ראש העיר בהשקת תכנית ממרם במקיף ט אשדוד צילום: עיריית אשדוד

בשורה לחינוך באשדוד: תכנית ממר"ם הושקה במקיף ט'

בשורה חשובה לחינוך באשדוד: תכנית טכנולוגית מתקדמת מאוד, בתמיכת יחידת המחשוב המובחרת של צה"ל ממר"ם, עתידה להיפתח  באשדוד בבית הספר מקיף ט'

פורסם בתאריך: 10.9.19 15:02

     

העידן הטכנולוגי אינו שמור רק לעולם סביבנו אלא מקיף אותנו בכל צעד ושעל. הראשונים לאמץ טכנולוגיות מתקדמות ולעשות בהן שימוש יעיל הם דווקא בני הנוער, כך שטבעי ונכון לחבר אותם באופן מסודר ולהכניס את עולם הטכנולוגיה לתוך מוסדות החינוך. מקיף ט' יהיה הראשון להפעיל תכנית ממר"ם, לאחר שנבחר לשמש פיילוט ליוזמה משותפת של שמעון ממן, מנהל בכיר בתחום ההיי טק והבעלים של חברת לידרס אפ טכנולוגיות, יניב נונה, תושב העיר אשדוד, מערכת החינוך העירונית וגורמי צבא.

היוזמה זכתה לברכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, שסיפר כי השנה, עם פתיחת שנת הלימודים, הושקה בביה"ס התיכון מקיף ט' אשדוד, תכנית ייחודית שנקראת 'תכנית ממר"ם'. ממר"ם (מרכז המחשבים ומערכות המידע) – היא יחידת המחשבים באגף התקשוב בצה"ל ונחשבת היום לאחת היחידות המובחרות והנחשקות ביותר בצה"ל. ראש העיר התייחס לתכנית שתפעל בבית הספר לאחר תהליכי מיון והטמעה, וציין כי מדובר בתכנית ייחודית המשתלבת במרחב הטכנולוגי בהתאם לחזון העיר החכמה, בהיקף של 4 שעות שבועיות, מתוך הבנה שאנו מכינים את התשתית המתאימה לשילוב אופטימלי של תלמידי אשדוד בעתיד. ד"ר לסרי הביע תקווה כי שיתופי הפעולה עם גורמי הצבא, חברות הייטק ועולם הפדגוגיה ילך ויתרחב ככל שינקוף הזמן, מתוך הבנה משותפת כי זה צורך השעה, והורה לראש מנהל החינוך לבסס תשתית מתאימה לקליטת תכניות מבוססות טכנולוגיה ברמה העירונית.

בהשקה השתתפו – ראש העיר ד"ר לסרי, מפקד ממר"ם אל"מ ע', ראש צוות סיכול סייבר בממר"ם סגן ע', ראש מנהל החינוך אריה מיימון, שמעון ממן ויניב נונה הבעלים של חברת לידרס  אפ, הנהלת בית הספר מקיף ט' ותלמידי שכבת ז'.

בחודשים האחרונים, התקיימו פגישות רבות של ממן עם נופר קפון מנהל המקיף ואנג'לה לובמן מנהלת חטיבת הביניים, ובמקביל התקיימו מגעים של עם מפקד יחידת ממר"ם אל"מ ע', בבקשה לשיתוף פעולה והשקת התכנית. לאחר הצגת התכנית הוסכם על שיתוף פעולה מלא עם יחידת ממר"ם שתלווה את התכנית שמתוכננת לפעול מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, ביחד עם מרצים רבים שיגיעו ללמד מחברת "לידרס אפ טכנולוגיות" ובתקציב של 720,000 ₪ שנתרם על ידי חברת "לידרס אפ טכנולוגיות" לטובת התכנית שקיבלה את אישור משרד החינוך.

לדברי אל"מ ע' : "חיילי ממר"ם חווים בשירותם הצבאי אתגרים מקצועיים וטכנולוגיים ואחראים למערכות אשר תורמות לאפקטיביות צה"ל. ממר״ם חרטה על דגלה מצוינות טכנולוגית ואנו משקיעים רבות בפיתוח כוח אדם איכותי עם יכולות מקצועיות גבוהות. התוכנית בבית הספר תאפשר לרכוש ידע רלוונטי כבר מגיל צעיר יחסית ואנחנו שמחים לקחת חלק בתהליך המשמעותי.״".

תכנית ממר"ם היא ייחודית בארץ עם תכנית לימוד מיוחדת ויוקרתית שתלווה את התלמידים, מכיתה ז' ועד כיתה י"ב כאמור, כאשר התלמידים ילמדו את כל מקצועות המחשב האפשריים כגון – תקשורת וחומרה, סייבר, פיתוח, בסיסי נתונים ועוד… דבר אשר יסלול עתיד מזהיר עבור התלמידים.

השקת תכנית ממרם במקיף ט אשדוד צילום: עיריית אשדוד

השקת תכנית ממרם במקיף ט אשדוד צילום: עיריית אשדוד

 

לדברי היזמים, הבעלים של חברת לידרס אפ: "התלמידים הולכים לעבור תהליך מדהים שיסלול עבורם את העתיד. מדובר בתכנית חינוך טכנולוגי מתקדם ברמה שלא קיימת בשום מקום בארץ. שיתוף הפעולה שקיבלנו מיחידת ממר"ם אינו דבר מובן מאליו, שכן ערים רבות בארץ היו שמחות לשיתוף פעולה כזה".

השניים מציינים את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, כמי שליווה את כל התהליך ונתן ברכתו בכל שלבי ההכנות, ובמקומות שהיוזמה נתקלה בקשיים בירוקרטים, הם זכו להתערבותו המידית. ראש העיר התייחס ליוזמה ואמר: "אשדוד לא תפספס את התוכנית המדהימה הזאת". ואכן הוא פעל בכל הכח על מנת להתגבר על הקשיים המלווים את הטמעת התכנית, "מתוך כך שהוא זיהה את הפוטנציאל האדיר ואת ההזדמנות הגדולה שניתנה לילדים, כשהוא שם לנגד עיניו את טובת הילדים בלבד" אומרים היזמים ומסכמים בתודה גדולה.

גם נופר קפון מנהל מקיף ט'  ואנג'לה לובמן מנהלת חטיבת הביניים, מברכים על התכנית ועל השקתה בשנת הלימודים הנוכחית. בבית הספר מסבירים כי כחלק מהמסלול, התלמידים אשר יתמידו בתכנית, צפויים להיבחן בבחינת בגרות בהיקף 15 יחידות לימוד במקצועות הטכנולוגיים, וצפויים לעבור מבחנים חיצוניים שיעניקו להם תעודות הסמכה ונקודות לתואר, בשיתוף פעולה מתוכנן עם אוניברסיטת בר אילן. כמו כן, התלמידים יתוגברו בלימודי מתמטיקה על ידי בית הספר, תוך התאמת תכנים לימודיים כמו: ביקור ביחידת ממר"ם ובחברות היי טק רלוונטיות. שמעון ממן מציין כי חברות הייטק גדולות כבר מביעות רצון להיות חלק מהתכנית ולתרום לקידומה והצלחתה. מנכ"לים רבים הביעו רצון להתגייס למתן הרצאות שיעבירו לתלמידים או יערכו לתלמידים ימי חשיפה וחוויה בחברה.

 

 

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר