בעירייה מחפשים פתרון, מתוך ישיבת העיתונאים האחרונה בנושא החינוך קרדיט: לימור אדרי-דודו בוזגלו

תכנית המיל"ת בגנים בוטלה, בעירייה מחפשים אחר חלופה

ההורים מאוכזבים: תכנית מיל"ת שאפשרה את הארכת יום הלימודים בגנים באשדוד , בעלות סמלית, תבוטל. המשמעות: פגיעה בכ-200 ילדים ממשפחות מעוטות יכולת שיתקשו לשלם כ600 שקלים עבור צהרוני העירייה

פורסם בתאריך: 30.8.17 07:57

לאחרונה בישרנו על 'תכנית ניצנים' שתפעל באשדוד ותוביל להוזלת הצהרונים בעיר,באמצעות סבסוד של כ-300 שקלים לכל הצהרונים בגילאי 3-8 בעיר. אולם אליה וקוץ בה, בעקבות החלת התכנית בעיר תופסק תכנית מיל"ת בעיר. "הודיעו לנו מהמינהלת שמיל"ת תחדל לעבוד בגנים."בבתי הספר תכנית מיל"ת תמשיך, ואף תתרחב, אך בגנים התכנית תופסק לצערנו" אמר השבוע אריה מימון, ראש מינהל החינוך בעיר. תכנית מיל”ת (מסגרות יום לימודיות תוספתיות) הפועלת בגני ילדים, בתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים הינה תכנית כלל-ארצית לקידום תלמידים בתחום הלימודי והחברתי, בדגש על ישובי הפריפריה החברתית והגיאוגרפית במדינת ישראל ואוכלוסיות מוחלשות אשר זקוקות לתמיכה נוספת. התכנית מאפשרת קיום מערכת לימודים נוספת לאחר שעות הלימודים השגרתיות (13:00-14:00) כהמשך ליום הלימודים הרגיל. התכנית אשר מופעלת על ידי צוות של מורים ואנשי מקצוע מאפשרת קידום תלמידים בשיעורי עזר לצד הזנה. בגנים ובבתי הספר.

 באשדוד קיימות 22 מסגרות בהן פועלת תוכנית מיל"ת- בגני הילדים התוכנית פועלת במשך 4 ימים בשבוע בהיקף של 10 שעות שבועיות. בבתי הספר פועלת תוכנית מיל"ת במשך 26 שבועות, כל תלמיד זוכה ל- 8 שעות שבועיות של פעילות. מספר התלמידים בכל מסגרת בין 30-35 תלמידים. החל משנת הלימודים הבאה תבטל תכנית המיל"ת בכל הגנים בעיר, התכנית פעלה ברובעים מוחלשים אשר זקוקים לסיוע, ובאמצעות תשלום סמלי של 60 שקלים זכו הילדים להארכת יום הלימודים עד השעה 16:00, הזנה והעשרת התכנים הלימודיים בגן. החלופה שהוצעה להורים עקב ביטול התכנית היא הרשמה לצהרונים שמופעלים על ידי החברה העירונית, בהם העלות נאמדת במאות שקלים ( 560 שקלים) על פי גורמים בכירים בעירייה כרגע הרישום לחלופות לא צלח, ואחוזי ההרשמה אפסיים. אריה מימון, מנהל אגף החינוך בעיר טוען :"ההורים הללו לא יכולים לשלם סכום כזה בכל חודש, זה לא פיתרון. אנחנו עמלים על פתרון חלופי ובודקים מה ניתן לעשות עבור הילדים הללו". מימון תכנית מיל"ת היה על ידי משרד החינוך, מינהל החינוך והשתתפות סמלית של ההורים "אנחנו מאד רוצים לעזור ולסבסד לכולם" אומר מימון ומוסיף "אך זה לא אפשרי, זה יאמד במילוני שקלים', לא נוכל לעמוד במעמסה. מאידך- התקציב של מיל"ת לא הלך לשום מקום, 380 אלף שקלים מחכים לאישור שהתכנית תמשיך לפעול גם השנה, ומשרד החינוך יסייע. כאמור, אנחנו מאד רוצים לסייע לכולם, הכנתי מודלים שינסו לתת פתרון לבעיה".

עיריית אשדוד: כידוע, תוכנית מילת הינה תוכנית של משרד החינוך ומנוהלת מטעמו ע"י עמותת תפנית בחינוך. מטרת התוכנית מוגדרת למתן תגבור לימודי, העשרה והזנה ומימונה נעשה בשיתוף משרד החינוך, הרשות המקומית ותשלום סמלי מצד ההורים.
לצערנו, עם כניסתו של חוק צהרוני ניצנים, החליט משרד החינוך לבטל את התכנית ולמנוע לכאורה כפילות בגני הילדים. בעינינו, מדובר בפגיעה קשה באוכלוסיות החלשות, כאשר כספים שיועדו למימון מילת הועברו למימון צהרוני ניצנים.
אנו מצרים מאוד על ההחלטה של משרד החינוך לביטול התוכנית ופגיעה באוכלוסיות אשר מתקשות לשלם את עלות הצהרונים כפי שקבעה המדינה. ראש העיר עושה מאמצים גדולים על מנת לסייע במציאת פתרון שיקל על אוכלוסיות אלה.

     

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר