פעילות בחוף הים, שובו עילית צילום: בית הספר עילית שובו

"לראות טוב בכל ואצל כולם"

אחד הערכים החשובים ביחסים שבין אדום לחברו הוא היכולת לראות את החבר באור חיובי, לראות את הטוב שבו, לפרגן ולהעצים את היכולות הטובות שבו ולעודד אותו להפיק טוב מעצמו. בית ספר "עילית שובו" החליטו שזה יהיה הנושא השנתי והכריזו על "לראות טוב בכל ואצל כולם" כנושא המרכז לשנה"ל הנוכחית. השבוע הם גם הוכיחו שלמילים הללו יש תוכן מעשי

פורסם בתאריך: 17.2.20 21:42

     

בבית ספר "עילית שובו" לא שוקטים על השמרים ולצד התכנית הפדגוגית המציבה רף לימודים גבוה, ערכים ומצוינות תופסים מקום נכבד בפעילות החברתית של בית הספר, כשהנושא המרכז עובר כמוטיב המוביל לאורך כל שנת הלימודים. "בשנה זו בחרנו על הסתכלות חיובית ורצויה על הסביבה" אומרת  מלכי שיינין, מנהלת בית הספר, ומדגישה כי "בעזרת הסתכלות זו אנו דואגים לצמיחה אישית נכונה של כל תלמיד ותלמידה וביסוס חברה איכותית ומפרגנת ברמת הקהילה".

ואכן ב"עילית שובו" אין זה מפתיע כי בית הספר פועל כל השנה בנושאי חברה וקהילה ושם דגש על טיפוח הפרט וחיזוק הסביבה. תעיד על כך הבחירה להכריז על שנת הלימודים הנוכחית כשנה שבה הנושא המרכז יהיה "לראות טוב בכל ואצל כולם" ומשמעויותיו – בניית הערך העצמי של כל אחד וטיפוח הקשר בין האחד לחברו ובין האדם לסביבתו.

דוגמא לפעילות הממחישה את היחס לחבר ואת היחס לסביבה, הומחשה בפעילות שתלמידי בית הספר ערכו בחוף הים. "לאחר חודש של עמל ולמידה בנושא ערבות הדדית, יצאנו לחוף הים. התלמידים התחלקו לכיתות ועצבו שעון חול" אומרים בבית הספר ומתארים את השעון שהיה "עשוי מגבס וחול כאשר הצדפים משמשים כספרות".

הפעילות אפשרה לילדים לעבוד בצוותא ולבטא את כישוריהם האומנותיים, כאשר כל כיתה עצבה שעון ייחודי בצורה שונה. "התלמידים והמורים ערבבו חול וגבס והטמינו את התוצר בתוך החול ליבוש" אומרים בבית הספר ומתארים כיצד הילדים התפעלו מכוחות הטבע "כיצד חול הים משמש חומר עיצוב עד לשלב שבו השעון יוצא שלם ויבש".

הפעילות היצירתית היתה עבורם גם פעילות מהנה. אחרי הכל איזה ילד לא יהנה להשתעשע בחוף הים ועוד בזמן לימודים. אז קודם שהם שבו לכיתותיהם, הם יכלו להשתעשע גם בגן הפיראטים, ליהנות משמש חורף חמימה ומבריזה ים תיכונית מרעננת.

"הזמן הוא ערך יקר" אומרת מלכי שיינין ומציינת כי לפעילות בנושא השעון יש ערך מחנך לחשיבות הזמן. "תלמידינו מבינים זאת ובחרו לתלות את השעונים שיצרו בכיתות, כך יוכלו להעריך ולנצל נכון את הזמן" אמרה והוסיפה כי הבחירה לקיים פעילות זו בחודש שבט היא משום ש"שבט הוא ראשי תיבות ל-שיהיה בשעה טובה"!

פעילות בחוף הים, שובו עילית צילום: בית הספר עילית שובו

פעילות בחוף הים, שובו עילית צילום: בית הספר עילית שובו

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר