לסרי בליל הניצחון. מימין גבי כנפו ויהודה פרנקל. משמאל מנהל המטה, אשר נהון. צילום: פבל
לסרי בליל הניצחון. מימין גבי כנפו ויהודה פרנקל. משמאל מנהל המטה, אשר נהון. צילום: פבל

לסרי: "הרבה מאוד מנדטים הם מנדטים של שנאה והסתה"

ראש העירייה הנבחר בפעם השלישית מודה שהניצחון שלו היה מתוק אבל הותיר טעם חמצמץ. בעיקר, הוא מאוכזב מכך שהצעירים הביעו בו חוסר אמון: "כאב לי לראות איך הלכו שולל אחרי מועמדים שמכרו להם הסתה ואשליות”

פורסם בתאריך: 2.11.18 13:16

"הניצחון הוא מתוק, הייתה התמודדות מול הרבה מאוד גורמים ויריבים, נגד מערכת משומנת היטב של הולכת שולל והפצת כזבים. יש בי קצת חמיצות על כך שהייתי צריך להזדקק לגיוס של כל כך הרבה כוחות ומאמצים אחרי עשייה מופלאה שהיא חסרת תקדים בתולדות העיר אשדוד וגם במדינת ישראל. כל מי שנכנס לעיר מלא התפעלות ממה שעשינו פה ב-10 שנים".

כך אמר ד"ר יחיאל לסרי לאחר שנבחר לקדנציה שלישית בתפקיד ראש עיריית אשדוד. לסרי קיבל 41% מהקולות, מה שגרם לכך שהבחירות הוכרעו כבר בסיבוב הראשון.

חוגגים במטה לסרי עם קבלת התוצאות. צילום: פבל

אני שומע תסכול בקול שלך.

"זה מאוד מתסכל, אבל מה לעשות, אני לא מאשים את התושבים, אלא את המנהיגים שהוליכו אותם שולל. חמיצות נוספת נוגעת למספר המנדטים שהשגנו. אנשים לא הבינו את החשיבות שיש בהענקת כוח לראש העיר במועצת העיר על מנת שיוכל לנהל את העיר בצורה אפקטיבית. דווקא התרכזנו הפעם במערכת הבחירות ברשימה שלנו, ובכל זאת התוצאה מאכזבת".

נותר בחוץ. לסרי מנשק את פרנקל. צילום: פבל

נותר בחוץ. לסרי מנשק את פרנקל. צילום: פבל

לאן הלכו הקולות?

“אני לא יודע, נצטרך לבחון היטב מה קרה”.

לסרי בליל הניצחון:

אלי נכט קיבל יותר קולות למועצה מאשר "אשדוד בתנופה".

“נכט עשה קמפיין של שנאה מהקשים במדינת ישראל, וגם זה תורם לתחושת החמיצות. בכלל, אני חושב שהפעם הרבה מאוד מנדטים הם מנדטים של שנאה, אלה לא מנדטים של אהבה ושל עשייה, גם לא של הבטחה. אלה מנדטים של שנאה והסתה וחבל. חבל. אני מתכוון לקרוא לכולם להצטרף לקואליציה, כולם כולל כולם, אני רוצה לפתוח את השורות ולעשות חשיבה משותפת איך אנחנו מוציאים את העיר הזאת מהמסלול ההזוי שהיא נכנסה אליו, איך אנחנו מחזירים לתושבים את האמת.

אשדוד ביום הבחירות. צילום: פבל

אשדוד ביום הבחירות. צילום: פבל

"אני קורא לכל המועמדים להצטרף, זו אחריות כבדה. לא יכול להיות שלא נגיע להסכמה רחבה על חיים משותפים, לא יכולה להיות הסתה כזאת בוטה נגד ציבור לגיטימי שחי בעיר הזאת, וזה תורם לכאב באמת גדול. אני מקווה שביחד נצליח יחד, בעזרת גורמים מחוץ למועצה, לעשות את השינוי, בעיקר בקרב הצעירים. כאב לי לראות איך צעירים הלכו שולל אחרי מועמדים שמכרו להם הסתה ואשליות”.

הצעירים לא הלכו איתך בבחירות האלה.

“לא, לא מספיק. מאוד מאכזב. במיוחד לנוכח כל ההשקעה בחינוך וההשקעה בעתיד שלהם”.

 

אז מה, לחמני שתה לכם את הקולות?

“אני לא יודע, לדעתי הם (לחמני, כצנלסון וגלבר, ד”ג) שתו אחד לשני בתוך המחנה שלהם, הם דיברו לתוך מחנה שהיה מורעל באופן אישי נגדי ונגד הציבור הדתי בעיר. אני חושב שהחלק שלי היה די קשיח ויציב, ידעתי שנעבור את ה-40%, אבל לא בשיעור גבוה במיוחד”.

ג'קי בן זקן ורעייתו דורית בקהל החוגגים במטהו של לסרי. צילום: פבל

ציפית לניצחון הרבה יותר מובהק. ביום ראשון הערכת שתקבל 55%.

“הסקרים די דייקו. קיוויתי בתוך תוכי שבכל זאת השכל הישר והעיניים הפקוחות יגברו ובדרך לקלפי אנשים יילכו עם האמת, זה לא קרה, לצערי. זה לא קרה”.

ש”ס גם לקחו לכם קולות.

“כן, אבי אמסלם עשה עבודה יוצאת מן הכלל”.

יהודה פרנקל בחוץ.

“אני המום וכואב, לא הגיוני בעיניי ולא נתפס”.

ה”צונאמי” של כמויות המצביעים תרם ליריבים שלך?

“כן, זה פעל ללא ספק לרעתנו. אחוז ההצבעה הגבוה פגע בהצבעה לי ולרשימה. כבר בבוקר יום הבחירות הערכנו ששיעורי ההצבעה יגיעו ל-65%, וזה לא היה רחוק מזה. ההפחדה וההסתה עשו את שלהם והוציאו אנשים להצביע, אבל צריך לזכור שנבחרתי למרות הכול. אמשיך להוביל את אשדוד קדימה”.

לסרי וכנפו מתנשקים. צילום: פבל

מי יהיו הדמויות הבכירות בקואליציה?

“חברי היקר גבי כנפו ישמור על מעמדו ויתחזק, אין שאלה בכלל. בנוסף, אלה שתמכו בנו, ש”ס, אגודת ישראל, משה בוטרשוילי יהיו הראשונים שאיתם ניכנס למשא ומתן”.

מה רעייתך עירית אומרת?

“(צוחק) עירית צריכה לעכל את החוויה הזאת, פעם ראשונה שהיא עוברת מערכת מסוג כזה, היא מביטה ומשתאה, ושמחה בשמחתי שנבחרתי שוב. היא הייתה די חרדה כשראתה את המתקפות כלפיי וודאי שאינה שוכחת גם את אותו פייק ניוז שכבר הפך לבדיחה שאני גר כביכול בפתח תקווה”.

 

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

11 תגובות
 1. אורי

  בין 60 ל 70 % מהתושבים אמרו לכבוד ראש העיר שהוא לא רצוי בתפקיד. מקווה שתבין רמז.
  בפועל בניכוי קולות חרדים שלא ממש בוחרים קיבלת תמיכה מ15% מתושבי העיר. זה הכל. לא רואה כאן מקור לגאווה.

 2. יורה

  הבעיה היתה שהמועמדים המתנגדים ללסרי הלכו בנפרד וכך, החלישו את עצמם -ירו לעצמם כדור ברגל- וזאת במקום להתאחד סביב מועמד אחד שהיו לו את הסיכויים הטובים ביותר מול לסרי ועם זה, ללכת לבחירו. קרוב לודאי שאז, התוצאות היו שונות. אולם הציבור המתנגד ללסרי אינו לוחץ על מועמדיו לעשות זאת והאנשים אינם מגיעים להצביע. -בניגוד לחרדים.

 3. איליה

  כמו שאתה אדון לסרי לא סופר את הדעה של חילונים כך אני לא סופר אותך וכל העצלנים שרק לוקחים מהעיר ולא נותנים ?

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ניצחת בזכות המיעוט החרדי ולא הרוב החילוני שלא סובל אותך ואת המושחתים שמסביבך

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אדון לסרי לפי הבנתי אתה אמור לקחת אחריות ולפרוש. ראש עיר בלי תמיכת המועצה משול לכלב בלי שיניים. מה שחסר לך זה לשבת 5 שנים על כיסא ולחמם אותו. ולגזול מהתושבים את המשכורת. וכול זאת מבלי שתוכל להזיז אצבע כמו בובה. אז אדון לסרי תבין את עצמך ופרוש בשיא ככה יזכרו אותך לטובה. מציע לך אל תחכה עד שתבוא ההשפלה ובסוף עוד תתבטע כמו ראש העיר המודח של נהריה. זאת לא בושה להודות בכישלון.ותפסיק לקרוא לזה שינאה או בילבול הציבור או הטעיית הציבור. התושבים חכמים יותר ממך ולא סולחים לך על הזובור שעשיתה לחילוניים עם הדתיים.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מברוק ניצחת. הגיע זמן להסיק מסקנות, ולמה רוב גדול של הציבור החילוני והמסורתי לא בחר בכם.

  הגיע זמן לקצת אחריות ציבורית וליצור קואלציה רחבה ולא להיתלות בציבור החרדי, כי מה שקרה עכשיו יהיה יותר גרוע עוד חמש שנים

  רק ככה תוכיחו שהעיר קודמת לאינטרנס האישי

 7. סימון

  הלוואי ותבין את כמות השונאים שיש לך בעיר ופשוט תגיש התפטרות. אמן !!!

 8. סילביה

  ללא מזוהה ששלח איוולת של תגובה,
  להיגרר אחר האמירות שלך, זה לרדת נמוך.
  אם אומר את דעתי האישית על אדם כמוך שכך מתבטא כלפי ראש העיר, תסמיק. תתבייש לך.
  ד"ר יחיאל לסרי נבחר בזכות מה שהוא, בזכות האישיות שלו, המעמד האישי שלו, ההשכלה שלו, היושר שלו, המנהיגות, הניסיון לנהל עיר כמו אשדוד. כמו ד"ר יחיאל לסרי, אין סיכוי לתחליף.
  זה שאתה חלוני זו זכותך, אולם יחד עם זאת, אתה אומלל ומסכן שכך אתה מתבטא כלפי החרדים. השנאה שלך כלפי המגזר החרדי מוציא אותך מדעתך. נכון, בוא נודה לאמת שאתה אוכל את הלב שד"ר יחיאל לסרי נבחר. מגיע לו, הוא ראש עיר מושלם מכל בחינה.
  הראיה לכך שהוא נבחר, מוכיחה שהוא ראוי ומתאים לנהל א העיר. ואגב, אלפי חילוניים בחרו בו, כך שהאינדיקציה שלך מאוד לא מדוייקת, בלשון המעטה. החילוניים לא סובלים את ד"ר יחיאל לסרי, טעות בידך. אתה הוא הבלתי נסבל. ההבדל בינך לבין החרדים, שלהם אין שנאה כלפי אף אחד, הם יודעים לכבד כל אדם באשר הוא, בגלל התרבות והחינוך שספגו בבית. אתה כנראה זן מיוחד ולא רצוי.
  פשוט בושה של תגובה כלפי ראש העיר הנכבד. טוב שהוא נבחר. מי שחושב שיחיאל לסרי לא סופר את החילוני, טעות בידו. מהיכן המידע השגוי הזה? הוא מכבד כל אדם, בכל מעמד בחברה באשדוד ובכלל.
  זכינו בראש עיר הכי טוב לעיר אשדוד.
  סלחו לי, אך מי שחי בצער שנבחר ראש עיר המתאים לתפקיד, אין מה לעשות, המשיכו לאכול את הלב, כי זה מה שבחרתם!

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ההסתה היחידה שהייתה בוצעה נגד לחמני , כצנלסון וגלבר. כל יום קיבלתי עשרות מסרונים עם הסתה ורכילות נגדם ואף פעם לא הודעה המסיתה נגד לסרי. בנוסף גם קיבלתי לא מעט הודעות מוקלטות שלך ואף פעם לא של יתר המתמודדים. אז או שאתה משקר במצח נחושה או שאתה תמים גמור . כל הזיופים בקלפיות היו לטובתך והייתה ממש תעשייה של זיופים. בכל מקרה אתה לא ראוי לתפקידך. מן הסתם אתה תהיה בובה של החרדים ותמשיך לדאוג בעיקר להם ולא תקדם את העיר כלל.בניכוי קולות החרדים , כ80 אחוז מהמצביעים לא רוצים אותך. כדאי שתתפטר לפני שבית המשפט יבטל את תוצאות הבחירות ואתה תלך בבושת פנים הבייתה.
  אם ננסה לסכם האם קידמת את העיר בנושאים של דיור, חינוך ותעסוקה נגלה שנכשלת בכולם – אלה הנושאים הכי חשובים לתושבים ,ובהם לא סיפקת את הסחורה. בנוסף לזה , הרסת את הסטטוס קוו בעיר ואתה עוד מעז להאשים את המפגינים נגדך בהסתה – אתה התחלת את המשבר הזה , ומעולם לא התנצלת או לקחת אחריות עליו. עוד העזת לטעון שמעולם לא התכוונת לסגור חנויות בשבת, אז למה שלחת פקחים? הרי החנויות קיבלו דוחות בגלל שהיו פתוחות עקב חוק עזר ישן שמעולם לא נאכף עד שהחלטת להכנע לחרדים אבל הופתעת מהתגובה – מה חשבת שיקרה ?
  מה שלא הספקת בשתי קדנציות, לא תעשה בשלישית . מה שכן הצלחת לעשות , זה לדאוג לקבלנים , לכרישי נדלן וטייקונים שמימנו את מסע הבחירות שלך – מבחינתם אתה ביצה שמטילה ביצי זהב.

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לסרי על תאשים אחרים ,לסרי אתה לא מתאים לנהל עיר כמו אשדוד.
  הזורע רוח מקבל סופה.

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר