נשיאת המכללה פרופ' שוש ארד מברכת צילום: אדי ישראל

המכללה האקדמית 'אחוה' העניקה אות 'עמית כבוד'

המכללה האקדמית 'אחוה' העניקה אות 'עמית כבוד' לאלוף במיל' גדעון שפר סגן נשיא אלביט מערכות, לשעבר ראש אכ"א ויו"ר האסיפה הכללית היוצא של המכללה ולפרופ' אוהד בירק מנהל המכון לגנטיקה של האדם במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע וראש המכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב. ניתנו במהלך טקס הענקת תואר ראשון ושני לבוגרים ולמוסמכים

פורסם בתאריך: 17.7.19 22:00

     

המכללה האקדמית 'אחוה' ערכה טקס חגיגי להענקת תואר ראשון ותואר שני לבוגרים ולמוסמכים. במהלך הטקס שנערך במעמד נשיאת המכללה פרופ' שוש ארד, יו"ר האסיפה הכללית הנכנס של המכללה אלוף במיל. חגי טופולנסקי, יו"ר הועד המנהל איציק ויס, סגל אקדמי ומנהלי, מנכ"לית המכללה ד"ר אתי גרובגלד, דוד אלקנה עברי- סגן נשיא בואינג העולמית ונשיא בואינג ישראל והמפקד התשיעי של חיל האוויר הישראלי, קובי אביבי ראש המועצה האזורית באר טוביה, בוגרים ובני משפחותיהם, הוענק אות 'עמית כבוד' לאלוף במיל. גדעון שפר סגן נשיא אלביט מערכות, לשעבר ראש אכ"א ויו"ר האסיפה הכללית היוצא של המכללה, ולפרופ' אוהד בירק מנהל המכון לגנטיקה של האדם במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע וראש המכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב.

את הטקס החגיגי שנערך בהנחיית הד"ר אבשלום קור, פתחה תהלוכת בוגרים מרשימה במהלכה צעדו הבוגרים והמוסמכים, לבושים בצעיפים ובמגבעות אל הרחבה בה נערך הטקס. כ-700 בוגרים קיבלו התארים במהלך הטקס, מתוכם כ-515 בחינוך, 85 במדעים ו-90 מאסטרים בוגרי תארים שניים. 15 סטודנטים קיבלו הצטיינות יתרה, 20 קיבלו תעודות הצטיינות ו-5 מצטיינים בתואר השני.

נשיאת המכללה פרופ' שוש ארד בירכה את הבוגרים: "עברתם פה שנים מאתגרות של חשיפה לעולמות חדשים, כל אחת ואחד מכם נתמך ע"י משפחה וסביבה מסייעת. למרות שהתעודות אינן רשומות על שמם, תרומתם חרוטה בלב כל אחת ואחד מכם. זה הזמן להודות למשפחות אשר תמכו, ליוו וסייעו כל הדרך עד לקבלת התואר. ולכם המשפחות – אתם יכולים להיות גאים בילדיכם, את התעודות קיבלו כאן אבל אתם נתתם להם את הבסיס להצלחתם. המשיכו להיות עמנו! עקבו אחר נסיקתנו והצדיקו את הסלוגן כי " אחוה היא הסטארט-אפ של האקדמיה" .

עוד הוסיפה פרופ' ארד: "אחוה נמצאת בתהליך של שינוי, אנחנו נמצאים בקשר ישיר עם האזור, רגישים לצרכיו ומקיימים מולו קשר מתמיד, מתוך שאיפה לשנות את פני הרפואה בדרום. בחרנו להעניק השנה את אותות עמיתי הכבוד לאישים ברמה הגבוהה ביותר מהחברה הישראלית-  אלוף במיל' גדעון שפר, שסיפור חייו הוא סיפורה של מדינת ישראל כולה, ופרופ' אוהד בירק שלקח על עצמו תפקיד חברתי ראשון במעלה להעלאת המודעות למחלות הגנטיות בקרב הציבור הרחב".

 

במהלך הטקס הושק חגיגית המנון חדש למכללה אותו שרו הסטודנטים המצטיינים יחד עם הקהל. בנוסף, בשם הסטודנטים הבוגרים דיבר אור הרוש, אשר סיים את לימודיו במכללה בהצטיינות ואף פגש  במסגרת לימודיו את בחירת ליבו, להם ילדה משותפת. הרוש שיתף כי: "כולנו גאים במכללה שהעניקה לנו יותר מלימודים, היא הייתה לנו לבית בו קיבלנו תמיכה גדולה והאני מאמין של המכללה מאםשר לנו הזדמנות ותרם לנו רבות והוכיח לנו שאין דבר העומד בפני הרצון ועל כך אנו מודים למכללה מאוד". עוד במהלך הטקס העניקו פרופ' שוש ארד, האלוף במיל' חגי טופולנסקי ואיציק ויס את 'אות עמית הכבוד'.

פרופ' אוהד בירק ציין במהלך הטקס כי: "הדור שלנו הולך ועולה, לא הולך ופוחת. החברה הבדואית מתאפיינת בכך כ-60 אחוזים מתחתנים בתוך המשפחה. לפני 20 שנה כשהגעתי לבית החולים סורוקה כלל לא היה ניתן לאבחן רבות מהמחלות הגנטיות. כיום אנחנו יכולים לאבחן למעלה מ30 מחלות. גם ביהדות ספרד לא ידענו אילו מחלות קיימות וכיום אנחנו יודעים בזכות זאת הצלחנו להפיץ את בדיקות הסקר ולמנוע מחלות קשות".

אלוף במיל. גדעון שפר ריגש ואמר: "מה קוצר האדם בחייו? אהבות שאהב וצחוק ילדיו, ואני מוסיף, נכדינו. אחוה היא הסיפור. ומה שיש כאן הוא החיבור והסיפור. העירוב הזה שכולנו יכולים לחיות יחד. הדרום הוא שלנו, והדרום זקוק לעידוד ואני שמח שרוב בוגרינו הם דרומיים ואני מקווה שרובם יישאר בסביבה זו. הזורע חיטה ונוטע עצים מחנך לדורות. וזה מה שאנו עושים כאן בהשקעה בחינוך".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר