חגיגות פורים באשדוד באדיבות: עיריית אשדוד

חוגגים פורים – בבטיחות ובשמחה

בשבוע הבא נחגוג אי"ה את חג הפורים – החג האהוב על הילדים. אך להורים יש לא מעט כאב ראש, החל מבחירת התחפושת והאביזרים הנלווים ועד למסיבות החגיגיות ולשוק פורים. בתוך כל המולת החג ישנה דאגה רבה לבטיחות ולשלום הילדים, ויעידו על כך נתוני הפציעות וההיפגעות מחזיזים ומשאר נפצים. ליקטנו עבורכם המלצות להתנהגות נכונה והנחיות לילדים, לבני הנוער ולהורים לשמירה על בטיחות המתחפשים. מותר לשמוח אך חובה להישמר ולהזהיר אחרים

פורסם בתאריך: 12.3.19 21:55

חג פורים הוא אולי החג הכי הכי אהוב על הילדים. חג של מסיבות ואירועים במוסדות התרבות והמתנ"סים, בחוצות העיר ובבתי הספר. מי לא אוהב להתחפש ולהיות מלך או סופרמן ליום אחד. לחוש לרגע שהוא הכי הכי בעולם, להגשים איזו פנטזיה כמוסה או שאיפה בלתי מושגת. אלא שאל החג הזה מסתננים לא מעט פריטים ואביזרים שיכולים להעיב על השמחה ובמקרים מסוימים גם לסכן את הילדים. אנו מדברים על שוק פורים והפנינג, תחרות תחפושות וקריית שמחה. בקיצור חג של שמחה.

על מנת להקל על ההורים והילדים ריכזו עבורכם הנחיות וכללים מה מותר ומה אסור לעשות בפורים, החל מהכנה או רכישת התחפושת וכלה באמצעים ובאביזרים המתלווים לתחפושות. "אם כל אחד מאיתנו ייזהר ויזהיר את חבריו ומכריו, נהנה כולנו מפורים שמח" אומרים באגף הביטחון ומבקשים מהתושבים לפקוח עיניים על הילדים ואם הגיעה אליכם ידיעה על מאן דהוא שרוכל בחומרים מסוכנים לפורים, לדווח על כך למוקד העירוני. "העיקר שנרחיק את הסכנה מהמרחב הציבורי" הם אומרים.

העיר תהיה מלאה בפעילות: בבתי הספר יתקיימו מסיבות פורים ושוק פורים בכל מוסדות החינוך. בחברה למתנ"סים דאגו לארגן אירועים בכל הרבעים, במתנ"סים ובחלק ממוסדות החינוך (מצ"ב תכנית הפעילות בחברה העירונית). במוסדות התרבות ובמוזיאונים תתקיימנה פעילויות מגוונות. בפארק אשדוד ים ובאגף האירועים מכינים לנו הפתעות ובבתי הכנסת כמובן יתקיימו תפילות חגיגיות וקריאת מגילה.

הנחיות בטיחות לשימוש באביזרי פורים:

 1. כל סוגי הנפצים אסורים באופן מוחלט לשימוש!! ובהם רקטות, זיקוקים גדולים ו"נחש נפץ" מסתובב.
 2. אסור להשתמש באקדח צעצוע היורה כדורי פלסטיק. אלה עלולים לגרום לחבלות חמורות ובלתי הפיכות כאשר הם פוגעים באיברי גוף שונים (עיניים, ראש, בטן, צוואר וגפיים).
 3. שימוש בקפצוני נייר ופיקות לסוגיהן רק באמצעות אקדח צעצוע המיועד לכך.
 4. אין לשמור פיקות וקפצונים בכיס, מחשש להתפוצצות ואין לירות פיקות בקרבת אוזניים ועיניים.
 5. יש לנהוג בזהירות רבה בקרבת תרסיסים שונים. התרסיסים דליקים ויש להימנע מלרסס על הפנים, על הגוף או בקרבת מקור אש מחשש. השנה רוכשים רק תרסיסים עם תן תקן של מכון התקנים הישראלי.

 

הנחיות בטיחות לשימוש ולהכנת תחפושות לקראת החג:

 1. תחפושות ביתיות ייעשו רק מחומרים שאינם דליקים. צמר גפן, נוצות טבעיות ויריעות מפלסטיק הם דוגמה לחומרים דליקים, העלולים לסכן את המתחפש באמצעותם.
 2. יש לרכוש תחפושות שעליהן מופיע התווית המעידה על עמידות באש. בנוסף, יש לוודא כי לתחפושת מחוברת תווית המעידה כי התחפושת עשויה מחומרים חסיני אש.
 3. יש להקפיד כי התחפושת תאפשר ניידות ושתהיה נוחה, אינה לוחצת על הגוף וניתן לנוע בה בחופשיות, ללא חשש של הסתבכות, נפילה, מעידה ועוד. יש להעדיף תחפושת צמודה לגוף ולא תחפושת נפוחה.
 4. אין להתקרב למקור אש כלשהו עם תחפושת מחשש להתלקחות.
 5. תחפושות המיועדות לכביסה, יש לשלוח לניקוי יבש! כביסה רגילה ושאינה על פי הנחיות היצרן, עלולה לפגום במידת העמידות של התחפושת לאש ועל כן מעמידה בסכנה את הלובש אותה.
 6. יש להימנע משימוש במסכות ללא פתחי אוורור נאותים, העלולות לגרום לחנק ואף לאיבוד הכרה.
 7. אין לחצות כבישים כאשר המסכה מונחת על הפנים משום שהיא מצמצמת את שדה הראייה של הילד.
 8. על הילדים המחופשים להתרחק מסיגריות, תנורים או כל מקור אש אחר.

 

הנחיות להגשת עזרה ראשונה וטיפול:

 1. במקרה של התלקחות, יש להשכיב את הנפגע ולגלגלו בחול או בעפר, לכבות את האש בכמות גדולה של מים, או לחנוק את האש באמצעות שמיכה רטובה. את ראש הנפגע יש להקפיד לא לכסות מחשש לחנק. כמו כן, אין להסיר בגדים חרוכים ואין למרוח משחות שומניות על הכוויות. את הכוויות יש לקרר באמצעות מים פושרים וזורמים בלבד.
 2. במקרה של חדירת ספרי שלג לעיניים יש לשטוף בהרבה מים ולא לשפשף.
 3. במקרה של פגיעה בשמיעה יש לפנות לרופא מטפל.
 4. במקרה של אלרגיה יש להסיר את האיפור (החומר הזר). במידה ומתפתחת רגישות מוגברת המאופיינת בקשיי נשימה, גרד או נפיחת יש להושיב את הנפגע ולחייג למד"א בטלפון חירום 101.
 5. במקרה של חדירת גץ אש לעין יש לשטוף אותה במהירות במים ולהעביר את הנפגע למתקן רפואי קרוב.
 6. יש להקפיד על הימצאות תיק עזרה ראשונה תקני של מגן דוד אדום בכל מסיבת פורים ובכל אירוע המוני.
 7. בכל מקרה חירום רפואי, יש להזעיק במהירות האפשרית את צוותי מד"א בטלפון חירום 101 ולהישמע להנחיות הפרמדיקים במוקד עד להגעת צוותי מד"א למקום.
 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר