קיום מצוות לע"נ הנער נסים יונתנוב ז"ל צילום: בית ספר עלית שובו

קיום מצוות לע"נ הנער נסים יונתנוב ז"ל

במסורת ישראל יש מנהג לפיו אנשים לוקחים על עצמם לקיים מצוות לזכר נפטר או נפטרת. לדוגמא, אמירת קדיש או ברכות על אכילה או תפילת אשכבה בעלייה לתורה וכיו"ב. מנהג זה מבטיח את שימור זכרו של הנפטר ויחד עם זאת מחזק את החיים באמונתם. בבית ספר עלית שובו בחרו לחזק את משפחתו של נסים יונתנוב ז"ל, הנער בן ה-15 שנהרג מפגיעת רכב בשעה שרכב על הקורקינט שלו

פורסם בתאריך: 13.11.19 20:43

     

האסון הטראגי שפקד את משפחת יונתנוב לא הותיר עין אחת יבשה. רבים ליוו את הנער נסים יונתנוב ז"ל בדרכו האחרונה וספדו לו בכאב. בבית ספר עלית שובו החליטו לעשות מעשה ולחזק את המשפחה במיזם שכולו חסד. "תלמידי בית הספר החליטו להתגבש לקבוצות ולקבל על עצמם "מצווה" כלשהי שתהיה לזכותו ולזכרו של הנפטר" אומרת מנהל בית הספר הגב' מלכי שיינין.

ההחלטה נבעה מתוך כך שאחיותיו של נסים ז"ל למדו בבית הספר והן נמנות על בוגרות בית הספר. מיד לאחר הלוויה, עם הגעת השמועה הקשה אל צוות בית הספר, יצאו כמה מהמורות אל ביתו של משפחת המנוח לניחום ולחיזוק המשפחה. במעמד זה בו הן מחזקות את המשפחה, גמלה בלבן ההחלטה לעשות משהו לזכר הנפטר, ובהיות בית הספר לבית חם המחנך לערכי חברה וערבות הדדית, היה ברור שכולם יירתמו למשימה.

כך, בצד הפעילות החינוכית להתנהגות נכונה בדרך ושמירה על כללי הזה"ב (זהירות בדרכים), כל כיתה לקחה על עצמה מצווה אחת לעילוי נשמת המנוח. במגזר הדתי קוראים לזה "קבלה", כלומר אדם מקבל על עצמו לעשות כך וכך, ובחלוקת ה"קבלות" ביניהם נקבע כי כיתה ג' תתחזק במתן כבוד ועמידה בפני מבוגרים, כיתה ד' תקפיד באמירת אמן בקול רם וכיתה ה' תקפיד בהשמעת הברכות בקול, בנחת ובנימוס.

כל ה"קבלות" הללו יהיו כמובן לכבודו של הנפטר ולנחמת המשפחה אך יש בה גם ערך חינוכי מן המעלה הראשונה – חינוך אישי להתנהגות נאותה ורכישת מידות טובות, וחינוך קיבוצי לערבות הדדית ודאגה לזולת. משפחת המנוח התרגשה לקרוא על המחווה היוצאת דופן ועל ה"קבלות" הטובות שילדי ביה"ס קיבלו על עצמם, והודו במילים חמות למנהלת ולצוות המחנכות על המיזם החשוב והלא שגרתי. ואילו בבית הספר מתפללים שמצוות אלה יהיו לנחמת המשפחה ונסים ז"ל יהיה הקורבן האחרון לתאונות הדרכים הנוראיות, המקפחות חיים וגורמות להרבה מאוד כאב וצער למשפחות.

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר