הישג מרשים: נבחרת ישראל בכימיה, ראשון משמאל: רון שפרינץ. קרדיט: מרכז מדעני העתיד

מדליית ארד לרון שפרינץ מאשדוד באולימפיאדת הכימיה

מדינת ישראל ממשיכה לקטוף מדליות באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים. נבחרת ישראל בכימיה זכתה להישגים מרשימים: 3 מדליות ארד ומדלית כסף, בהם רון שפרינץ מכיתת המחוננים במקיף ג' באשדוד שזכה במדליית ארד

פורסם בתאריך: 30.7.19 14:28

     

אחרי ההישגים האדירים באולימפיאדות הבינלאומיות בפיזיקה ובמתמטיקה, עתה חוזרת נבחרת ישראל בכימיה לישראל עטורה במדליות בהן זכו חברי המשלחת באולימפיאדה הבינלאומית, שהתקיימה במהלך השבוע האחרון בפריז. ארבעת חברי הנבחרת זכו במדליות – 3 מדליות ארד ומדלית כסף.

חברי נבחרת ישראל בכימיה שייצגו בכבוד את מדינת ישראל:

  • רועי פאר מגן חיים- זוכה מדליית כסף
  • רון שפרינץ מאשדוד- זוכה מדליית ארד. רון עולה לכיתה י"ב מחוננים במקיף ג'.
  • רון רפאלי מכפר ידידיה- זוכה מדליית ארד
  • הלל שוחט מירושלים- זוכה מדליית ארד
  • למעלה מימין: רון. קרדיט: מרכז מדעני העתיד

נבחרת ישראל בכימיה הוכשרה בפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון על ידי צוות בראשותו של פרופ׳ זאב גרוס, בחסות ובמימון של משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס.

בשעה 20:00 הערב, עם נחיתת נבחרת ישראל בכימיה, תתקיים קבלת פנים חגיגית בנמל התעופה בן גוריון.

האולימפיאדה הבינלאומית בכימיה היא הוותיקה מבין אולימפיאדות המדעים הבינלאומיות לתלמידי תיכון והתקיימה זו השנה ה- 51 בפריז-צרפת ולקחו בה חלק 300 צעירות וצעירים מ- 80 מדינות ברחבי העולם. מדינת ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 2006 ולאורך השנים הגיעה להישגים המצטברים הבאים: 2 מדליות זהב, 6 מדליות כסף, 24 מדליות ארד ו-4 ציונים לשבח.

את המשלחת ליוו פרופ' זאב גרוס, מהפקולטה לכימיה ע"ש שוליך וראש תכניות הנוער לכימיה בטכניון והמאמנת הראשית ד"ר איזנה ניגל-אטינגר. בהכשרת התלמידים סייעו רבות הסטודנטים אסף מעודה ורז לוטן, זוכי מדליות אולימפיות בעברם, וגם מהנדסות המעבדה- גבריאלה הלוי ואמה גרץ ומנהלת תוכניות הנוער בפקולטה ד"ר אביטל להב.

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "אני מברך על ההישגים המרשימים של נבחרת ישראל בכימיה. בעונת האולימפיאדות הקיץ תלמידי ישראל מפגינים רמה גבוהה מאוד למול תלמידי העולם ומסבים למדינה כבוד וגאווה. מרכז מדעני העתיד ימשיך להוביל בשותפות עם משרד החינוך את הכשרת נבחרות ישראל במדעים תוך השקעה משמעותית והכשרת איכותית, שיסייעו לתלמידים שלנו לפרוץ את הדרך".

ראש תכניות הנוער בפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון, פרופ' זאב גרוס: ״כל הכבוד לתלמידים שעמדו בגבורה במסע ההכנה המפרך. ההכנות הנרחבות והמעמיקות של המשלחת, בראשות ד"ר איזנה ניגל אטינגר, הקנו לתלמידים את החוסן הנפשי הנדרש כדי שיפיקו מעצמם את המרב בשעת האמת. התחרות כללה בחינה מעשית של 5 שעות, שבה נדרשו התלמידים לבצע 3 מעבדות שונות, ומבחן תאורטי של 5 שעות שבמהלכן הם נדרשו לפתור יותר מ-100 שאלות. למאמץ נרחב זה שותפים גם חברי סגל בכירים, מהנדסי מעבדה ודוקטורנטים נוספים – כולם מהפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון. תודה מיוחדת לשני זוכי מדליות -עבר שתרמו רבות מניסיונם וזמנם, אסף מעודה ורז לוטן, שניהם כיום סטודנטים בטכניון".

 

 

 

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "אני מברך את התלמידים שלנו על ההישג המרשים בכימיה. ההישג הזה מצטרף להישגים באולימפיאדות של מתמטיקה ופיזיקה ומציב את ישראל בקדמת הבמה. בעבור הזוכים ההישג הוא רק צעד ראשון לקראת צעד גדול יותר שיפרוץ בהמשך דרך בחקר הכימיה. אין לי ספק שהם וחבריהם בתחומי הפיזיקה והמתמטיקה יובילו את ישראל בעתיד להישגים גדולים ויציבו אותה בראש המדינות המובילות. תחום המדעים הוא הפנס שמאיר לנו את הדרך, ואנחנו נמשיך לחזק ולקדם אותו".

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני: "נבחרות ישראל במדעים ממשיכות להביא גאווה גדולה למדינת ישראל ומגיעות להישגים אישיים ובינלאומיים יוצאי דופן. ההישגים מעוררי ההשראה של נבחרת ישראל בכימיה הם ההוכחה לכך כי השקעה, התמדה ונחישות להצטיין מובילות להצלחה ולהישגים. יש להמשיך לפעול למיצוי הפוטנציאל האישי של הכישרונות הצעירים, שמדינת ישראל התברכה בהם".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "תחום המדעים מהווה את התשתית הכלכלית והטכנולוגית של מדינת ישראל,   ואת חוסנה העתידי של ארצנו. אני מברך על ההישג בכימיה ומברך את הזוכים, שמצטרפים היום יחד עם הזוכים במתמטיקה ובפיזיקה לחוד החנית של מדעני המחר. בשורת ההישגים היא יום חג למערכת החינוך. היא יום חג למדינת ישראל".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר