יום בחירות 2019, חוף הים אשדוד. צילום: פבל
חוף הים אשדוד 2019 צילום: פבל

אחת מהרשויות החופיות הנקיות ביותר: אשדוד

מגמת שיפור הניקיון בחופים ממשיכה: ממדד חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה עולה כי 71.21% מהחופים שנמדדו דורגו כנקיים, ואף רשות לא דורגה כמלוכלכת, זה המדד השני ברציפות

פורסם בתאריך: 23.9.19 21:12

מגמת שיפור הניקיון בחופים ממשיכה, ממדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה (המדד הראשון לחודש ספטמבר) עולה, כי 71.21% מהחופים שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד", לעומת 75.38% במדד הקודם. בתקופה המקבילה בשנה שעברה נמצאו 67.69% מהחופים נקיים עד נקיים מאד.

מתחילת השנה 63.64% מהחופים נקיים לפחות 70% מהזמן. יש לציין, כי האחריות לניקיון החופים הנבדקים היא בידי הרשויות המקומיות החופיות. הרשויות החופיות הנקיות ביותר הן: אשדוד, תל אביב-יפו, גי'סר א-זרקא, גן רווה, הרצליה, בת ים, נתניה ועכו. זהו המדד השני ברציפות שבו אף רשות לא דורגה כמלוכלכת.

בפעילות תגבור האכיפה על הניקיון בחופים, במסגרת תכנית חוף נקי, בוצע 118 פעולות בתחומן של 13 רשויות חופיות (ובהן רשות הטבע והגנים). במהלך פעולות אלו, עד היום בעונה זו חולקו כ-139 קנסות על עבירות ניקיון.

בשנת 2019 המשרד להגנת הסביבה תומך ברשויות מקומיות שבתחומן חופים בלתי מוכרזים בהיקף של 9.3 מיליון שקל – התמיכה הגדולה ביותר שניתנה עד כה על-ידי המשרד. המשרד להגנת הסביבה קורא לנופשים, למטיילים ולחוגגים להשאיר את הכלים החד-פעמיים בבית וליהנות מחופים וים נקיים מפלסטיק.

"מדד חוף נקי" הוא כלי המשמש להערכה אחידה ואובייקטיבית של מידת ניקיון חופי הארץ הלא מוכרזים בים התיכון ובמפרץ אילת, ומהווה חלק מתוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה.  במסגרת זו נשלחים מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד לבדוק את ניקיונן של 66 רצועות חוף לא מוכרזות לאורך כ-153 ק"מ בכלל הרשויות החופיות בים התיכון ובמפרץ אילת.

חוף אכזיב צילום: גידי בטלהיים, המשרד להגנת הסביבה

לנתוני המדד המלאים ולרשימת החופים:

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/SeaAndShore/IsraelCoast/cleancoastprogram/Pages/cleancoastindex.aspx

     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר