מע״ר דרום. צילום: בועז רענן
מע״ר דרום. צילום: בועז רענן

הפורום לאיכות הסביבה הגיש את התנגדותו לתוכנית מע"ר דרום

הדרישה מן הוועדה המחוזית היא בין היתר להקטנת יחידות הדיור המוצעות, להגדלת תקני החניה, לשיפור הוראות סביבתיות ולחידוד הדרישה לבנייה ירוקה ברובע

פורסם בתאריך: 7.6.20 14:02

     

הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד, באמצעות הקליניקה לרגולציה סביבתית באוניברסיטת בר אילן, הגיש בשבוע שעבר את התנגדותו לאישורה של תוכנית מע"ר דרום. התוכנית המוצעת על ידי מנהל מקרקעי ישראל מבקשת להגדיל את יחידות הדיור אשר תוכננו במקור לרובע מ-1,674 יח"ד ל-4,280 יח"ד, ללא מתן מענה סביר והגיוני לגידול המטורף, שיביא לכשלים רבים ומהותיים.

מכתב ההתנגדות עולה כי חרף העובדה שמדובר בתוכנית על עתודות הקרקע האחרונות בעיר, במקום לנצל אותן כדי להקל על העומס ברבעי העיר הסמוכים העתידים לעבור הליכי התחדשות עירונית, התוכנית רק מגבירה את העומס תוך הישענות על שירותים כגון בתי ספר, שטחים פתוחים וחניה מחוץ לרובע. היא לא כוללת בדיקה מעמיקה של מצב החניה ברובע, בניגוד לתקנות – והוועדה המחוזית התבקשה לשפר מספר הוראות סביבתיות בתוכנית, בהן הגברת שתילת עצים, חידוד הדרישות לבנייה ירוקה וסיום הקמת מתקן טיהור השופכין.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
מן הוועדה המחוזית נדרש על פי ההתנגדות של הפורום להקטין את מספר יחידות הדיור ל-2,372; להגדיר תקן חניה העומד לפחות ביחס של 1:1.5; להבטיח הקמת מוסדות חינוך בהיקף מספק עבור תושבי הרובע, תוך הימנעות מהסתמכות על אלו הקיימים ברובעים סמוכים; לבחון את תכנית התחבורה הציבורית ברובע ולהבטיח מתן מענה רלוונטי של תחבורה ציבורית ראויה ומקיפה. זאת, במטרה לאפשר תנועה סדירה וזורמת מחוץ לרובע ולתוכו.

עוד עולה מכתב ההתנגדות שמשרד הבריאות אינו מאשר הרחבות ותוכניות נוספות לעיר אשדוד טרם הסדרת פתרון הביוב, שכן מכון טיהור השפכים הנוכחי נמצא מעל לקיבולת התוכן שלו ועל אף שבשנת 2015 החלה הקמתם של מתקני טיהור נוספים במכון, הם טרם הושלמו. בהקשר זה הוועדה מתבקשת לקבוע כי השלמת שדרוג מכון הטיהור היא תנאי למתן היתרי בנייה ברובע.

להתנגדות האמורה לוותה עצומה שאורגנה על ידי חברי הפורום לאיכות הסביבה באשדוד, עליה חתמו מאות מתושבי העיר. בכתב ההתנגדות המלא ניתן לעיין באתר האינטרנט של הפורום בכתובת: www.forum-ashdod.com

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר