רותם מגידי - מנהל מניעה בחינוך הפורמלי וצוות מדריכי תכנית מוגנות חברתית מש"י צילום: מערכת מהות

נבחרות מנהיגות צעירה מש"י אשדוד מסיירות בכנסת ישראל

השבוע נבחרות מנהיגות צעירה מש"י של תכנית מוגנות חברתית ברשות העירונית "מהות" יצאו ליום עיון בכנסת בנושא מנהיגות לאומית רב תרבותית

פורסם בתאריך: 20.1.20 21:57

     

נבחרות מנהיגות צעירה מש"י של תכנית מוגנות חברתית ברשות העירונית "מהות", מנהל החינוך בעיריית אשדוד ועמותת עתיד בטוח יצאו השבוע ליום עיון בכנסת בנושא מנהיגות לאומית רב תרבותית. סיור זה הינו חלק משיתופי הפעולה בין הגורמים השונים הפועלים  לאורך כל השנה למען העצמת "מנהיגות צעירה" בביה"ס המשתתפים בתכנית.  השנה מתקיים  שיתוף פעולה נוסף עם  עמותת עתיד בטוח בנושא מנהיגות צעירה מש"י – נבחרות מנהיגות המקדמות לאורך כל השנה את נושא רב תרבותיות, קבלת העולה וקבלת השונה.

רותם מגידי  מנהל מניעה בחינוך הפורמלי הוא המוביל העירוני של התכנית בסיועם של מדריכי המוגנות בבתי הספר השונים בעיר : שירת הים, חופית, אריאל, הראל, שח"ר והמקיפים: א', ד', י', ג', ה'. לאורך השנה הקבוצה מהווה גרעין בביה"ס, המתווה הליך של העצמת בני הנוער, פיתוח יכולת המנהיגות, תרומה לקהילה ומניעת אלימות, באמצעות יזמות חברתית של פרויקטים מעשיים וחווייתיים הקשורים לנושא.

השנה נבחרו מדריכי המוגנות להוביל את תכנית מש"י – מנהיגות שבטי ישראל, מנהיגים צעירים מארצות מוצא שונות שעוברים סדנאות להעצמה וצמיחה אישית וחברתית בדגש על ערכי פלורליזם וסובלנות, להעמקת ההבנה והכבוד לגיוון ולקבלה של השונה והאחר – ברוח חזונו של נשיא המדינה.

בסיור, התלמידים למדו על עקרון הייצוגיות ותהליך קבלת ההחלטות ע"י דיון. כמו כן, למדו המנהיגים הצעירים את תפקידי הוועדות והכנסת כבית הנבחרים של מדינת ישראל, הליך קבלת ההחלטות והחקיקה, ייצוג, חופש ביטוי ופיתוח יכולות המנהיג כמייצג הציבור ובעל כוח שכנוע. התלמידים התנסו בהליך הצעת חוק בנושא וקבלת החלטות בנושא "מניעת ביטויי גזענות ברשת". סיור זה הינו חלק מתהליך שמתנהל מתחילת השנה וכלל עבודת הכנה בכיתות, פעילות העוסקת במושגים מעולם התוכן של הכנסת.

מנכ"לית 'מהות' סימונה מורלי ברכה על הביקור בעיר הבירה אשר היותה מוקד לעליה בזכות מנהיגים פורצי דרך וציינה: "הדרך למגר את תופעת האלימות הינה בהצמחת דור העתיד". זה המקום להודות לניסים כהן – מנכ"ל 'עתיד בטוח', השותף להובלת תכנית מש"י שהתלווה לסיור והתרשם מאוד מהעשייה של המנהיגים הצעירים.  מנהיגות צעירה – "באשדוד לוקחים מנהיגות ונאבקים באלימות ובגזענות ברשת".

פעילות מוגנות בכנסת ישראל צילום: צוות רשות

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר