סערה בגן יבנה צילום: המועצה המקומית גן יבנה

כמות חריגה של גשמים ירדה בגן יבנה

במהלך השבוע שעבר ירדו בגן יבנה ירדו למעלה מ-100 מ"מ גשם בתוך פרק זמן קצר של 24 שעות. במהלך הסערה יצאו צוותי המועצה לחלץ תושבים שנתקעו בבתי עסק שונים באזור התעשייה שהוצף

פורסם בתאריך: 13.1.20 21:51

     

במהלך השבוע שעבר פקדה את ישראל סופה חזקה במהלכה ירדו גשמים עזים בכמויות חריגות. בגן יבנה ירדו למעלה מ-100 מ"מ גשם בתוך פרק זמן קצר של 24 שעות, נחל האלה הסמוך לישוב עלה על גדותיו וגרם להצפה, בין היתר, באזור התעשייה הסמוך אליו וברחוב הודיה בשכונת מכבים שם נסתם הקולטן הראשי בשל כמות הגשמים החריגה והזרימה החזקה שגרמה לסחף ובוץ להיערם ולחסום את מעבר המים.

בטרם הסערה בוצעו שיפורים במערכת הניקוז ברחבי היישוב, נוקו קולטנים, נפתחו סתימות והוספו נקזים במקומות מועדים לפורענות כמו לדוגמה ברחוב המגינים כהפקת לקחים מהסערה הקודמת. בנוסף, כלל מחלקות המועצה עבדו במתכונת מתוגברת, הצוותים יצאו לשטח עם טרקטורים וכלים הנדסיים לפינוי סחף ופסולת, פינו עצים שקרסו במרחב הציבורי בשל הרוחות העזות, המוקד העירוני 106 ענה למאות פניות מתושבים והוענק סיוע לכל תושב שנזקק לעזרה.

במהלך הסערה יצאו צוותי המועצה לחלץ תושבים שנתקעו בבתי עסק שונים באזור התעשייה שהוצף בשל קרבתו לנחל האלה. בהמשך הגיעו גם כוחות של מכבי האש עם משאיות מיוחדות וסייעו גם הם בחילוץ תושבים שנזקקו לכך. ראש המועצה, דרור אהרון, שהה עם הצוותים בשטח כל העת ואף כינס דיון חירום מיוחד של כלל העובדים על מנת לאמוד את הנזקים ולתכנן את המשך הפעילות.

ראש המועצה, דרור אהרון: "עברנו ימים סוערים במיוחד, כמויות המשקעים שירדו בפרק זמן כל כך קצר היו עצומות. נתקלנו בקשיים באזור התעשייה בשל הצפת נחל האלה וברחוב הודיה בשכונת מכבים שם הסחף שנערם בגלל כמויות הגשמים החריגות חסם את הקולטן. אחרי כל אירוע כזה אנו מבצעים תחקיר מעמיק על מנת להפיק לקחים ולהשתפר להמשך, וכך נבצע גם הפעם בכדי להביא פתרון מיטבי עד כמה שאפשר. נערכנו מראש להעניק עזרה לתושבים, ביצענו היערכות מקדימה והבאנו לשיפור ניכר בחלק מהאזורים. אנו עם הפנים קדימה בכדי להמשיך לשפר ולהשתפר, עוד הרבה עבודה לפנינו".

אזור התעשייה בגן יבנה הוצף צילום: המועצה המקומית גן יבנה

קולטנים חדשים במגינים צילום: המועצה המקומית גן יבנה

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר