הדגל שהוענק לחופי אשדוד באדיבות: דוברות עיריית אשדוד
הדגל שהוענק לחופי אשדוד באדיבות: דוברות עיריית אשדוד

הדגל הכחול של אשדוד

כ-100 נציגים ממשרדי ממשלה, רשויות מקומיות וארגוני סביבה נכחו בטקס הענקת הדגל הכחול לשנת 2019 שהתקיים בחוף דדו בחיפה ואורגן על ידי עמותת אקואושן, המפעילה את תכנית "הדגל הכחול" בישראל. כל חופי אשדוד זכו גם השנה לדגל כחול

פורסם בתאריך: 26.5.19 08:55

"הדגל הכחול" הוא אחד מהתוויות המוכרות ביותר בעולם בתחום איכות הסביבה, המוענקות לחופים, למרינות ולמפעילי סירות תיירותיות בנות קיימא. על מנת להיות זכאים לדגל הכחול, יש לעמוד בקריטריונים מחמירים בתחום איכות הסביבה, החינוך, הבטיחות והנגישות. "השנה, 2019, יונף הדגל הכחול ב-47 מדינות בעולם, ב-3,797 חופים, 695 מרינות ו-67 סירות תיירות" מדווחים מעמותת אקואושן ומציינים כי "בישראל, יונף הדגל הכחול ב-46 חופים בערים ובמקומות הבאים: אשדוד, חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, ראשון לציון, אשקלון ואילת וב-2 מרינות: בהרצליה ותל אביב".

כ-100 נציגים של משרדי ממשלה, ארגוני סביבה ורשויות מקומיות, כולל אגפי חופים ותפעול, מרינות וחברות עירוניות לפיתוח תיירות, נכחו ביום ראשון (12/5)  בטקס הרשמי להענקת הדגלים בחוף דדו בחיפה. את עיריית אשדוד ייצגו  אבי יצחק, המנהל האדמיניסטרטיבי של אגף החופים, והמפקחים: מקס קרבון, יוסי בן שושן ושמעון כנפו. האירוע אורגן על ידי עיריית חיפה ועמותת אקואושן המפעילה את הפרויקט בישראל מטעם ארגון FEE (The Foundation for Environmental Education).

בטקס נשאו דברים: אריק רוזנבלום מנכ"ל אקואושן, עו"ד שרית גולן שטיינברג חברת מועצת העיר ויו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה, רני עמיר מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה וד"ר אורלי רונן מפורום רשויות החוף.

 

     

אריק רוזנבלום: "זהו יום חג בשביל הרבה מאוד אנשים והציבור הישראלי. מהפכה קטנה שהתחילה לפני 6 שנים, ממשיכה להתפתח לטובת הסביבה ואזרחי ישראל וכיום רשויות רבות דואגות לחופים נקיים וסביבתיים. כל מי שרואה דגל כחול מודע לכך שהחוף בו הוא נמצא מסודר והמים נקיים. אני רוצה להודות לראשי הערים שתרמו והובילו את המהלך כך שכעת יש מספר רב  של חופים שקיבלו את הדגל הכחול. כמו כן, אני רוצה להודות למנהלי החופים והמרינות בישראל, שיום ולילה עובדים בתנאים מאתגרים ועושים הכל באהבה ובתוצאות מדהימות".

רני עמיר: "אנחנו מתכנסים זאת השנה השישית ואי אפשר להמעיט בערך האירוע כי יש לו משמעות אדירה. היכולת של השלטון המקומי לתת שירותים טובים בחופים  לאזרח באה לידי ביטוי בדגל הכחול. עמותת אקואושן עושה עבודה נפלאה בנושא. הדגל הכחול הוא תו איכות. אדם מודע שיש לו מים נקיים, נגישות, שירותים תקינים ונקיים ותיירים שמגיעים לחוף בישראל המניף דגל כחול יודעים שהם מגיעים לחוף בדיוק כמו בניס, ברצלונה וערים רבות אחרות בעולם".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, הודה לאגף החופים על הכנת החוף לעונת הרחצה ועמידה בכל התקנים המחמירים של "הדגל הכחול" וציין כי מאז נכנסה אשדוד למיזם היא מקבלת בכל שנה את הדגלים הכחולים לכל שבעת החופים שלה. "ההכרה באיכות החופים של אשדוד עולה בקנה אחד עם חזון התיירות וערכי הקיימות שלנו" אמר ראש העיר.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר