ואשר גורמות לתוקף להבין שעשה טעות…

שיטת הלחימה הייחודית ווינג צ'ון קונג פו גם בישראל. צילום: מוטי פנסו

שיטת הלחימה הייחודית ווינג צ'ון קונג פו גם בישראל. צילום: מוטי פנסו

המסע של מוטי פנסו בעולם אומנויות הלחימה התחיל כבר בגיל 14. הוא מפרט: "התמקדתי בעיקר בקרטה ובשיטות אחרות של קונג פו, וכאשר נחשפתי לאמנות הלחימה הסינית ווינג צ'ון קונג פו הבנתי מיד שזהו התחום בשבילי. נוכחתי לדעת שמדובר בשיטת הלחימה היעילה ביותר להתמודדות עם יריבים חזקים ומאיימים ברחוב. ממש מדע של לחימה".

מוטי פנסו שאף להיות אמן לחימה מוביל בתחום הווינג צ'ון קונג פו ולכן חקר את הנושא במשך שנים רבות. כאשר הרגיש שצבר מספיק ידע, הוא החליט לצאת למסע חוצה גבולות בכדי ללמוד מהטובים ביותר. "טסתי עד לסין על מנת לפגוש את גרנד מאסטר לו מאן קאם. לו הוא אחיינו ומתלמידיו הראשונים של ייפ מאן, אמן הלחימה האגדי שלימד גם את ברוס לי. הפכתי לתלמידו ולנציגו הבלעדי בישראל. בהשראתו של לו, אני מלמד כיום את תלמידיי בצורה המסורתית, מתוך נאמנות וכבוד לשושלת ייפ מאן", פנסו מספר.

מוטי פנסו והמאסטר. צילום: מוטי פנסו

מוטי פנסו והמאסטר. צילום: מוטי פנסו

בניגוד לאומנויות ספורט זירה שכולנו מכירים, הווינג צ'ון קונג פו אינו קובע כללי יסוד מובהקים עבור המשתתפים. פנסו מסביר: "כאשר נקלעים לסיטואציות אלימות לא ניתן לצפות שהמשתתפים בהן יצייתו למגבלות ולחוקים מוגדרים מראש. לכן, אני כמורה ווינג צ'ון קונג פו שואף לחקור באופן מעמיק את הכיוונים השונים אליהן יכול להתפתח עימות אמיתי. מאוד חשוב להבין שרוב אומנויות הלחימה הספורטיביות אינן מציעות לרוב פתרונות עבור אירוע אלים ברחוב, זאת לעומת הווינג צ'ון שנוצר ונועד בדיוק לשם כך".

אחד מהפקטורים שפנסו לוקח בחשבון בעבודתו היא מהירות התגובה של המותקף. הוא מסביר: "הזמן הממוצע שלוקח לעימות אלים להתפתח ולהסתיים ברחוב הוא 8-15 שניות. לכן חשוב מאוד לדעת כיצד להגיב בצורה יעילה וממה להימנע. במסגרת תהליך הלמידה, אנו מתרגלים טכניקות ומיומנויות קרב אשר עומדות במבחן המציאות מזה מאות שנים. כמובן שאנו עושים זאת בתנאי מעבדה מבוקרים".

אמנות הלחימה ווינג צ'ון קונג פו מתאימה לכל קבוצת גיל- החל מילדים ועד למבוגרים. פנסו מפרט: "אני מעניק כלים יעילים ופשוטים ללמידת הגנה עצמית, אשר כל אחד יכול לממש אם רק יתרגל אותם מספיק. למעשה, תנאי הסף היחידים ללמידת התחום הם כוח רצון ומוטיבציה. כמו כן, הווינג צ'ון קונג פו תורם לחיזוק הביטחון העצמי, שכן ברגע שצברת מספיק מיומנויות הגנה, הפחד כבר לא מנהל אותך, אתה מסוגל לנתח את האירוע בצורה שקולה והגיונית ואף מצליח להגיב באופן מדוד".

רוצים גם אחת כזו על הקיר? צילום: מוטי פנסו

רוצים גם אחת כזו על הקיר? צילום: מוטי פנסו

אמן הלחימה מוטי פנסו

טלפון: 050-3148979

קישור לאתר

קישור לפייסבוק

קישור למאמר דעה של מוטי פנסו


מדור לדור: אימון ק.מ.י באשקלון והסביבה

סיפורם המופלא של המאמנים חיים טריווקס ואלכס דיאצ'נקו הוא הוכחה ניצחת לכוחה של התמדה, חריצות ואחריות אישית. הכירו את צמד המקצוענים שמביאים את בשורת קרב מגן ישראלי לאזור הדרום.

חשבתם שקרב מגע הוא נחלתם של גברים צעירים בלבד? שרק מי שהשכיל בילדותו לרכוש את רזי שיטת ק.מ.י (קרב מגן ישראלי) יכול להגן על עצמו בצורה אפקטיבית כנגד הסכנות ברחוב? תשכחו מכל מה שחשבתם. צמד המאמנים המוסמכים מטעם המכללה האקדמית בוינגייט, חיים טריווקס ואלכס דיאצ'נקו מוכיחים אחרת.

בכדי להבין את הבשורה שמביאה עימה ק.מ.י – שיטת לחימה ישראלית, שמטרתה הגנה עצמית והתמודדות בקרב פנים אל פנים. ראשית יש להכיר את סיפורו של חיים טריווקס, מאמן מוסמך מטעם המכללה האקדמית בוינגייט בקורסים להגנה עצמית מטעם ק.מ.י. וסמינר הקיבוצים, מפעיל בתנועה לגיל הרך, עוסק ביוגה ומתמחה בשיאצו.

תשכחו מכל מה שידעתם על קרב מגן ישראלי. צילום: מאמנת ק.מ.י

תשכחו מכל מה שידעתם על קרב מגן ישראלי. צילום: מאמנת ק.מ.י

בתחילת דרכו עסק טריווקס (58) בתקשורת וכהנדסאי תעשיה וניהול אך היכרות עם אלי אביקזר ז"ל, מייסד שיטת ק.מ.י ואבי אביסידון, דן 10, המכהן כיום כיו"ר העמותה הובילה אותו לשינוי מהותי בחייו. טריווקס שהחל את דרכו המקצועית באוגוסט 1997 החל מטפס בדרגות, רוכש קורסים והשתלמויות נוספות. כאשר אביקזר ז"ל חלה החליף אותו חיים בק.מ.י. מרכז שפירא בדרום. בימים אלו הוא מנהל את סניפי ק.מ.י ברחובות ובראשון לציון.

לפני תריסר שנים נפגשו דרכם של הצמד שעתיד לעורר בכם השראה. במסגרת תפקידו כמאמן בכיר בכפר וורבורג והסביבה פגש חיים טריווקס את אלכס דיאצ'נקו (23), אז ילד צעיר כבן 11 משכונת 'עתיקות' באשקלון שהגיע יחד עם אחיו ללמוד את שיטת ק.מ.י במטרה לקבל את הכלים להגנה עצמית אפקטיבית מול שלל איומים.

לאחר שנים של התמדה, נחישות וכוח רצון להגיע לאימונים למרות פערי המרחק, הפך דיאצ'נקו למדריך קרב מגע אזרחי וצה"לי שמצעיד היום בגאון את סניף ק.מ.י באשקלון וממשיך להתאמן על בסיס שבועי בהדרכת טריווקס.

צמד המאמנים מעוררי ההשראה. צילום: מאמנת ק.מ.י

צמד המאמנים מעוררי ההשראה. צילום: מאמנת ק.מ.י

מהו סוד ההצלחה של "הזוגיות" שלכם שהפכה עם השנים למזוהה עם המוטו "יגעת – ומצאת – תאמין"?

"התמיכה שלנו אחד בשני, כמדריכים ולוחמים יחד. זה התעלות מעל האגו. כבר מגיל צעיר כאשר זיהיתי את המוטיבציה של אלכס ללמוד ולהצליח החלטתי שאני שם בשבילו" מסביר חיים טריווקס ומוסיף "לאורך כל השנים עודדתי אותו להצליח ולרכוש מיומנויות נוספות אך הקפדתי לנתב את דרכו תוך מיקוד בייחודיות של ק.מ.י. זו הסיבה שהגעתי ממרחקים, לעיתים גם בימי שישי העמוסים, ללמד את אלכס הצעיר את השיטה.

אלכס מצדו הפגין נחישות ודבקות במטרה תוך נאמנות ורצון ללמוד. עם השנים הוא השתכלל ורכש עוד ועוד ידע עד שהפך למדריך השיטה בעצמו. אני מוצא את עצמי לומד ממנו המון ממש כמו המוטו שלי "ברגע שאני אפסיק ללמוד – אני אפסיק ללמד".

מהי שיטת ק.מ.י?

"זוהי שיטת לחימה ישראלית, שמטרתה הגנה עצמית והתמודדות בקרב פנים אל פנים. השיטה פותחה מתוך קרב המגע ויוסדה ע"י אלי אביקזר בשנת 1989. בשנת 2004, לאחר פטירתו המצערת של אביקזר נבחר אבי אביסידון לראש השיטה וליו"ר עמותת ק.מ.י.

שיטת ק.מ.י. מבוססת על התנועות הטבעיות של גוף האדם ומצטיינת בפשטותה, במהירותה וביעילותה.

התרגילים פותחו על בסיס עקרון הפשטות –  תנועה טבעית הינה תנועה מהירה שמפיקה עוצמה. השימוש בתנועה בסיסית ולא מסורבלת מהווה מינימום תנועת הגנה נגד מקסימום תנועת התקפה ומאפשרת לכל אדם יכולת הגנה עצמית והימום התוקף".

תנועה טבעית ומהירה שמפיקה עוצמה. צילום: מאמנת ק.מ.י

תנועה טבעית ומהירה שמפיקה עוצמה. צילום: מאמנת ק.מ.י

לכל אדם ממש? למי באמת מתאימה השיטה?

"ממש לכל אחד, צעיר או בוגר. גבר או אישה ואפילו אנשים מוגבלים בתנועותיהם. ל-ק.מ.י. מועדונים ברחבי הארץ ובעולם וחניכים צעירים מגיל 4 ומעלה. רבים מוצאים את מקומם בשיטת ק.מ.י., עקב פשטות התנועות והתאמת התרגילים למגבלותיהם. במהלך האימונים כבר ניתן לראות את שיפור התנועה והקואורדינציה של המתאמנים לצד הפיתוח הנפשי ותחושת הביטחון העצמי הגוברת".

במטרה להגן על גופן ולהתמודד עם תוקפים בצורה אפקטיבית נשים רבות מגלות עניין בלימודי השיטה "בדיוק בימים אלו אני זוכה לצפות בסגירת מעגל של תלמידה שהחלה את דרכה בגיל צעיר והיום היא מסיימת את שירותה האיכותי בצה"ל" מספר טריווקס "היא התחילה עם חששות וספקות אך כשנתקלה בזמן אמת בתקיפה היא ידעה ליישם את שלמדה באופן אפקטיבי ולהגן על גופה. הכלים של ק.מ.י למעשה הם לא רק הגנה עצמית וערובה לביטחון אישי הם גם כלי נהדר לחינוך לאומץ, משמעת עצמית, ריסון ושליטה לכל החיים. היא ומשפחתה שמחים עד היום על הצעד שהחל בגיל צעיר ונמשך ממש עד הגיוס לצה"ל".

ראשון/רחובות והסביבה: חיים – 050-5945792
כתובת: רוטשילד 82, ראשל״צ – בית ספר דה שליט, רחובות
למעבר לפייסבוק

 

אשקלון והסביבה: אלכס – 054-7953500
כתובת: עליית הנוער 12, אשקלון
למעבר לפייסבוק

 

נשים רבות מגלות עניין בלימודי השיטה במטרה להגן על גופן ולהתמודד עם תוקפים בצורה אפקטיבית. צילום: מאמנת ק.מ.י

נשים רבות מגלות עניין בלימודי השיטה במטרה להגן על גופן ולהתמודד עם תוקפים בצורה אפקטיבית. צילום: מאמנת ק.מ.י


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

7 תגובות
 1. גיא א.

  מוטי סיפו (מנטור\מדריך\מאמן) ברמה גבוהה מאוד!
  מלמד אותך את העיקר ואת הדרך הנכונה להתמודד עם כל סיטואציה.
  מומלץ מאוד לדבר איתו ולהתרשם!

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מוטי הוא מדריך יוצא מן הכלל. אמן לחימה אמיתי שמלמד ווינג צון מסורתי מהרמה הגבוהה ביותר.
  אני ממליץ בחום לכל מי שרוצה ללמוד אומנות לחימה מהרמה הגבוהה ביותר, להגיע וללמוד אצל מוטי.

 3. צור

  למדתי קצת וזה באמת מאוד אפקטיבי בהיתגוננות והתקפה וזה מלמד אותך גם יסתכלות הרבה יותר רחבה על העולם

 4. יובל

  לפני כשמונה חודשים הצטרפתי לאימוני ווין צ'ון בהדרכות של מוטי פנסו. למוטי ניסיון רב בהדרכה ובאומנויות לחימה, דבר המאפשר לכל תלמיד לרכוש את סודות הווין צ'ון ולהתקדם בבטחה ובעקביות בתחום אומנות לחימה סינית עתיקת יומין זו. בכל שיעור ההדרכה היא בקבוצות קטנות – שלושה או ארבעה בגילאים שונים.

 5. שגיא שטרן.

  כל מילה אמת! אני מתאמן אצל מוטי כבר מעל שנה, ורכשתי כל כך הרבה כלים יעילים,הבטחון העצמי שלי גדל בצורה משמעותית. מוטי, מדריך מצויין, קשוב, בעל ידע עצום באומנויות לחימה ואדם אדיר. מומלץ בחום לכל המעוניינים!

 6. ניר א

  אני מתאמן אצל מוטי כבר מעל לחצי שנה חוץ מכל העניין המקצועי שלשם כך באתי הכרתי בנאדם מדהים עם יכולת הקשבה והסברה לכל שאלה שצצה תוך כדי שיעור
  כיף גדול להגיע כל פעם מחדש!

 7. איתמר ד.

  אני מתאמן אצל מוטי ווינג צ'ון קונג פו וזו ממש חוויה. התנסתי בעבר בכמה אמנויות לחימה באשדוד אבל הווינג צ'ון הכי מתאים עבורי כיוון שעברתי את גיל 50 ואיני מעונין בפציעות מרובות אך כן מעונין בפעילות דינמית ובאמנות לחימה שנוצרה לשם הגנה עצמית.

  מפליא אותי כל פעם מחדש כמה השיטה פרקטית וכמה קל ללמוד אותה, כאשר יש מורה טוב בסביבה. מומלץ בחום

  איתמר

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר